İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Faaliyet Belgesi

servettuncel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Büyük bir hosting merakı başladı tam reseller ile başlayayım dedim "Faaliyet Belgesi" gerekli yoksa savcılığa uğrarsın dediler :) Telekomdan alınıyormuş başvuru yapmayı da düşünüyorum ama 18 yaş sınırı var mı bu belgede ve başvuru yapacağım zaman vergi numarası vs. istiyor detaylı bilgi verebilecek olan var mı?

Summerday

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
faaliyet.tib.gov.tr/yetbel adresinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Vergi dairesi kısmına ilinizi yazın vergi no kısmına kimlik numaranızı yazın. Yaş sınırlaması yoktur. Formun çıktısını alıp sitelerinde belirten adrese yollayın. Yanında dilekçe de olmalı. Saygılarımla.

servettuncel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
faaliyet.tib.gov.tr/yetbel adresinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Vergi dairesi kısmına ilinizi yazın vergi no kısmına kimlik numaranızı yazın. Yaş sınırlaması yoktur. Formun çıktısını alıp sitelerinde belirten adrese yollayın. Yanında dilekçe de olmalı. Saygılarımla.

dilekçe?

SR Bilişim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sunucularınız Başka Bir Firma veya Datacenter Tarafından Yönetiliyor ve Güncellemesi vs Yapılıyorsa Faaliyet Belgesi Almanız Gerekmez ..

ImSorry

Veri Merkezi
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Hosting Satışı yapan herkes YS Belgesi bulundurmalı.

TrustLayer

1
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öyle birşey söz konusu değil, Bu işi ticari olarak yapıyor ve kazanç sağlıyorsa ister reseller,vps yada dedicated'iniz olsun YS belgesi almak zorundasınız. Şuan tam olarak kontrol edilmiyor ancak kontrol edilmeyecek diye birşey yok er yada geç bu işlemler takip edilecektir ve haksız kazanç sağlayan kişilere yaptırım uygulanacaktır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5