İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

enom ve Türkiye

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
registerfly.com daki son gelişmelerden dolayı 2 domain enom.com a aktarılmıştı, dün renew işlemi yaparken ödeme işlemi sonucunda "We are unable to process this transaction because we are currently not accepting orders from this IP" mesajını aldım birkaç kere denedim mesaj yine aynıydı, ticket ile sordum verilen cevap "Unfortunately we are unable to or accept credit card payments from IPs that are deemed to be blocked or in high risk countries. However, here is what our Fraud Prevention Manager suggests we can do for you."

Kendini bilmez kişilerin olur olmaz her websitesine saldırması da, dolandırıcılıkların üzerine tuz biber oluyor, zararını ülke çekiyor. Moral bozucu bir durum. Onurlu olmak ne demek bunu nerede ise unutmuş bir ülkede yaşıyoruz.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Statik bir ip kullanıyorsan onu bildir ve onun üzerinden işlem yap.
Bende aynı yerle çalışıyorum ve enom işi çok sıkı tuttuğu için bazan sıkıntılar oluyor ama onunda nedeni güvenlik.

Not :
Belki biliyorsunuzdur ben yine de bilmeyenler için yazmak istedim.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Statik bir ip kullanıyorsan onu bildir ve onun üzerinden işlem yap.
Bende aynı yerle çalışıyorum ve enom işi çok sıkı tuttuğu için bazan sıkıntılar oluyor ama onunda nedeni güvenlik.

Not :
Belki biliyorsunuzdur ben yine de bilmeyenler için yazmak istedim.

Evet statik ip yazıyor diğer maddelerin içerisinde işin ilginç yanı statik ip yok bende, mecburen 146 dan bağlanıp işlem yapacam. Daha öncede benzer bir durumda benim yurtdışına program sattığım firma referans olmuştu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5