İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Et Yiyen Bitkiniz Olsun İstermisiniz? etobur bitkiler

emmrecan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öncelikle Merhabalar. Sizlere ilk ürünüm olan güneş gülünü tanıtayım ( Drosera Capensis)
Drosera_capensis_Giant_young.JPG

güneş gülü güzel ve uzun tüylü yapraklarıyla sinek, kelebek gibi küçük hayvanlarla beslenen etobur bir bitkidir. Tüylerinin ucundaki çiy taneleri güneşte parlayarak çok güzel bir görüntü verir. Ayrıcada sinek yaprağa yapıştığında 1 gün içerisinde yaprak kendiliğinden kıvrılarak sineği kavrayıp yemeye başlar. Çimlendirmesi ve büyütmesi kolaydır. Saf su veya yağmur suyu ile sulanır. Geç büyür.

Sizde güneş gülü sahibi olmak isterseniz:

50 drosera capensis tohumu + kare saksı + özel baltık torfu (özel bir toprak çeşidi) = 15 TL

eğer canlı ve uygun bir fiyattan sahip olmak isterseniz 3-4 cm lik drosera capensislerimiz bulunmaktadır:

2m630jp.jpg

tanesi kampanya dolayısı ile 10 TL dir.

Mini isterseniz:

2wpkxm1.jpg

Tanesi 7 TL

elimde yetişkinlerde bulunmaktadır. 30 a veririm, çektiğim fotoğraflarını bulamadım yetişkinlerin

---------------------------------------------------------------------

Diğer etobur bitkimiz ise sinekkapan dır. Çoğu yerde görmüşsünüzdür. Özel bir kapana sahiptir. Saniyenin de altında kapanan yaprağıyla sineği içinde hapseder. Evet bu bitkinin kapanları hareket ediyor! Hemde elimizle yakalayamadığımız sineği kapanında hapsedecek kadar. Büyütmesi ve çimlenmesi kolaydır. Saf su ile sulanır. Geç büyür

vftproduct.jpg

Bu bitkiye sahip olmak isterseniz:

5 Tohum + saksı + özel torf : 15 TL

eğer canlı olarak isterseniz elimizde yetişkin, 3 yaşında bitkiler bulunmaktadır:
gg.jpg

Tanesi 30 TL

-------------------------------

evet işte bitkilerim :) Oldukça nadir ve özel bitkilerdir. Ödeme olarak işbankası ve yapıkredi kabul ediyorum. Kargo alıcıya aittir. Güvenli bir şekilde kargolanır, ayrıcada içine yetiştirme ve bakım klavuzu konulacaktır. Merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Saf su olayını kafanıza takmayın. Yağmurlu bir günde temiz bir oluğun altında 8 lt lik 2 kabı dolduruyorum. bana bir iki ay yetiyor. 2-3 bitkiniz varsa oldukça bir süre yetecektir. Merak ettiklerinizi sorabilirsiniz

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
bilgilendirici bir yazı, farklı bir satış.

yeriniz nerede?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
etin fiyatından haberiniz var mı :D
yarın öbürgün büyüyüp bizi de yer bu:D

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
İlginç....

Acaba Elimizi Kapar Mı?

emmrecan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) kapan boyutu en büyük 5 cm ye kadar ulaşır. Elinizi sokarsanız hızlıca kapanır fakat sıkamaz tabi. Çekersiniz parmağınızı rahatlıkça. Tabi parmağınız girebilirse :D

minilerde tabiki büyüme oluyor. Eğer eb (etobur)lara yabancı iseniz küçüklerden yada büyüklerden canlı almanızı ve gelişimlerinizi öğrenmenizi öneririm :) mini dediklerimizin sadece yaşı küçük, yaza doğru yetişkinleri boyuna ulaşır.

etobur bitkilere cansız yem vermiyoruz. Çünkü sinek kıpırdadıkça kapan dahada sıkışıyor. Cansız yemde ise kapanın alışık olmadığı bir şeyi verdiğimiz için o kapan çürüyor. Zaten bir kapanın 7-8 kapanma ömrü vardır. sinek yakalayamassa 2 güne kapanını açar. Sinek yakalayamassada kapanlara bir şeycik olmaz. senede 5-10 tane sinek bile işini görür. Zaten balkona koyarsanız o yakalar. Özellikle güneş gülünün (doresera capensis) püskül gibi yaprakları çok miktarda küçük sinek ve böcekler yakalıyor.

sinek kovucu olarak kullanmayız. Tamam kapanlarda sineği kendine çekecek özel feromonlar bulunur. Genellikle de bir sonraki gün baktığımızda bir kapan kapanmış içinde sineğin gözlerini görürüz ama eb ler sinek kovmak için değil beslenmek için avlanır. Kendine gerekli azotu alabilmek için. Çok fazla bir performansta göstermez en azından raid gibi :D :D

Bu arada da Giresun dayım, zarar vermeyecek şekilde kargoluyorum şu ana kadar bir sorun çıkmadı. Umarım tüm sorulara anlaşılır cevaplar vermişimdir :) Kafanıza takılan varsa sorabilirsiniz

emmrecan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hehe :) sinek yer onlar sinek :D bazıları köfte veriyor, doğada köftemi var da köfte yesin bitki :D

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Birden aklıma elimi falan da kapar yer mi diye bir düşünce geldi ve korktum .

emmrecan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zararsizdir yemez :p bugun bir arkadasa canli bitki sattim yeni ofis acan arkina hediye etckmis ^^ gg,sanalpazar,sahibinden ilanlar acilir 2 tane canli bitkim kaldi :)

kazancklavuzu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
su vereyim derken eli fzla yaklaştırırsak ne olcak. Kim vurduya gideriz resmen :) . Bunlar hayvan gibi hoşttanda anlamaz :=)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5