İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Eurovision Şarkı Yarışması Başlıyor !

Y

YaraMaZzz

Misafir
Ben bu yarışmayı daha ufacık bebecikken oturup izleyip şak şak yaparmışım. Büyüyünce de değişmedi,hep dört gözle bekleyip sevdim bu yarışmayı.Çeşitli ülkeleri,kültürleri,rekabetin sanatsal bir amaçla birleşerek eşsiz bir ahenge kavuşmasını gördüm çünkü.Birçok müziği birçok rengi birçok güzelliği...Hakkında ne söylenirse söylensin bence çok güzel bir organizasyon.Kimileri yasakpara olayları karıştığını ileri sürerken kimileri eski önemini yitirdiği gibi benim için önemi olmayan savlar ileri sürse de gelin yarışmadan önce bir dinleyin ve kendi elemenizi yapın derim,çok zevkli oluyor !

Bu arada bu sene iki aşamalı olarak yapılacak olan yarışmada bazı ülkeler yarı finalde elenerek finale direk giren ülkelerle yarışacak ve bizim ülkemiz geçen sene 4. olduğu için bu sene finale direk giren 10 ülke arasında.

Yarı finaller:19 mayısta

Finaller 21 mayısta yapılacak

ve elbette umudumuz Türkiye'nin başarıyla çıkması olacak bir yandan,diğer yanda müzik karmasının keyfini çıkarırken.

Katılacak olan ülkelerin şarkılarını ve şarkı sözlerini ve isterseniz ülke bilgilerini bu linkten rahatça edinebilirsiniz:http://www.bbc.co.uk/radio2/eurovision/2005/contestants/index.shtml
Yalnız şarkıları dinleyebilmek için (klip olarak ve ram dosyası olarak vermişler) real player'ınız olmak zorunda.

Real player'ı burdan indirebilirsiniz:http://www.real.com/R/RDX.fail-redi...83c667c1e15/windows/RealPlayer10-5GOLD_bb.exe

Diğer bir alternatif eurovision'un kendine ait olan radyosu.Yalnız bu radyoda yeni katılacak şarkılarla birlikte eski şarkıları da karıştırıp nostalji yapıyorlar ki yeni şarkılarının tümünü bir gün boyunca bile dinleyemeyebilirsiniz,ben eleme yapacaklar için tavsiye etmiyorum.

Linki:http://www.escradio.com/ radyoyu winamp ya da windowsmediaplayer9'la çalıştırabilirsiniz.

Bir de şunu belirtmem gerekli;bbc'de yani ilk verdiğim eleme yapacaklar için en iyi olan linkte sadece Türkiye'nin ram dosyası açılmıyor,onu dinleyebilmek için;

http://www.trt.net.tr/eurovision2005/ linkini kullanmalısınız.

Ben hepsini tekrar tekrar dinlediklerim de olmak üzere dinledim.

Ve kazanma şansı en yüksek olarak eurovision kriterlerini de göz önünde bulundurarak Kıbrıs'ı (Cyprus) gördüm.Ve mücadelede yer alacak ülkeler de

Yunanistan (Greece)
Serbia&Montenegro (Sırbistan Karadağ)
Belki Türkiye ve birkaç isim daha arasında olur gibi düşünüyorum (geçen seneyi andırıyor)
Bir de ben İspanya'yı beğendim rekabet-dışı olarak

Yalnız ben bu yarışmaya ülkeler bazında değil müzik bazında bakıyorum.

Görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Rezil olacağımızı falan zannetmiyorum, çok eğlenceli bir şarkı. Eurovision genelde politik bir yarışma. Umarım iyi bir derece alırız da 60 milyon müzik otoritesi(!) ağzının payını almış olur.

O

OLTA

Misafir
xmlsr' Alıntı:
Rezil olacağımızı falan zannetmiyorum, çok eğlenceli bir şarkı. Eurovision genelde politik bir yarışma. Umarım iyi bir derece alırız da 60 milyon müzik otoritesi(!) ağzının payını almış olur.

duygularımı anlatmışsın...

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Abi sen olayı tamamen karıştırmışsın, yurovizyon yıllardır politik bir yarışma zaten. Her ülkeye kankası komşusu oy verir. Türkiye bosna herseği 1. seçer, onlar bizi.. Rusyaya kıl oluruz sonuncu seçeriz falan filan.

Yarışma hep politik zaten. Ama çok iyi şarkılar oldumu sertabınki gibi, politik molitikde dinlemiyor. Sırbistan karadağ şarkısındanda nefret ettim.

mavilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yunanistan birinci olabilir rimi rimi ley ile onu dinledim sadece

alca

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
rimi rimi rey ile galiba Eurovision'da sondan birinci olacağımız kanaatindeyim :)

T

tazmanitafo

Misafir
alca' Alıntı:
rimi rimi rey ile galiba Eurovision'da sondan birinci olacağımız kanaatindeyim :)
aynen kardeş bencede çok iğrenç,iğrenç derken fena değil ama eurovisiona yakışmıyor.sanki eften püften kimsenin derdi birinci olmamak gibi sanki basit bir şarkı yarışmasına katılıyoruz.türkiyede o kadar iyi sanatçı varki ayrıca onlar yurtdışınada açıldıkları için oy almaları daha yüksek.örnek:özellikle tarkan,mustafa sandal gibi.bunlardan biri temsil etse ve şarkıda iyi olsa birinci olmamız kesin.en azından 2. olurduk öyle bişey olsa

seyyah2005

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiye'ye oy yağdıran gurbetçilerimiz var ve artık oy sistemi SMS ile çalışıyor bu yüzden sonuncu olmamız imkansız. Ben size garanti ederim ki hakettiğimizden çok çok üstte bir sıramalada olacağız.

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya arkadaşlar biz söleri felan kötü diye bu şarkıyı beğenmiyoruz ama ritim çokda kötü değil elin gavuru sözü anlamayacak ve ritime bakacak ozamanda bizim şansımız artacak bende Türkiye mizin ilk ona kalacağını düşünüyorum

Y

YaraMaZzz

Misafir
cyprus'a 100 pound yatırıyorum yasakparassssss ! biri yaramaza dur desin ! ailem beni ölmez sağ bırakırsa bir münzevi dedeye mum yakacak yaramaz ! şu an aşırdığım kredi kartlarıyla yaptığım harcamalar 100 pounda yaklaştı ! benim gibi yatırımcı düşman başına ! ama inat işte naparsın

bahse girmek isteyen başka yaramaz vatandaşlar için yaramazca bir öneri olmaz sanırım:http://www.skybet.com

bol şanslar

T

tazmanitafo

Misafir
hayatta imkansız bence 17 yada 18. sıralarda yerimizi alırız

Enjoy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sarki benim hosuma gitti hatta destek amaci ile ana sayfayada ekledim.

alca

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bu sene erovisiondan ilk 15'i unutun derim ve erovisionda oluşturduğumuz o güzel karizma eriyip gidecek gibi .....
sonra bol bol rimi rimi rey deriz artık :D
ve bu zihniyetle gidersek sadece geçmişimize bakıp aldanmaktan başka bişi yapamayız....

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi