İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Facebook'ta Sona Doğru

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hurriyet in bir köşe yazarından alıntı :

Son günlerde facebookta hesap kapatmak moda oldu. Tüketim çağının en görkemli günlerini doya doya yaşarken sanırım artık facebooktan da sıkıldık. Bir arkadaşa bakıp çıkacağım şeklinde yaşıyoruz hayatı zaten. Facebook'ta da gördük ki, yine hızımızdan hiçbir şey kaybetmemişiz.

Girdik, bir arkadaşa baktık önce. Sonra ilkokul arkadaşlarımızı bulduk. Onlarla elimizde kalan tek keyfimiz, rakı soframızı da sanallaştırdık beraber. Sonra saksılarda sanal çiçekler, ışıl ışıl sanal bayram ve yeniyıl tebrik mesajları gönderdik. Karşılıklı "hug"laştık uzun uzun. Mutlaka görüşelim bir ara dedik ama hiç bulamadık o arayı.

Şimdi bir bir terkediyoruz sanal rakı sofralarımızı... Bize ne kazandırdı bu Facebook bilmiyorum ama elimizden o masum anıları da alıp yerlerine sanal gerçeklerini bıraktığı bir gerçek. Artık nostalji yaşama özgürlüğümüz de kısıtlandı malesef...Oturup kendimize bir fincan kahve yapıp anılara da dalamıyoruz. Çünkü bizim çocukluğumuzda bıraktığımız o minik insanlar yok artık. Onların yerine evli barklı, çoluk çocuğa karışmış, saçları dökülmüş, herbiri bir yolun yolcusu olmuş insanlar var çünkü...

Sırada ne var acaba diye merakla bekliyorum. Belki iki Amerikalı arkadaş bizi çocukluğumuzun geçtiği mahalleye götüren bir site yapar kim bilir? Orada yine çocukluk arkadaşlarımızla sanal top oynarız mahalle aralarında. Ya da yakan top oynarız. Sonra sanal bir şekilde beraber sinemaya gider Kemal Sunal filmi seyrederiz. Sanal çatapat ve kızkaçıran patlatırız boş inşaatlarda.

Her geçen gün yaşamak bir kabusa dönüşüyor. Toplumsal bir mutsuzluk yaşıyoruz. Bugüne kadar bizden gayet somut bir şekilde alınan emeği, zamanı, parayı, kültürel değerleri, içimizde kalan soyut hatıralar ve güzel anılarla dengelemeye çalışır, hayatın stresinden kurtulup da kendi başımıza kaldığımız kısacık zaman dilimlerinde bunlarla avunurduk. Şimdi soyut varlıklarımızı da alıyorlar teker teker. Onları da paraya çeviriyorlar.

Facebook'un da book'u çıktı hayatın da...

Kalın sağlıcakla...

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Şimdilik daha düşmedi bence facebook. Duraklamada ama düşmedi sanırım :)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Biz Türklere dağ bile dayanamamış facebook neki..Bi site popüler olursa hemen gireriz bikaç güne kalmaz o sitenin içine edip yeni site arayışlarına başlarız..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Sanki kendileri galeyana getirmedi milleti manşetten verip, şimdi de böyle roman yazmış. Komik. Sizin gazetenizden görüp saldırarak üye olmayanların üyelikleri hala duruyor amcacığım, selam ederim.

atesvesu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar yeni site açıyorum facebooktan sıkılanlar için :D

www.streetbook.com

google map koyarız cocukluk mahallemizi buluruz. cocukluk fotolarımızı koyarız. sonra bi de flash dövüş, futbol, ip atlama, evcilik oyunları koyduk mu tamamdır :D herkes cocukluk fotosunu koyar gerçek resimleri kabul etmeyiz :D ay süper proje birisi değerlendirsin

Malatya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Facebook amacını aşıp başka mecralarda hareket etmeye başladı.Özellikle resminizi ekledikten sonra silseniz dahi veritabanında resmi kullanması ve istediği zaman kullanabilmesi çok iğrenç bir durum.Eskiden misket oynarken "elbastı" yapıp bilye almak vardı, bu da o hesap.Resim benim oldu artık deyip resim arşivliyorlar.) O yüzden hesabımı kapatmadım ama resim eklemiyorum artık.Bilginize.

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Facebook amacını aşıp başka mecralarda hareket etmeye başladı.Özellikle resminizi ekledikten sonra silseniz dahi veritabanında resmi kullanması ve istediği zaman kullanabilmesi çok iğrenç bir durum.Eskiden misket oynarken "elbastı" yapıp bilye almak vardı, bu da o hesap.Resim benim oldu artık deyip resim arşivliyorlar.) O yüzden hesabımı kapatmadım ama resim eklemiyorum artık.Bilginize.

Bilgi için sağol

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Sanki kendileri galeyana getirmedi milleti manşetten verip, şimdi de böyle roman yazmış. Komik. Sizin gazetenizden görüp saldırarak üye olmayanların üyelikleri hala duruyor amcacığım, selam ederim.

Çok güzel yazmışsınız sanki gazeteler değildi manşetten ünlüler bile kullanıyor , çocukluk arkadaşlıkları günümüze taşındı başlıklarıyla en ücra köşedeki ameleyi bile deliğinden çıkartıp facebook'a sokturtan.
Kız arkadaşı olan kızı ekleyip,mesaj atan dağlıların kulakları çınlasın tekrardan.

alcapone

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bencede artık mılletımız sıkıldı yonjada bı zamanlar oyleydı

bybart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ben hesabımı kapatmayı düşünmüyorum, zaten birden parladı facebook medya bu haliyle bile reklamını yapıyor çaktırmayın :) nasıl bir dalgalanmadır anlamadım her gazetede yada haber bülteninde illa bir yerlerden facebookla ilgili haber yapıyorlar...

SS9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Aynen böyle işte +++

harputlum

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

Doğru yazmışsın. Zamanında Facebookun reklamını az yapmadılar.

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Face'inde artık book'u çıktı :)

Facebook u haber yapan tüm gazetelerin ........

Bi gün olsunda Türk sitesinin reklamını görmedik. (reklam derken facebook gibi tanıtım vs. saçma sapan yazılar işte :))

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Face'inde artık book'u çıktı :)

Facebook u haber yapan tüm gazetelerin ........

Bi gün olsunda Türk sitesinin reklamını görmedik. (reklam derken facebook gibi tanıtım vs. saçma sapan yazılar işte :))

Facebook reklamı amme hizmeti olarak yapılmadı. Bir boy fotoğrafıyla birlikte facebookun bütçesiyle beraber büyük gazetelere yolla bak nasıl aylarca inmiyosun manşetlerden :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi