İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Facebook sayfa alım-satımı yaparken dolandırılmalara SON !!!

womanizerek

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Facebook sayfa alım-satımı yaparken dolandırılmalara SON ! Artık HİÇ TANIMADIĞINIZ insanlardan bile gönül rahatlığıyla alışveriş yapabileceksiniz !

--Bu işi uzun süredir yapan herkesin başına mutlaka gelmiş olan dolandırıcılık vakalarına artık bir dur demenin vakti geldi.--

Sayfa alım-satımı yapılırken çoğu kez anlaşmazlığa düşülür.Örneğin çoğu sayfa satışında gerçekleşen ''ilk sayfa sonra para yada ilk para sonra sayfa '' tarzında tartışmaları görüyoruz ve çoğu ticaret bu yüzden sonlanamıyor.Herkesin haklı olduğu bir durum söz konusu ''Tanımadığım adama nasıl güveneyim?''

İşte bu grubun kurulma amacı bu gibi durumların önüne geçilmesi ve ticaretimizi gönül rahatlığıyla,dolandırılma korkusu olmadan yapabilmektir.

Bu işin nasıl yapılacağı konusuna gelince,kısaca özetlemek gerekirse;sayfa alan ve sayfayı satan kişi arasında aracı konumunda çalışmaktayız.

İki taraf anlaştıktan sonra sayfa sahibinden sayfa yöneticiliğini ve alıcıdan da parayı tahsil edildikten sonra sayfa alıcıya para da sayfa sahibine teslim edilir.Bu sayede ''ilk para sonra sayfa'' gibi dertlerden ve dolandırılmaktan kurtulmuş olursunuz.

Eğer olurda taraflardan birinin sayfası veya parası yollanmamışsa sayfa satışı iptal edilir ve sayfa veya para sahibine devredilir.

Ayrıntılar için grubumuza herkesi bekleriz :

https://www.facebook.com/groups/170997612996618/

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Sayfa yöneticiliği de sayfa ücretide size verilecek öyle mi? Peki ama siz kimsiniz? Yani insanlar size neden güvensin?

womanizerek

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Çok haklı bi soru sordunuz. Zaten benim şu anlık sizden tek istediğim şey gruba girip olan biteni takip etmeniz. Daha sonrasında zaten kim olduğumuzu ve neden bize güveneceğinizi anlayacaksınız :)

T

themaniac

Misafir
hocam diyelim ki hadi sen çok güvenilir birisin. sana güvendi yeniçeri sayfa alıcak bende satıcıyım. o sana parayı verdi bende sayfayı. sonra sen sayfayı yeniçeri'ye verdin ve banada parayı. herkes mutlu. Ama ertesi günü ben sayfama aylar önce eklediğim 5 gizli adminden 1ini açtım ve yeniçeri'yi adminlikten attım. hani hiç tanımadıklarınızla bile sayfa alıp verebilceksiniz diyorsunuz ya YEMEZ.
bu işler öyle sırf para al ver işi değil. ama en azından sayfa kendinin olmayıpta satanlar falan var, onları önler.
Bende zaten WMS'de bunu yapmayı düşünüyorum. Facebook kategori sorumlusu alcak vercek.

womanizerek

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Hocam doğru söylüyorsun,onun önüne de hiç bi şekilde geçilemez zaten ama gizli adminliğin kalktığı 6 ay oldu ve çoğu sayfada gizli admin kalmadı diye tahmin ediyorum.

Benim amacım zaten engellenebilecek dolandırılmaların önüne geçmek.Bu forumda da çok sık görüyorum parayı aldı sayfayı vermedi gibi konular var.Amacım bu gibi durumların artık olmaması.

Şu an için bana güvenin ben öyleyim böyleyim de demek istemiyorum ki referans gösterecek olsam Facebook işinin en tanındık insanlarını da kefil olarak gösterebilirim çünkü 2 senedir bu işi layıkıyla yapmaya çalışıyorum.Sadece grubumuza üye olun ve gelişmeleri yaptığımız işleri görün daha sonrasında güvenmemeniz için hiç bir neden kalmayacağına inanıyorum.

Keçeli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Çok haklı bi soru sordunuz. Zaten benim şu anlık sizden tek istediğim şey gruba girip olan biteni takip etmeniz. Daha sonrasında zaten kim olduğumuzu ve neden bize güveneceğinizi anlayacaksınız :)

Gruba neden girmek gibi bir zorunluluğum olsun ki kim olduğunuz burada belirtin ?

Ki kim olursan ol sana neden güveneyim ? Facebook'da büyük işler yapmanız veya bu piyasa tanılabilir olmanız sizi güvenilir yapmaz.

Bu tarz konular bu işin ticaretini yapanlar için sorun teşkil etmektedir ayrıca uygun olmamaktadır.

womanizerek

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
İyi o zaman arkadaşlar dolandırılmaya devam edin o zaman ne diyim :) gelmek isteyen arkadaşlarımızı bekleriz, gruba üye olmakla para ödemiyorsunuz sonuçta,girip girmemek size kalmış ama 1 ay içinde çoğunuzu orada göreceğimden adım gibi eminim :)

Guyo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
umut işte :):) umutsuz insan yaşayamaz zaten peki peki geliriz 1 sonra hocam

mustix68

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Ne sayfa almayı nede gruba gelmeyi düsünmüyorum ama su gizli admine duplacemi ne denen yöntemle kurtulabilirsiniz ? hata vermiyorsa eger... sayfayı alırsınız... aldıgınız saniye aynı isimle sayfa açar oraya taşırsınız sonra olay biter.. yani gizli admin sorun degil... en azından benim düsüncem bu

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
" Gruba gelin kendiniz görün " diye bir durum söz konusu değil. İlk olarak konu açıyorsanız, içerikten de bahsetmek zorundasınız.
Gizli adminlik haziran yada temmuz aylarında kalktı yanlış hatırlamıyorsam. Fakat daha eski sayfalarda halen var.
Siz sayfayı da parayı da aldınız. Sonra ikisini de teslim ettiniz sahiplerine. Fakat sayfa çalındı. Eğerki sayfayı alan savcılığa suç duyurusunda bulunursa, sizinde başınız ağrır.
Kaldı ki, bu işten sizin çıkarınız ne? Komisyonmu alacaksınız? sahibinden, gittigidiyor vs.. sizden daha güvenilir gelecektir insanlara.
" Siz bilirsiniz dolandırılmaya devam edin o zaman" demişsiniz. Bu işten milyarlarca lira kazanan, bu işin piri olan insanlar bile dolandırılırken, siz nasıl önleyeceksiniz dolandırılmayı.

Son olarak şunu söylemek istiyorum genel olarak. Bu tarz alım satım işlerinde zarar etmek, dolandırılmak istemiyorsanız, ticaret yapacağınız kişi hakkında elle tutulur bilgiler alın. Bu bilgilerin doğruluğunu ispatlattırın. Sonra detaylı bir araştırma yapın.

T

themaniac

Misafir
Yaa hocam ben iyinet'te ticaret rekoru kirmis biriyim. top 20'de benden baska 2010 girisli birisi yoktur. ki ben suanda 2.ciyim az bir farkla. ama bana bile insanlar guvenemedigini soyluyor bazen sasiriyorum. ama ben kendime bakiyorum sonrada size bakiyorum, daha bi sasiriyorum :)

womanizerek

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Hocam şöyle söyleyeyim eleştiriyorsunuz ya inanın hiç kızmıyorum çünkü hepiniz yerden göğe kadar haklısınız.Gruba da gelmem diyenler için söylüyorum canınız sağolsun :).

Gizli adminlikten bahseden arkadaşlarım var,keşke elimden gelse de ona da bir yol bulabilsem.Artık yetti yani bu dolandırılma işleri.İnsanın yemin ediyorum yaşama sevincini alıyorlar.Hani gerçekte dolandırılsan ''ya gidip 2 tane çakayım şuna sinirim geçer '' diyosunda nette olunca adam bide dalgasını geçip gidiyor hiç bişe yapamıyorsunya ona sinirim bozuluyor.

Gizli adminlik konusunda bi arkadasımız sayfaları birleştirme yöntemi sunmuşta aatıyorum 100 k sayfa aldın aynı isimle 100k üstü sayfa yapman lazım ki aldığın sayfayı yeni sayfaya ekleyebilesin.Takdir edersiniz ki bu hiçte kolay değil,kaldı ki sayfanın kapanma riski doğuyor.

Bu konuda benim kendi düşüncem (herkesin düşüncesine de saygım var ) gizli adminlik hariç (mayıs ayının 26 sı gibi kaldırıldı gizli adminlik Yeniçeri kardeşim :) ) bu yöntemle ve güvenebildiğiniz bi insanla bu dolandırılma işleri son bulur diye düşünüyorum.

Yorum yapan,eleştiren herkese teşekkür ediyorum,ayrıca sizin fikirlerinizi de duymak ona göre yapılacak bişey varsa yapmak isterim.

DaimiHosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam şöyle söyleyeyim eleştiriyorsunuz ya inanın hiç kızmıyorum çünkü hepiniz yerden göğe kadar haklısınız.Gruba da gelmem diyenler için söylüyorum canınız sağolsun :).

