İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

.EU alan adı alan var mı?

SaLvaDoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eu yu heyecan ile bekliyorum 250-300 civarı kafamda güzel dom lar var bakalım ne kadarını tutturabileceğiz

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
evet orası satıyor. 18 € fiyatları. bi domain sorgulattım sonuç şu :)

Sunrise applications already being processed
One or more applications for this domain have already been submitted for a Sunrise application at the registry and are currently awaiting validation.

yani bütün millet bu domaine hücum etmiş :) benim gibi

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sempaty' Alıntı:
evet orası satıyor. 18 € fiyatları. bi domain sorgulattım sonuç şu :)

Sunrise applications already being processed
One or more applications for this domain have already been submitted for a Sunrise application at the registry and are currently awaiting validation.

yani bütün millet bu domaine hücum etmiş :) benim gibi

Kaçırmışsınız demekki o adı.

DoLLy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçen radyoda söylemişti, en çok saks.eu 'ya rağbet varmış. İkinci planda vegas vs geliyormuş :)

SaLvaDoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
resmi olarak 1 ocak tan itibaren reg lenebilecekti yanlışmı biliyorum ?

M.CoRLeOnE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Walla Ben Birtanecik aldim Ama Bekliyorum Aktiflesmedi Simdi Yazilari Tercume Edeyim Bari :D

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
M.CoRLeOnE' Alıntı:
Walla Ben Birtanecik aldim Ama Bekliyorum Aktiflesmedi Simdi Yazilari Tercume Edeyim Bari :D
Ben yukarıda şuradan alınıyor diye verilen yerde bir ifadeye dikkatiniz çekmek istiyorum.
Bir isim arattım üçgen içinde ünlemdeki açıklamada sadece avrupa vatandaşlarının alabileceği yönünde ifade vardı.
tam olarak anlayamadım; belki Türkiye'den birileri alamayabilir o isimleri

E_AYDAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
.eu alan adı kayıtları 7 aralık itibari ile başladı.
Fakat eu alan adı com net uzantılı alan adları gibi herkesin alacağı adlar değil.
Öncelikle avrupa birliğine üye olan ülkenin firmaları alabiliyor. Onun haricinde türkiyeden bir firmanın alabilmesi için öncelikle marka tescil belgesine ihtiyacı var ve avrupada firmasının bir şubesi olması gerekiyor.
Şuan herkes rezarvasyon yaptırailiyor sanırım ücret ödeniyor . Fakatkayıt esnasında çoğu kişinin ücretleri sanırım yukarda bahsettiğim sebeplerde dolayı yanıcak.

İyi Çalışmalar..

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
E_AYDAN' Alıntı:
.eu alan adı kayıtları 7 aralık itibari ile başladı.
Fakat eu alan adı com net uzantılı alan adları gibi herkesin alacağı adlar değil.
Öncelikle avrupa birliğine üye olan ülkenin firmaları alabiliyor. Onun haricinde türkiyeden bir firmanın alabilmesi için öncelikle marka tescil belgesine ihtiyacı var ve avrupada firmasının bir şubesi olması gerekiyor.
Şuan herkes rezarvasyon yaptırailiyor sanırım ücret ödeniyor . Fakatkayıt esnasında çoğu kişinin ücretleri sanırım yukarda bahsettiğim sebeplerde dolayı yanıcak.

İyi Çalışmalar..

Ben Avrupa vatandaşı olmak gerektiğini biliyordum firma ise kötü :(
Ayrıca eurodns.com reklam mantıgına hastayım :) dogrusu sırf avrupalı kullanıcıların ayagını alıştırmak için .be uzantısını ücretsiz veriyor .be almak isteyen .eu yada gös atıyor güzel sistem.:D

M.CoRLeOnE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TRinsanRehberi' Alıntı:
Ben yukarıda şuradan alınıyor diye verilen yerde bir ifadeye dikkatiniz çekmek istiyorum.
Bir isim arattım üçgen içinde ünlemdeki açıklamada sadece avrupa vatandaşlarının alabileceği yönünde ifade vardı.
tam olarak anlayamadım; belki Türkiye'den birileri alamayabilir o isimleri
dostum ben almanyadan kuzenime deneme amacli olarak godaddy den bir tane aldirdim para hesaptan cekildi ama daha bisi yoq 1 ocaktan itibaren verecekler sanirim bende tam emin degilim lakin parayi cektiklerinden eminim bankayi aradim bugun :D
E aydin Oyle Yazmisinda Sitelerde Bir Aciklama Yoq Buna Benzer Firma vs Icin..

E_AYDAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
M.CoRLeOnE' Alıntı:
dostum ben almanyadan kuzenime deneme amacli olarak godaddy den bir tane aldirdim para hesaptan cekildi ama daha bisi yoq 1 ocaktan itibaren verecekler sanirim bende tam emin degilim lakin parayi cektiklerinden eminim bankayi aradim bugun :D
E aydin Oyle Yazmisinda Sitelerde Bir Aciklama Yoq Buna Benzer Firma vs Icin..
Auygulamanın ilk dört ayında, bu alan adını kullanabilecek kurum ve kuruluşlara sınırlama getiriliyor. Kamu kuruluşları, hakları tescil edilmiş markalar ve şirketler bu şansa sahip olacak ilk kullanıcılar arasında yer alıyor.

7 Nisan 2006'dan itibaren ise, yeni alan adı herkesin kullanımına açılacak.

Avrupa Birliği'nin getirdiği bu önlem, 'sanal fırsatçıları' engellemeyi amaçlıyor.

Sanal fırsatçı olarak adlandırılan kişi ve kurumlar, bilinen şirketlerin ya da bireylerin adlarını, markalarını kullanarak, internet siteleri oluşturan ve bu siteleri kendi adlarına kaydettiren kişiler. Amaçları ise, elde ettikleri bu internet adreslerini gerçek sahiplerine yüksek fiyatlarla satarak kolay yoldan para kazanmak.

E_AYDAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İnternette, Avrupa Birliği (AB) firmalarına yönelik uygulanacak “alan adı” tescili için başvuruların 7 Aralık’ta başlayacağı bildirildi.

Destek Patent Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Ersin Dereligil, yaptığı yazılı açıklamada, internette alan adları spekülatörler tarafından tescil ettirilen birçok markanın zorunlu olarak başka isimlerle site açmak veya “.com”, “.net” gibi adlarını geri almak için ciddi paralar ödemek durumunda kaldığını hatırlattı.

İnternette, AB firmalarına yönelik uygulanacak alan adı tescilindede kıyasıya bir yarış yaşanacağını ifade eden Dereligil, AB’ye özgü, üst seviye bir alan adı olan “.eu” adresi için tescil başvurularının 7 Aralık’ta başlayacağını kaydetti.

Dereligili, “.eu” adreslerinin tescil edilmesi konusunda spekülatörlerin şimdiden önemli markaları içeren kabarık listeler hazırladığının tahmin edildiğini belirterek, yetkili kurum olan EURID’in, ilk üç ayda yaklaşık 1 milyon alan adının tescil edilmesini beklediğine değindi.

Alan adının tescil edilebilmesi için EURID adlı resmi kurum tarafından tanınan internet sağlayıcıların işlemi gerçekleştirmesi gerektiğini belirten Dereligil, ancak bundan daha da önemli olanın tescili yapılacak alan adının, CTM (Topluluk Markası) ya da AB’ye üye bir ülkede tescilli olması ve hak sahibi firmanın veya kişinin AB’de iş adresinin bulunması olduğunu kaydetti. Dereligil, talep edilen alanadının, tescil edilen marka ile aynı olması gerektiğine değinerek, şöyle dedi:

“Prestiji tartışılmaz bu olanak için en büyük sıkıntı spekülatörler. Firmaların markaları başkaları tarafından tescil edilirse mecburen başka isimler kullanmak zorunda kalacak. Sonuçta, 7 Aralık’ta yarış başlayacak, listeler oluşacak ve ilk başvuran hakkı elde edecek. Avrupa markası imajını ön plana çıkaran ‘.eu’ alan adınıntescili çok önemli bir fırsattır.”

Kaynak: ntvmsnbc

M.CoRLeOnE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Simdi Dostum Gusel Aciklamasin Tesekkurler Benim Kuzenimin Almanyada Sirketi Var.Ben Deneme Amacli Dun Aksam 2 Tane Eu Domain Aldirdim Yanlis Hatirlamiyorsma converse.eu ve infocusmedia.eu adresini almis 38 dolar banka hesabindan cekilmis Domainin Tescillenmesi 7 Marttami Olacak Yoksa Bizim Domain Iptal Olup Paranin Ustunemi Yatacaklar.Yaris 7 Aralikta Basladi Demissin Simdi Bu Yarista Benim aldigim Domain anca Mart ayindami Aktiflesecek.Walla Bu Eular Yuzunden Kafam Iyice Karisti

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
eu domainler, com net gibi beklemeksizin kayit yapabilmek icin, evraksiz, belgesiz vs. 7 nisani beklemelisiniz.

ayrica bircok turkce ve yabanci jenerik alan adlari coktan ayırtıldı bile, geri kalanlar icin pool'dan backorder deneyin.

M.CoRLeOnE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Walla Sirket Uzerine 500 Tane Filan Domain Reglettireecem Bu Gidisle...Olmassa beklicez 7 nisani ne yapalim..

M.CoRLeOnE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hojam bu domainlerde cok talep olacak ya 10 15 kisi basvurunca kura yoluyla filan belirleyeceklermis diyorlar dogrumudur...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5