İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Evde Windows Hosting Kurlumu

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Başlığa evde yazdım ama şirkette windows hosting kurmak istiyorum. Windowsun bütün lisanslı yazılımları var. Sabit IP adresimizde var kurulum hakkında bilgi alabileceğim linkleri verirseniz sevinirim. Sağolun.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
evet 2048 :D yaw öyle süper bi site koymuyacağım. Basit bi kaç site.

SLaYeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aslında hdsl alsan güzel olur ;) 2048 down 2048 up

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
alakayı çözemedin galiba

yazıda demek istiyorki; evde hosting kurmak karıncaya tren çektirmek gibi bişeydir

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
hep işin kolayınamı kaçıcaz yani. Ver parayı yat aşağı.

Modemden hangi portları bilgisayara yönlendirmem gerektiği bilen varmı ?

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
hocam altyapı hakkında bilgi verdim linkte; yapmak istersen,
en basiti xp pro bul içinde iis var onu kur, modemden 80 portunu aç
ie ye gir sabit ip adresini yaz entera bas.
tabi bu basit bir bilgi,eğer profesyonel bir şey düşünürsen win server 2003 kur
bir de yanına plesk keyfine bak.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Modemin HTTP portunu ISS server yada APACHE serverın olduğu makinaya yönlendirdim. Tel netten ip ayarlarını düzelttim. tabi şu her kesin bildiği iss ve apache zımbırtılarını kurduktan sonra. Sitenin işi bitince :D haber veririm. kurmak isteyen olursa Modemde baya bi ayar yapmanız lazım.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
hocam bi kaç ayarı daha var tamamlayın test ederiz :D zaten kendi bilgisayarımda çalışması durumunda işe yarar bir şeyler yapabiliriz. Zaten günlük 100 hit alan bir siteyi deneyeceğim ilk önce.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Evet olay çözüldü. tıkır tıkır çalışıyor :D. Yardım istiyen olursa pm atabilir.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Denemek için bi site açtım boraediz.cjb.net .

Kısaca nasıl yaptığımı anlatayım.

Zyxel modem var bizde ilk önce modemin NAT yönlendirmesini bir pc ye yapıyoruz yani php yada asp server kurduğumuz makinaya.

Appserv.com dan php serverı kurabilirsiniz. Windows CD sindende ASP server.

Modemin 80 nolu portunu tarayıcının görmesi için server kurduğumuz makinanın ip adresine yönlendiriyoruz. 192.168.1.50 diyelim.

:D olay bu kadar. Sonra cjb.net e gidip bir domain alın en basit örneği veriyorum. Bu domaini internet ip adresinize yönelendirin. Bunuda www.whatismyip.com adresinden öğrenebilirsiniz. Aynı şekilde Mail server kurabilirsiniz maillerinizi hızlı bir şekilde kendi makinanızdan gönderebilirsiniz. Ayrıca ftp serverda kurabilirsiniz. Modemin kurulumu ile ilgili bilgileri modeminizin web sitesinden öğrenebilirsiniz. (Bütün modemler için sitelerinde detaylı anlatım olduğuna tam emin değilim ama ben zyxel kurulumunu kendi web sitesinden buldum.)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5