İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

eXTReMe Tracking gibi, anlık istatistik servisi?

BarUn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eXTReMe Tracking hesabından vazgeçtim ama vazgeçemedim de :). Referrer takibimi kolaylaştırıyordu, bir de anlık olarak ziyaretçi sayımı görebiliyordum, çok iyiydi. Google Analytics'le beraber kullanıyordum. Şimdi ona benzer bir servis bulmalıyım.

Aradığım özellikler şunlar:
  • Eklemem gereken kodun yükledikleri, sayfaya çok fazla yük bindirmemeli.
  • Anlık olarak ziyaretçi takibi yapabilmeliyim.
  • Referrer takibi de anlık olmalı. Hatta mümkünse arama motoru referrer'larıyla diğer referrer'lar ayrılsın - eXTReMe Tracking bunu çok iyi yapamıyordu.
  • Ücretsiz olmalı.
  • İmaj, bağlantı (link) gibi şeyleri sayfalarıma eklememi beklememeli.
Bu özellikleri sağlayan bir servis biliyor musunuz?

BarUn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sayfada görünmesi gereken bir şeyi var mı? Eğer varsa almayayım, eXTReMe Tracking'den de bu yüzden çıktım zaten :). Mümkünse GA gibi, sitede görünmesini istedikleri bir şey vermeyen bir servis olsun. Bunu da yazayım ilk mesajıma, unutmuşum, özür.

InnoCent

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet malesef var eger ıstemıyorsan Google Analytics Kullan..daha ıyisini bulamassın..

BarUn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google Analytics'i zaten kullanıyorum ama anlık takipte o kadar kötüler ki, yalnızca günlük ve haftalık kontrollerimde kullanıyorum onu.

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
verilen kodları
Kod:
<div style="visibilitily:none;">KODLAR</div>
arasına alarak gizleyebilirsin.

Etik olup olmadığı tartışılır tabi

BarUn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
verilen kodları
Kod:
<div style="visibilitily:none;">KODLAR</div>
arasına alarak gizleyebilirsin.

Etik olup olmadığı tartışılır tabi
Onu fark ettikleri için çıkarıldım zaten eXTReMe Tracking'den :). Yasaktı, etik de değildi ama Beyn'in hiçbir yerine koyamayacağım kadar kötü bir imaj eklememi istiyorlardı. Bağlantı isteselerdi footer'a yerleştirirdim şikayet etmeden, ama kocaman bir simge yerleştirmek istiyorlar.

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Gizlediğinden değilde Türk sitesinde kullandıysan o yüzden çıkarılmışsındır
Çünkü ben bir sitemde 2 yıldan beri gizli kullanıyorum.

BarUn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gizlediğinden değilde Türk sitesinde kullandıysan o yüzden çıkarılmışsındır
Çünkü ben bir sitemde 2 yıldan beri gizli kullanıyorum.
Yok yav, direkt "Fark ettik, şartları ihlal edip görseli gizliyorsun." gibisinden (İngilizce tabii) bir mesaj çıktı.

Şu anda Woopra'yı denemek üzereyim, eğer yeterli ve iyi gelirse burada bildiririm.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yok yav, direkt "Fark ettik, şartları ihlal edip görseli gizliyorsun." gibisinden (İngilizce tabii) bir mesaj çıktı.

Şu anda Woopra'yı denemek üzereyim, eğer yeterli ve iyi gelirse burada bildiririm.

Woopra'dan çıkan sonucu olumlu olumsuz almak isterim. Olumsuz da olsa haber edersen sevinirim..

BarUn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şu anda onay bekliyorum, sanırım hafta sonları toplu onay yapıyorlarmış, emin olamadım.

BarUn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Onaylandım, şu anda kullanıyorum. İlk izlenimim: Google Analytics kadar ayrıntılı bir hizmet değil ama anlık olarak ziyaretçilerin gelişini gidişini görebiliyorum. Beyn'de (blog'um) kısa zamanda bunun bir incelemesini yaparım büyük ihtimalle.

NeLph

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar üsttede yazılmıs

uzun zamandır www.onlinewebstats.com u kullanıyorum.. hem türkçe hem ayrıntılı bilgi veriyor. anlık hiti gösterdiği için oldukça iyi. ayrıca sitenize eklemenizi istediği kodda sadece kendi kodunu koyuyor.. oda Web Stats yazısı şeklinde görünüyor.

Firma yetkilileri belki kızabilir ama ben yinede söylüyüm. dilerseniz içinden bu kodu silebilirsiniz. Sorunsuz şekilde kullanılabiliyor yinede.

BarUn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Woopra henüz çok geç, tonla hatası var. Kaldırdım, kullanmaktan vazgeçtim. Şimdilik WordPress'in kendi istatistikle ve yine, mecburen Google Analytics'le devam ediyorum. Online Web Stats'e en kısa zamanda bakacağım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5