İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Excelde ürün agaci?

W

wglinkmanager.com

Misafir
excelde bir makinanin ürün ağacini olusturmak istiyoruz.. bunun icin hazirlanmis hazir bir excel sayfasi biliyormusunuz?... yada nasil yapabiliriz..
veya ürün agaci, malzeme listesi filan olusturabilecek bir üretim programi biliyormusunuz?

önerileriniz bekliyorum..

W

wglinkmanager.com

Misafir
makinamiz yüzlerce parcadan olusuyor.. bunun hangi parcalardan olustugunu girdigimiz listeye "Ürün Agaci" deniyor.. benim istedigim bunun yapan hazir bir program yada excelde hazirlanmis bir ufak programcik...? ürün agacini olusturunca malzeme listesi filan alabilecegimiz. stoklari tutabilecegim.. gibi...

ok?

~Aykut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ürün agacınından kastını anladım zaten ama stok kısmını nasıl tutmak istiyorsun o önemli.
fiyat listesinide nasıl istiyorsun excel de listeleme şeklinde alırsın access ile daha profosyonel birşey yapabilirsin. excel dedigin şey daha az kapsamlı olur.

kısaca excelde yapabilecigini kendi bilgim yeterince anlatayım

ürünleri tek tek istedigin formatta dizersin. (bir kategori sırasına göre )
en üste
veri -> süz -> otomatik süz
seçegini işaretlersin.

oluşturdugun agın içindeki ürün sayısıda çok önemli veya dedigim gibi stok şeklinde tutmak istedigin biçim de önemli

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5