Gizli adminlikten bahseden arkadaşlarım var,keşke elimden gelse de ona da bir yol bulabilsem.Artık yetti yani bu dolandırılma işleri.İnsanın yemin ediyorum yaşama sevincini alıyorlar.Hani gerçekte dolandırılsan ''ya gidip 2 tane çakayım şuna sinirim geçer '' diyosunda nette olunca adam bide dalgasını geçip gidiyor hiç bişe yapamıyorsunya ona sinirim bozuluyor.

Gizli adminlik konusunda bi arkadasımız sayfaları birleştirme yöntemi sunmuşta aatıyorum 100 k sayfa aldın aynı isimle 100k üstü sayfa yapman lazım ki aldığın sayfayı yeni sayfaya ekleyebilesin.Takdir edersiniz ki bu hiçte kolay değil,kaldı ki sayfanın kapanma riski doğuyor.

Bu konuda benim kendi düşüncem (herkesin düşüncesine de saygım var ) gizli adminlik hariç (mayıs ayının 26 sı gibi kaldırıldı gizli adminlik Yeniçeri kardeşim :) ) bu yöntemle ve güvenebildiğiniz bi insanla bu dolandırılma işleri son bulur diye düşünüyorum.

Yorum yapan,eleştiren herkese teşekkür ediyorum,ayrıca sizin fikirlerinizi de duymak ona göre yapılacak bişey varsa yapmak isterim.

Merhaba;

Önce yazını görünce hakkında ki önizleme fikrimi belirteyim. Hemen sol tarafa bakıp kaç adet yorumunuz var ona baktım. Ardından itrader sayınıza ve yaşınıza baktım. Malesef durum iç açıcı görünmedi. Direk aklıma özür dilerim ama dolandırıcı olabilme ihtimali geldi. Üstüne kimsiniz sorusu üzerine kendinizi tanıtmak yerine grubumuza gelin tanırsınız falan demeniz tamamen dolandırıcı kısmını artırdı. ( Size dolandırıcı kesinlikle demiyorum lütfen yanlış anlamayın.)

İyi niyetli olduğunuzu düşünüyorum. Hatta güzel birşeye ön ayak olmaya çalıştığınızı düşünüyorum. Ancak atılan adımlar, yapılan işlemler yanlış olmakla beraber bu işleri yapabilmeniz için gerekli vasıfları taşıdığınızı düşünmüyorum ki ben bile böyle birşeyi taşıyabilecek vasıfları kendimde bulmuyorum. ( Hakkımda detaylı bilgi istersen veririm. Referanslarım vs çok ciddi düzeydedir. )

Ayrıca neden böyle birşey yapalım. Ben sayfa işlerinden anlamıyorum. Daha doğrusu teknik bilgim var. Sayfalarımda var keyfi. Ancak satış ve reklam ile ilgilenmiyorum. Diyelim ki benim çok büyük bir sayfam var. 1000 TL ediyor diyelim. Hem sayfayı hem parayı sana neden aktaralım. Ticarette babana bile güvenmiceksin diye bir söz var. Boşuna dememişler. Yazılarınız içinde internette olduğuyla ilgili birşey yazmıştınız. Siz de internette yani sanal değilmisiniz?

Birde sizin bu işi düzgün yaptığınızı varsayıp bir örnek verelim. Adam parayı aldıktan sonra sayfayı geri aldı. Ben yapmadım dedi. Aracı yapmıştır dedi ve çıktı aradan. Bu durumda kendinizi nasıl aklıcaksınız. Yemin ederim falan mı diceksiniz. Elde delil yok birşey yok. Sonuçta aracı sizsiniz sayfa ve para sizin üzerinizden döndü. Gidip şikayet etsem başınızın ne kadar ağrıcağının farkında mısınız?

Tekrardan belirtmekte fayda var. Fikir güzel, iyi niyetli bir girişim yaptığınızı düşünüyorum. ANCAK bu girişimin sorumlulukları ciddi ve aynı zamanda gel gruba anlarsınız tarzı olmaz bu işler.

Üzgünüm ama burdan bakınca ortaya hiç iyi bir izlenim çıkmıyor ve bunu düzeltmek için başka yerlere yönlendirmeniz işi sizin adınıza dahada çıkmaza sokuyor. En önemlisi bana göre bir konu açılırken kimin açtığıdır. Nickler vs geçicidir. Ticari konuysa şahıs ismi olmalı. Sizde sadece bir facebook sayfası var. Durum hiç iç açıcı değil.

Konunuza olumsuz yazdığım için özür dilerim. Ancak birde burdan gözlemlerimi aktarmak istedim.

NOT: Moderatör arkadaşlarımız konu dışı yada mesajın ciddi boyutta tartışma yaratması halinde mesajı kaldırırsa sevinirim. Kimsenin konusunu bozmak haddime değil.

