İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

.eu (europe) uzantılı domain ??

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
3 yıl önce bir çok domaini rezerve etmiştim, euronic diye bi yerdi sanırım. :)

Q

QuicK

Misafir
Eurodns'dir Ovetto :) Bende rezerve etmistim :D
Mynet.eu adresini :d ehehe

Halo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet gözüm, ben 2005 sonu diye biliyorum ama alabilmek için en azından avrupa vatandaşı olman gerekiyor ve istediğin ad onaylanırsa öyle veriliyor.

SpYTaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayeller suya düştü kırk yılın başında bir jenerik isim alalım dedik vatandaşlık istiyorlar bizim niye tr uzantılı domainimiz yok anlamam illaki önüne com koyulacak :rolleyes:

Halo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bizim niye tr uzantılı domainimiz yok anlamam illaki önüne com koyulacak
iyki de yok. Kontrol altında olması daha iyidir. Devlet zamanında bu işe el koymuş. Allaha şükür teknolojimiz yetiyormuş ki odtü direkt TLD olarak dağıtmıyor ve bu işi kontrollü yapıyor. TLD domain dağıtan çoğu adalardan oluşan ülkelerin hakkı özel şirketlerin elinde, kendileri yapmıyorlar yani imkanları yok demekki.
Düşünsene adamın biri geliyo alıyor (bilerek veya bilmeyerek) serefsiz.tr p*zeveng.tr assagilik.tr diye, bize hakaret olmaz mı?Allah muhafaza. işte dünya çapında çoğu TLD domain ülkelerinin kontrol hakkı elinde değil.

S

Skeleton

Misafir
bir sürü domain boşta :) alalım bakalım belki bir şey çıkar (şu an preregister ettiğim domainleri yıl sonu bana verseler kö$e olurum valla :) )

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
2100 yılında avrupa birliğine girince herkes alır :D bekleyin az kaldı..

S

Skeleton

Misafir
Şöyle bir şey varmış, benim preregister ettiğim domainler için beni sıraya sokuyor ve ben çoğunda şu an son sıradayım :( (bir kaç tanesinde birinciyim ;) ) bir de bu sıralama kendi sistemleri içindeki sıralamaymış, düşünün daha burda sırada sonuncuyuz bir de diğer siteler de kendi içlerinde preregister yapıyorsa oooohhhooo, ölme eşşeğim ölme :) biz yine tireli mireli abuk subuk domainler kalcak :) hayırlısı (ha bir de önce avrupa birliğine girmemiz lazımdı )

Editor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
amma pahalı ya diger uzantılar ucuz olacagı yerde pahalı ....

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende preregister yaptım bakalım bi tanesini :)

Skeleton ; hangisinde kaçıncı sırada olduğunu nerden görüyorsun ki ?

S

Skeleton

Misafir
Soldan 'My Domains' linkini seçince 'Domain Name, Creation, Rank' diye 3 colummdan oluşan bir preregister tablon var altta. ordaki rank x/y şeklinde bir gösterim var her domain için. x senin sıran, y ise o domain için sırada kaç kişi olduğu.

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şaka maka bende My Domains die bi bölüm yok ki :D

Sol tarafta sadece Overview - My account - Help / FAQ - Messages sadece bunlar var :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5