İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Facebook'ta Atatürk'e hakarete tutuklama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

axl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
Güldürme beni lütfen yaa:D Bence senin okudukların sana yaptırımlardır.Söylede bilelim madem o gerçekleri:D Gidip yenilmiş adamın tarihini okursan bizim aslında kurtarılmadığımız aksine kurtalıştan yoksun kaldığımızı bile söylerler:D

Hadi gerçekleri söyleyemessen bari kaynakları söylede azcık gülelim...

bazen yobazlık teriminin kimin için kullanılması gerektiğini düşünürüm.

bugün moderniz diyen insanların modernlikten anladıklarının kendi felaketi olduğunu ne zaman anlayacaklar merak ediyorum.
bildiklerimi televizyon dizilerinden, tv şovlarından öğrenmedim. nerde durduğumu anlamak için araştırdığımda öğrendim. eğer nerde durduğunuzu merak ediyorsanız araştırın öğrenin, yoksa yerinizde saymaya devam edersiniz.

behlül seven bir toplumun içinde bazı şeyler doğru olsada baktığı halde görmeyen zihniyet yüzünden gelişme olmuyor

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Bende her zaman insanlar yediği kaba neden pislemeye ihtiyaç duyar onu merak ederim. Neden her zaman işine gelen gibi düşünür, neden savundugunun dışında yaşar merak ederim.
Küçükken bir teyze vardı mahallede. Biz maçları beyaz eşyacının camındaki televizyonlardan seyrederken bize küfür sayılabilecek sözler söyler, tv seyretmenin bizi yakacağından, günah oldugundan falan bahsederdi. O kadından korkardık tabi o yaşlardayız diye. İlerleyen yıllarda oğlu askere gidince evine televizyon almıştı. Sözüm ona kötü bir şey olursa duyacaktı. Yıllarca tv seyrediyoruz diye bizi korkutan o kadın artık tv de haber saatlerini ezberlemiş başından kalkmıyordu.
Demek oluyorki insanlar ihtiyaç duymadığı, ilgisini çekmediği şeylerde diğer insanlara gereksiz şekilde sallayabiliyor. Fakat bir zaman sap geri dönüyor kaçıyor bir taraflara demekki. Şu an, sonradan keşfettiği tvde bir behlül hayranı olduguna eminim. Çünkü o kendi fikirleriyle değil hep okudugu, gördüğü veya duydugu çakma fikirlerle yaşadı yıllarca. Doğru ile yanlış arasındaki farkı kendi değil başkalarının dediğine göre benimsedi. Kurallara, kanunlara bakış açısı yoktu. Neyse doğrudur sandı, çünkü düşünmeye yetecek beyine sahip değildi. Tıpkı zina yasak diyip haremleri olan padişahlar gibi, içki yasak diyen çoğunluğun en çok alkol tükettiği yer Konya gibi. Hep bizlere söylenenler mantıklı geliyor, araştırsakta yine karşıt fikirlere inanıp farklı olduk sansakta aslında ne kadar acınacak durumda oldugumuzu görmeyiz.
Sanalda çok var böyle tipler. Allah adını ağzından düşürmeden mp3 sitesi kuranlar, her taş altından hadis örneği verip önüne gelen hatuna yapışanlar. Modernliği her zaman avrupayla sidik yarışı halinde yorumlayıp onların ürettiği lcd ekran başından kalkmayanlar, müslüman haricindeki herkese düşman olup o herkesin yaptığı herşeyi kullananlar vs.vs.vs.

Ne kadar iki yüzlü ve cehalet içinde insanlar var ki bunları yazabiliyoruz. İşin enterasan yanı bunları savunup tam tersi yaşayanlar hiç utanmıyor aksinede sokaklarda hala konuşuyorlar :)

ZerDali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Facebook'ta hakaret içeren hangi grubu ya da mesajı cezalandırıbilecekler ki insanlar tatmin olmaya giriyor artık.Herkes herkesin değerlerini düpedüz sövüyor , her şey ayağa düştü iyice.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi