İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

explorer ana sayfa kilitlenmesi

A

arif1972

Misafir
Arkadaşlar ben yeni üye oldum. verdiğiniz bilgiler harika. Mümkün olduğu kadar sanal da olsa sizleri hocam kabul edip bütün dediklerinizi can kulağıyla dinleyeceğim.
Benim şöyle bir problemim var. Girmeye çalıştığım bir mp3 sitesi benim kendisini ana sayfa olarak yapmış ve o bölümü de kilitlemiş. açamıyorum. Bunu nereden değiştirebilirim, ve ana sayfa yapabileceğim bölümü tekrar aktif hale getirebilirim?

U

ULusAL

Misafir
aslında scan edip temizlesen senin için en hayırlısı olur neden dersen sonra başına daha değişik işler açabilir..
İstem dışı çalışan exe dosyaları, popup açılımlar http:// koymazsan istediği sayfaya çekmesi gibi...
Pc de bulunan senin tanımadığın exe dosyalarını temizle..
veya beni dinlersen al driverleri eline bas formatı temizle..

Esen Kal
Başarmanız ve www.basarmakicin.com kalmanız dileğiyle...

B

Bedavalar-Net

Misafir
selam

Bu kadar basit birsey icin format ha :) yok artik daha neler.Arkadasin verdigi url ye girdin ayni sey bendede vardi cok kolay temizlendi.

selamlar

Bu yaziyi yazdiktan sonra sitenize girdim ve cok begendim ayrica ilk okudugum sey bu oldu http://www.basarmakicin.com/haber/devam.asp?yid=70 herkeze öneririm bunu okumasini felaket komik.

Z

zeynelkoc

Misafir
Spybot adlı programı yüklersen makinandaki bu spyları temizliyebilirsin

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki buna ne demeli? bu iki oluyor benim makinada da boyle bir sorun var suan. ilk oldugunda temizleyemedim ve format attim..

bendeki durum ise şöyle;
acilis sayfam "home search" (ilk olan buydu format attim) ve şu anda başka bir "search" sayfasi olarak ayarlanmis. fakat about blank secenegi aktif. yani bu cikan sayfalar about blank olarak aciliyor. adres cubugunda da about blank gorunuyor. ayrıca habire popup aciyor kendi kendine..

ben bu sorunu cozemedim.. bilgisi olan varsa bi zahmet ne yapabilecegimi soylesin..

Not:spybot ile bulup temizliyorum fakat hicbirsey duzelmiyor.. ayrica Norton felanlada arattiriyorum ama sonuc sifir... sanirim registryden temizlenmesi gerek ama nereden?? buna sebep olan bir dll dosyasi fakat o dll yi nerden bulup silecegim.? hangi dll oldugu belli degil...

Z

zeynelkoc

Misafir
once spybot la temizle

sonra başlat tan çalıştırı aç oraya msconfig yaz başlangıç diye bi sekme var

orada sallama bi exe olacak onun yanındaki sekmeyi kaldır ve makinana restart at büyük ihtimalle çözülecek.

olmazsa ad-aware adlı programı kur yanına da kav adlı programı kur kesin çözüm olacaktır(son güncellemeleri yapmalısın)

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
spyboot ve ad-aware buluyor fakat temizleyemiyor. temizlemiş gibi yapiyor fakat explorer ilk acilista yine ayni haline donuyor.. du.

panda platinum u kurdum ve olay cozuldu.. panda yi ilk defa kullaniyorum.. bundan sonra herkese tavsiye ederim...

Z

zeynelkoc

Misafir
Tekrar olmasının sebebi şu spybot ve ad-aware sadece registry deki değişen yerleri eski haline getiriyor

program ise arkaplanda çalıştığı için spybot temizlemesine rağmen o tekrar değişiyor

yani ctrl + dlt ile programı kapatıp sonra da msconfig ile başlangıçtan silersen sorunun kalmaz

tabi sen başka bi programla çözmüşsün gerek kalmamış

Z

zeynelkoc

Misafir
arkaplanda çalışıyor veya

wint.exe
_system32.exe
sys32.exe
gibi sistem dosyası zanettiğin dosya isimlerini kullanıyorlar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5