İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

exe uzantılı dosyaları açamıyorum

yakaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar exe uzantılı programları açamıyorum.Çalıştır dediğim esnada ekrana çok kısa süreli siyah bir dos ekranı çıkıyor ve hemen kapanıyordu.PC'ye format attım şimdi ise tıklayınca çalıştır bile demiyor direk siyah bir dos ekranı açılıp kapanıyor,yine aynı sonuç.Bu konuda bir fikri ve bilgisi olanlar lutfedip paylaşırsa çok sevinirim.

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
"program belleğe sığmayacak kadar büyük" :) buydu di mi hata.

berbat bişey bu. sorunu ben şöyle çözmüştüm, c ve d sürücüleri vardı, c sürücüsünün kapasitesini yükseltip format atmıştım iki sürücüye de sorun düzelmişti

yakaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır sempaty maalesef o şekilde bir hata sonucu vermiyor.Hata aşağıdaki resimdeki gibi ms-dos ekranı şeklinde.
exent5.png

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
kurduğun windows cd si virüslü. başka cd den kur format ile alakası yok.

yakaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni bir windows cd'sinden kurdum yine aynı.Ama bu sefer de o dos ekranın içinde sempaty'nin dediği gibi "program belleğe sığmayacak kadar büyük" yazısı çıktı.Fakat bu bir iki defa oldu diğer tıklamalarımda yine içi boş siyah bir dos ekranı gözüküyor.Yani o yazı arasıra çıkyor ve onuda bu yeni kurulumdan sonra gördüm.Ayrıca C:'ye 15 GB ayırdım.Fakat öncede 15GB iken çalışıyordu.Sonradan exe dosyalarını açmamaya başladı pc...Kafam iyice karıştı.
Sempaty arıca C:ye ne kadar yer ayırdın?...Bunu da yeni kurulumla yapıyoruz değil mi?...Arkadaşlar kusura bakmayın biraz başağrıtıcı oluyorum belki ama yardımlarınız yol gösterici oluyor.

DeviLLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yakaza senin sorununun aynısını ben yaşıyordum. öncelikle kesinlikle virus olduğunu söyliyeyim exe dosyalarını bozan win32 virusu.
ben kurtulmanın yolunu McAfee anti virus programıyla bulmuştum. bütün virus programlarını denedim işe yaramamıştı. istersen mcafee virus programını kur ve dene kesin sonuca ulaşacağına eminim.

yakaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkür edrim DeviLLe antivürüs konusundaki tavsiyeni dikkate alacağım.Bir de nihayat günlerce bilgasayar'a format ata ata nihayet düzeldi.Ama hala bir ilginçlik netteki programları flsahgetle indirince açabiliyorum,bunu da tesadüfen farkettim.Normal bir şekilde zip ve winrarla indirince direk masaüstüne o çirkin MS DOS simgesini atıyor ve çalıştır deyince malum hatayı veriyor.Bazen PC gerçekten mantık dışına çıkıyor.Neyse bende flashgetle indiriyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5