İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

EXPLORER DE TROJAN-YARDIM lütfen :(

R

Radyoblue

Misafir
Sayin arkadaslar,exploere i her acisida : TR/SMALL.GS.2 isimli bir TROJAN bliriyor,Antivir diye kirmizi semsiye görünümlü bir programim var,o yakaliyor,siliyorum ama her pc acilista tekrar Antivir yakaliyor,kendini yeniliyor..Lütfen yardim edin arkadaslar..

saygilar :(

emerev

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kendini yenilemesine bakılırsa virüs olma ihtimali var. Bilgisayarını iyi bir virüs taramasından geçir.

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Demek ki kendini açılış dosyalarına yazmış!
Windows'ta Başlata sonra çalıştıra tıkla ve msconfig yaz.açılan ekrandan başlangıç bölümüne tıkla ve açılışta yüklenen dosyalarını buradan incele!
Eğer iyi ve güçlü bir makinen varsa norton antivirüs kullan.
sevgiler...

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
windowsupdate.microsoft.com adresine girip varolan services pack 2' yi yükle. Sonra da norton antivirüs' ü kurup güncelleştir. Hiçbir sorunun kalmaz.

(NOT: Windows XP için; windows services pack 2 (SP2)' yi kurmadan önce service pack 1a tr' yi yüklemen gerekir.)

P

Parae

Misafir
Ewt msconfig'den gözüne batan dosyaları ayıkla ,

Yada Hijack This adlı programı indir o da aynı işlemi görür ... Birde Bu bir trojan degil soft olma ihtimali yüksek yani explorerda beliriyorsa Bir tür başlangıç sayfası değiştirmek için olan bir soft.tur ...

Bol Şanslar ,

T

Turk``

Misafir
Başlat > Çalıştır > msconfig yaz ve enterla.. başlangıç a gel orada pc açılırken hangi dosyaların açıldıgını bul... ve işe yaramayanları yabancı maddeleri sil... daha sonra http://www.lavasoftusa.com/software/adaware/ adresinden ad aware yi indir ve gene lbir tarama yap bulduklşarını sildirt... pc yi yeniden başlat hiç bir sorunun kalmaz eger bahsettiğin bir virüs degilse...

B

burak

Misafir
Uzun vadede Spy Sweeper i kullan derim, bu program tray de yuklu kaliyor ve shield ozelligi var. Adaware ucretsiz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5