İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ESCROW.COM - Settlement by Wire Transfer

sempativet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Deli olacağım. İnanın delirmek üzereyim. ezan okundu, daha ben birşey yiyemedim, bu işi çözmeden bana rahat yok. Yardımcı olun lütfen.

Escrow.com da domaini satıcağım. Alıcı hazır. Sadece bilgilerimi girip, mail atacağım alıcıya. O da girip escrow.com a, satış işlemini başlatacak. Ben onaylayacağım vs.. vs..

Ama banka bilgilerimi giremiyorum !

Satmak istediğim domaini ve bilgilerimi yazdım. Satın alan kişinin gönderdiği parayı, escrow.com bana yatıracak. Ama bunun için bana 3 seçenek sunuyor. Ben pahalı olmasına karşın, ilk seçeneği (eft) yi seçtim. (Settlement by Wire Transfer)

Burada benden şu bilgileri istiyor :

--------------------------------------------------------

Personal Information

First Name: *

Middle Name:

Last Name: *

This information should be exactly how it appears on your banking statement. Consult your bank or financial institution for more information about the ABA Routing Number or SWIFT Code. Escrow.com's fees for disbursement by Wire Transfer: $20 - Domestic, $40 - International.

Bank Information

Name on Account:
(Exactly as it appears on your bank statement)

ABA Routing Number / SWIFT Code: *
Wire Transfers require an ABA Routing Number or a SWIFT Code. Consult your bank or financial institution to obtain this information, or click here for more information about the ABA Routing Number or SWIFT Code.

International Routing Code / Sort Code:

International Routing Code (IRC) or Sort Code A code that identifies a branch of an international financial institution. In certain countries, an international routing code is needed for a wire transfer to complete successfully. Below is a list of the countries that use International Routing Codes.
Australia , Austria , Canada , Germany , Greece , Hong Kong , India , Ireland , Italy , New Zealand , Portugal , Russia , South Africa , Spain , Switzerland , United Kingdom

Bank Account Number: *

Account Type: * Checking Savings

Bank Name: *

Bank Address:
(Line 1) *

(Line 2)

City: *

State: -- Not a US State --

Other State / Province:
(If not a US State)

Zip / Postal Code:

Country: * -- Select a Country --

-------------------------------------------------

Ben, buradaki bilgileri giremiyorum. Yapı Kredi Bankasında USD hesabım var. Hesap numaram belli, şubem belli. Ama bu ABA Routing Number / SWIFT Code olayı nedir bilmiyorum. International Routing Code / Sort Code: nedir bilmiyorum. Bankayı aradım, IBAN kodu veriyorlar ama burda IBAN kodu istenmiyor. SWIFT kodunu verdiler. Ancak benim buna ek olarak, şube kodunu, hesap nosunu yazmam gerekiyormuş. E yukarıda şube kodunu nereye yazacağım ki ?

Bu işlemi daha önce yapan varsa, ya da nasıl yapılacağını bilen varsa, lütfen bana yardımcı olsun.

Hepinize şimdiden teşekkürler.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Swift kodunu olarak bankadan aldığın kodu kullanabilirsin. Forumda da birileri vermiş olması gerek bu kodu. Sedo zamanından kalma başlıkları araştırırsan yararlı olur görüşündeyim.

Sort code boş bırakman bir zararı olacağını sanmıyorum. Çünkü Türkiye'de kullanılmıyor.

Bank Account Number bölümüne şube kodunu ve hesap numaranı birleşik olarak yaz. Mesela şube adın 0133 ve hesap no 001111 ise, 0133001111 şeklinde yazman gerekir.

Şimdiden afiyet olsun..

sempativet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya arkadaşlar ;

Bu Account Type: * Checking Savings olayı nedir ? İkisinden birini seçmem gerekiyor...

Banka adresine ne yazacağım ? Hesabımın bulunduğu şubenin adresini mi ?

sempativet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar, bilen yok mu ya,

Account Type: diyor, iki seçenek veriyor ;

Checking

Savings

bunlar nedir ?

G

guajira

Misafir
sempativet' Alıntı:
arkadaşlar, bilen yok mu ya,

Account Type: diyor, iki seçenek veriyor ;

Checking

Savings

bunlar nedir ?

Biri çek hesabı (ki tr de pek kullanılmaz) diğeri de mevduat (savings).

Sen savings i seçeceksin, çek hesabın yoksa tabi :)

sempativet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Gebze Merkez Üssünü arayıp, öğrendim ki, arkadaşın dediği gibi, savings seçiliyormuş. Tekrar saolun.

mgora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok eski bir konuyu hortlatıyorum ama bu kısımları nasıl dolduruyoruz ve türkçe karakter kullanmamak sorun yapıyor mu ? Bank address vb biraz saçma geldide.

Bank Name: *

Bank Address:
(Line 1) *

(Line 2)

City: *

State: -- Not a US State --

Other State / Province:
(If not a US State)

Zip / Postal Code:

Country: * -- Select a Country --

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5