İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Facebook, Google+'ı istemiyor

q72

0
Yasakli Uye
Reaction score
15
Google'ın bugünlerde fırtına gibi esmeye başlayan sosyal ağ servisi Google+, Facebook'un tepkisini şimiden almış gibi görünüyor. "Facebook Friend Exporter" isimli, kullanıcının Facebook'taki arkadaşlarının Google+'a aktarılmasını sağlayan Chrome eklentsi, ZDNet'ten alınan bilgilere göre Facebook tarafından engellenmiş durumda.

Eklentinin yazarının söylediklerine göre de Facebook, eklentinin site üzerinde çalışmasını engellemiş, e-posta sistemini de kısıtlamış durumda. Yani bir arkadaşınızın Facebook profilinde Bilgiler kısmına tıkladığınızda sayfa çabuk yüklenirse, arkadaşınız e-posta'sının görülmesine izin vermiş olsa bile Facebook, e-posta bilgisini saklıyor. Zaten bu eklenti, tüm Facebook kullanıcılarının kabul ettiği kurallardan biri çiğniyor; bilindiği gibi Facebook'un izni olmadan Facebook kullanıcılarının bilgilerini toplamak yasak.

Eklenti geliştiricisi Mohamed Mansour, bu duruma fazlaca sinirlendiğini belirtmek için Google+ hesabında şöyle bir durum güncellemesi paylaştı: "Şu anda çok sinirliyim çünkü şu anki durum gösteriyor ki Facebook, her kullanıcısının bilgisini sahiplenmiş durumda. Hiçbir şeye sahip değilsin! Eğer sizin yerinizde olsaydım, bu duruma karşı ayaklanırdım. Gerçekten... Farklı bir yaklaşımı anlamak için daha fazla motivasyon gerekli."

Söz konusu eklenti, Google+'ın kendi eklentisi değil; fakat Google'ın sosyal ağ servisi Google+ büyümeye devam ettikçe bu tür eklentiler çıkmaya devam edecek gibi görünüyor.

alone123

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Basit bir eklenti geliştiricisinin sesinin bu kadar duyulması google'nin oyunlarından biri olabilir. Ne google ne facebook hiçbirinin tarafını tutmayın. Daha zevkli vakit geçirdiğinizde takılın. Niye takım tutar gibi taraflaşmaya başlıyoruz ki...

q72

0
Yasakli Uye
Reaction score
15
facebook benim için hikaye neden nerdesinz google gibi dev arkama alır gibi hissediyorum +1 kullanıyorum googlede yükseliyorum faceyi boşverin gitsin : )

Lansewebtr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Facebook fotoğrafların kaynak kodlarıyla oynamaya başladı. Yani diyelim GoogLe+ 'a üye oldunuz. Fotoğraf yükliceksiniz. Nerden yüklersiniz ? Facebook hesabınızdan tabii.. :D ama Facebook çok bozdu :D kaynak kodlarıyla oynamış fotoğrafların. GoogLe+ 'a yükleyince zararlı içerik diyo.

GoogLe 'da Youtube videolarını Facebook üzerinde oynatmamaya başladı. Videoyu oynatmak için Youtube 'a gitmelisiniz hatası geliyo.

Aha söylediydi dersiniz. GoogLe+ hizmete açıldıktan 1 ay sonra Facebook yok..

T

trgy

Misafir
facebook benim için hikaye neden nerdesinz google gibi dev arkama alır gibi hissediyorum +1 kullanıyorum googlede yükseliyorum faceyi boşverin gitsin : )

google +1 sizi google üzerinde yükseltmiyor bunu araştırmalısınız ilk önce.

Facebook fotoğrafların kaynak kodlarıyla oynamaya başladı. Yani diyelim GoogLe+ 'a üye oldunuz. Fotoğraf yükliceksiniz. Nerden yüklersiniz ? Facebook hesabınızdan tabii.. :D ama Facebook çok bozdu :D kaynak kodlarıyla oynamış fotoğrafların. GoogLe+ 'a yükleyince zararlı içerik diyo.

GoogLe 'da Youtube videolarını Facebook üzerinde oynatmamaya başladı. Videoyu oynatmak için Youtube 'a gitmelisiniz hatası geliyo.

Aha söylediydi dersiniz. GoogLe+ hizmete açıldıktan 1 ay sonra Facebook yok..

Facebook'u ben de sevmiyorum ama tekelleşmenin hiçkimseye faydası olmaz. Düşün ki herşey Google'ın elinde olsa fevri davransa ne diyebileceksin?

roymand

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21

malesef googlede yükselmiyorsun iyice araştır bilgi sahibi ol ki ondan sonra bu kadar emin konuş :şekil:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5