Berkant DAĞTEKİN
DaimiHosting Web Tasarım İnternet Bilişim Hizmetleri
0506 306 86 26
Mail&MSN: [email protected]

womanizerek

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Hocam kim olduğumu saklasam grupta orjinal profilimle yazmam :)

İsteyen bütün arkadaşlar profilimi arkadaş olarak ekleyip kim olduğumu,nerde yaşadığımı,okuduğum okulu,msn'imi,bütün yakın arkadaşlarımı,akrabalarımı ve aklınıza gelebilecek bütün bilgileri öğrenebilirler.

İtrader puanıma gelince,bu siteden en az 100 kişiyle ticari çalışmam olmuştur ama konularıma msn adresimi ve tel no'mu eklediğim için insanlar direk msn yada tel ile isteklerini açıklama yoluna gidiyor.

Bu arada özür dilemenize gerek yok gayet gerekli olan endişelerinizi dile getirmişsiniz,saygı duyarım ancak :)

Sayfayı geri alma işlemine gelince , öyle bişey olması imkansız çünkü sayfa alıcıya teslim edilmeden para satıcıya yollanmayacaktır.

DaimiHosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam kim olduğumu saklasam grupta orjinal profilimle yazmam :)

İsteyen bütün arkadaşlar profilimi arkadaş olarak ekleyip kim olduğumu,nerde yaşadığımı,okuduğum okulu,msn'imi,bütün yakın arkadaşlarımı,akrabalarımı ve aklınıza gelebilecek bütün bilgileri öğrenebilirler.

İtrader puanıma gelince,bu siteden en az 100 kişiyle ticari çalışmam olmuştur ama konularıma msn adresimi ve tel no'mu eklediğim için insanlar direk msn yada tel ile isteklerini açıklama yoluna gidiyor.

Bu arada özür dilemenize gerek yok gayet gerekli olan endişelerinizi dile getirmişsiniz,saygı duyarım ancak :)

Sayfayı geri alma işlemine gelince , öyle bişey olması imkansız çünkü sayfa alıcıya teslim edilmeden para satıcıya yollanmayacaktır.

:) Facebook'a girmeden yorum yaptığım için böyle bir durum oldu.

Sayfa ödeme işlemi tamam o kısımda sorun yok. Adam gizli admin koydu diyelim. İşlem bitti 2 3 gün sonra yaptı numarasını ozaman nasıl kalkıcaksın altından diye söylemiştim ben.

Örneğin; GittiGidiyor'da sizin sisteminiz uygulanıyor. Ancak orda bile birsürü sorun oluyor. Firma ciddi ve büyük bir firma olmasa hakkında neler çıkar düşünün artık.

Aslında sizi düşünerek bir yorum yapmıştım ben. Adınız çıkar diye zira iyi niyetli olduğunuzu düşünüyorum. :)

womanizerek

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Gizli admin konusunda birşey yapamayacağımı belirtmiştim önceki mesajlarımda zaten.

Sayfa ve para sahiplerine güvenli bir şekilde teslim edildikten sonra benim işim biter. Sayfa 3 gün sonra geri alınırsa burda benim ne gibi sorumluluğum olabilir ki,sonuçta benim adminliğim yok sayfada.

Gittigidiyor'un ne gibi bi artısı olabilir bana söylermisiniz ? Gittigidiyor'da sizin düşündüğünüz kadar güvenli değil,hatta normal bir alışverişten hiç bir farkı yok aslında sadece taksitli alma imkanı yaratılıyor.Benim şahit olduğum nice olay var gg'den sayfa alımı yapılırken dolandırılma olduğuna dair.

DaimiHosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gizli admin konusunda birşey yapamayacağımı belirtmiştim önceki mesajlarımda zaten.

Sayfa ve para sahiplerine güvenli bir şekilde teslim edildikten sonra benim işim biter. Sayfa 3 gün sonra geri alınırsa burda benim ne gibi sorumluluğum olabilir ki,sonuçta benim adminliğim yok sayfada.

Gittigidiyor'un ne gibi bi artısı olabilir bana söylermisiniz ? Gittigidiyor'da sizin düşündüğünüz kadar güvenli değil,hatta normal bir alışverişten hiç bir farkı yok aslında sadece taksitli alma imkanı yaratılıyor.Benim şahit olduğum nice olay var gg'den sayfa alımı yapılırken dolandırılma olduğuna dair.

Türkiyede yaşıyoruz. Sizlik birşey olmasada olur.

GG'da bakın kendiniz de diyorsunuz nice olay var diye. Ama bu durumda kimse GG'u suçlamıyor. Bunun sebebi büyük bir firma olmasının, hergün binlerce satışa aracılık etmesinin sebebi var. Siz şahıs olarak bu işe girerseniz emin olun zararlı siz çıkarsınız.

Genede sizin bileceğiniz iş :)

Saygılarımla
Berkant DAĞTEKİN

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5