İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Facebook şifresini 1 dakikada kırdılar

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Tekirdağ’da 3 genç, Facebook’ta bir açık yakaladıklarını iddia etti. Açık sayesinde e-posta ile Facebook hesabı 1 dakikada ele geçirilebiliyor.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde yaşayan yazılımcı Serkan Gencel ile güvenlik uzmanları Vahap Eren ve Özgür Şahin Facebook’ta “açık” yakaladıklarını öne sürdü.
Radikal gazetesinde yer alan habere göre; bir algoritma keşfeden gençler, Microsoft tabanlı e-posta adresinden yola çıkarak Facebook hesaplarına girebiliyor.
Facebook’taki bu açık sayesinde istenilen kişinin şifresini değiştirebiliyor. Yeni şifre ile giriş yapıyor ve o kişinin hesabını tıpkı kendi hesabıymış gibi yönetiyor.
Bu yolla mesaj gönderebiliyor, mesajları okuyabilir, kişi ekleyip duvara yazabiliyor. Ya da özel fotoğrafları görebiliyor.
Algoritmayı kimseye vermek istemediğini söyleyen Vahap Eren “Bunu keşfeden kötü niyetli kişiler istediği her şeyi yapabilir” dedi.
10pxara.gif

q72

0
Yasakli Uye
Reaction score
15
bu imkansız gibi bişey ya facebook sistemini her 1 saatte değiştirdigini okumuştum. her 1 saatte güncelenen bi sitede açık bulunmuş olsa ne olcak sanki birdahaki gncellemede gider

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
benzeri bir muhabbet duydum ama koskoca facebook q72nin dediği gibi yenileniyordur güncelleniyordur vesaire vesaire..

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Gazetede okumuştum bende microsoft tabanlı hotmail vs msn adresleri ile açılan hesaplar kırılıyormuş, bilmiyorum aslı nedir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi