İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Facebooktaki Sahte Hesap Yüzünden İntahar Etti

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Kardeşim sen sorunlu musun,

Ne dediğini daha kendin anlamıyorsun gelmişsin birde burada Facebook'u savunuyorsun,

Seninde Facebook'tan bir çıkarın olmalıki gelip burada Facebook'a toz kondurmuyorsun, çıkarını söylede bizde bilelim.

Sen anladın yazılanları benim anlamadığımı da anladın öylemi aferim sana.Varsa söylediklerime karşı bir görüşün söyle yoksa sus da beccerebilenler tartışsın.

işini bilen bırı zaten faceden ıstedıgı kadar yararlanır bunun yollarını ıyı bılıyorum bızım zaten ergen olmus ınsanlarla bı alıp verememezlıgımız yok su an sadece yası kucuk kandırılmaya musaıt olanları vede hıc alakaları olmadıgı halde kendı adlarına fake profıl acılmıs bayan arkadasları kollamaktır
madem face bu kadar ısını ıyı yapıyor
benden kendımı kanıtlamak ıcın bı bılgı ıstesın sadece telefon numarası ıstıyor
oda kımın adına kayıtlı dıye baktıgını sanmıyorum bunları yapsın face bızde helal olsun bak adamlar elınden gelenı yapıyolar dıyelım

Yaşı küçük insanların aileleri var dimi.Madem çocuğun kapasitesi yok önlemlerini almak zorundalar.Her çocuk aynı değil ama.Bi çocuk öyle değil diye niye diğerleri yoksun kalsınki.Ayrıca facebook devlet dairesi veya bilgi doğrulama sitesi değil.Niye sizin bilgilerinizi doğrulamak zorunda olsunki.

Biri ağrı kesiciyle intihar ettiği zaman ilaç fabrikası fabrikası kapatılmaz ;)

Fbbasket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
Sen anladın yazılanları benim anlamadığımı da anladın öylemi aferim sana.Varsa söylediklerime karşı bir görüşün söyle yoksa sus da beccerebilenler tartışsın.

Yav git işine bee arkadaş yaa,

Senden mi izin alacağım forumda yazabilmek için,

Çok bilmiş bilmiş konuşupta, insanlara emir vermeyide bırak.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Yav git işine bee arkadaş yaa,

Senden mi izin alacağım forumda yazabilmek için,

Çok bilmiş bilmiş konuşupta, insanlara emir vermeyide bırak.

Bak kendin diyon benden izin almak zorunda değisin , aynı şekilde millette senden izin almak zorunda değil facebook için ;) Ne oldu işine gelince öyle işine gelmiyince böyle :D

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39

Yaşı küçük insanların aileleri var dimi.Madem çocuğun kapasitesi yok önlemlerini almak zorundalar.Her çocuk aynı değil ama.Bi çocuk öyle değil diye niye diğerleri yoksun kalsınki.Ayrıca facebook devlet dairesi veya bilgi doğrulama sitesi değil.Niye sizin bilgilerinizi doğrulamak zorunda olsunki.

Biri ağrı kesiciyle intehar ettiği zaman ilaç fabrikası fabrikası kapatılmaz ;)

bu kadar emin konuşuyorsunuz, peki bana şu konuda cevap vermenizi rica edecem facebook un çocuklara ne gibi yararı var,eğitim için dersmi veriyorlar yoksa ahlak dersimi veriyorlar. bu konuda kapanmamasını direttiğiniz için bence sizin bir çıkarınız varki bu şekilde yorum yapıyorsunuz ha şunuda belirteyim bir çocuk değil, internet kafeden facebook a giren çocuk sayısı hakkında bilgin varmı git kafe kafe dolaş kaç tane çocuk facebook ta öğren bence, aileden bahsediyorsun herhalde çocuğun yok umarım baba olursunda anlarsın derim

Fbbasket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
Bak kendin diyon benden izin almak zorunda değisin , aynı şekilde millette senden izin almak zorunda değil facebook için ;) Ne oldu işine gelince öyle işine gelmiyince böyle :D

Ha çıkın açık açık facebook çıktı çıkalı sitelerimin hitleri %80 düştü para kazanamıyorum diyin bizde hiç değilse elle tutulur bir nedenden karşı çıkıyor diyelim.

Arkadaşım burada ne demek istediğini açıkla o vakit,

Burada öyle bir yazmışsınki millet Facebook'u kıskanıyor gibi bir izlenim bırakmışsın ama alakası bile yok, herkesin derdi bu Facebook'ta yaşanan saçmalıkların artık bitmesi,

Sana peki sorayım; senin adına Facebook'da sayfalar açılsa ve seni rencide edecek içerikler eklense sen ne düşünürdün bu Facebook hakkında?

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bu kadar emin konuşuyorsunuz peki bana şu konuda cevap vermenizi rica edecem facebook un çocuklara ne gibi yararı var dersmi veriyorlar yoksa temiz ahlak dersimi veriyorlar bu konuda kapanmamasını direttiğiniz için bence sizin bir çıkarınız varki bu şekilde yorum yapıyorsunuz ha şunuda belirteyim bir çocuk değil internet kafeden facebook a giren çocuk sayısı hakkında bilgin varmı git kafe kafe dolaş kaç tane çocuk facebook ta öğren bence aileden bahsediyorsun herhalde çocuğun yok umarım baba olursunda anlarsın derim

Nerden biliyorsun yararı olmadığını bilimsel araştırmamı yaptın ? Belki sosyalliği arttıryor ...

Ayrıca yararı olmayıp sadece eğlenceye yönelik şeyleri engellemek istesen hayattaki ne var ne yok yok etmen lazm.Hamburgerden başla alkole kadar git ordan sağa dön ordan bize sitelerini getirde bide sitelerini inceleyelim.

Arkadaşım burada ne demek istediğini açıkla o vakit,

Burada öyle bir yazmışsınki millet Facebook'u kıskanıyor gibi bir izlenim bırakmışsın ama alakası bile yok, herkesin derdi bu Facebook'ta yaşanan saçmalıkların artık bitmesi,

Sana peki sorayım; senin adına Facebook'da sayfalar açılsa ve seni rencide edecek içerikler eklense sen ne düşünürdün bu Facebook hakkında?

Bizde isteriz savaş olmasın barış olsun , sokakta kimse ölmesin .Sonracıma sevgi saygı.Böyle gider bu...

Madem biri sizin adınıza sayfa açtı veya profil oluşturdu hak var hukuk var.Veririsin savcılığa dosyanızı 1-2 yıl hapis cezası yer açan.Oda olmadımı yolla şikayetini facebooka kapansın.Sizin adınıza face hesabı açan gidip site açamıyormu veya başka türlü zarar veremiyormu ? .Size saldıran yerine niye başka yerilere kızıyorsunuz.

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Facebook, forumda sizi avukat olarak tutmuş olmalı, neden böyle bir anda celallendiniz anlayamadım doğrusu,

Benim 3 tane sitem var ve bu sitelerden 5 kuruş para kazanmıyorum, sırf zevk için yapıyorum bu işi hepsi bu kadar,

Facebook çıktıktan sonra site hitleri düşmemiştir sadece artık insanlar foruma takılmıyorlar hepsi bu.

Ne kadar komik bi yaklaşım. Avukat tuttu falan. Burada bi tartışma söz konusu ama tartışmaya yaklaşıma bak, bide demişsiniz ki okuldan gelen gençler çantayı atıp facebooka koşuyor falan. Sizde mi o gençlerdensiniz Allah aşkına?

Büyük insanların tartışmasından zevk alırsın, tartışırlerken oturup izlersin, o kadar zevk alırsın ki anlatırsın insanlara. Sizin bu cevabınıza sokağımdaki çocuklar bile güler.

Her insanın hür bir iradesi var siz gidip bunu Facebooka yüklüyorsunuz. Facebook'a kim sokuyor sizi? - Kendiniz. Facebookta durmanızı kim sağlıyor? Kendiniz. O zaman bi sorun yok.

Facebook ticareti de yasaklanmamalı. Biraz açık görüşlü olun ya çıkarın şu at gözlüklerinizi, bi geniş bakın artık olaylara. Facebookta şikayet diye bir olay var, o yoksa bile mahkeme gibi yerler var değil mi? Bu kız demek ki duygularına yenik düşüp böyle birşey yapmış mantıklı düşünemeyip.

Sizde en az o kız kadar mantıksız konuşup ticaret yasaklansıın! Facebook kapansııın! gibi tepkiler vermişsiniz. Yazık, bi de insanlara akıl veriyorsunuz böyle bir mantıksız yaklaşım ile.

Fbbasket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
Ne kadar komik bi yaklaşım. Avukat tuttu falan. Burada bi tartışma söz konusu ama tartışmaya yaklaşıma bak, bide demişsiniz ki okuldan gelen gençler çantayı atıp facebooka koşuyor falan. Sizde mi o gençlerdensiniz Allah aşkına?

Büyük insanların tartışmasından zevk alırsın, tartışırlerken oturup izlersin, o kadar zevk alırsın ki anlatırsın insanlara. Sizin bu cevabınıza sokağımdaki çocuklar bile güler.

Her insanın hür bir iradesi var siz gidip bunu Facebooka yüklüyorsunuz. Facebook'a kim sokuyor sizi? - Kendiniz. Facebookta durmanızı kim sağlıyor? Kendiniz. O zaman bi sorun yok.

Facebook ticareti de yasaklanmamalı. Biraz açık görüşlü olun ya çıkarın şu at gözlüklerinizi, bi geniş bakın artık olaylara. Facebookta şikayet diye bir olay var, o yoksa bile mahkeme gibi yerler var değil mi? Bu kız demek ki duygularına yenik düşüp böyle birşey yapmış mantıklı düşünemeyip.

Sizde en az o kız kadar mantıksız konuşup ticaret yasaklansıın! Facebook kapansııın! gibi tepkiler vermişsiniz. Yazık, bi de insanlara akıl veriyorsunuz böyle bir mantıksız yaklaşım ile.

Peki mantıklı olan yaklaşım nedir size göre,

Ben sadece bu kızdan bahsetmiyorum, bunun gibi Facebook yüzünden onlarca mağdur olan insanlar var biraz internette araştırırsanız Facebook mağdurlarını bulabilirsiniz,

Allah'a, Peygamber Efendimize, Atatürk'e hakaret edilen bir sitenin Türkiye'de yasaklanması kadar doğal bir durumda olamaz,

Ben burada kendimi baz alarak konuşmadım, kendim günde en fazla 10 dakika Facebook'a girerim hepsi bu, benim bahsettiğim okula giden öğrenciler ile alakalıydı ama demekki siz bunu kavrayamamışsınız,

Bu arada ben sadece Facebook profil satışı yasaklanmalıdır dedim ama siz bunuda anlayamamışsınız.

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Şikayet et kapatılsın sayfa, olmuyor mu? Sende git onların dinine küfret o zaman. Onların liderine küfret. Mail at. İsteyen her şekilde istediğini alabilir siz sadece direk çözüm olsun istiyosunuz. O kadar üşengeçsiniz ki, kapatılsın ya ben görüyorum yeter. Şikayet etmeyeyim, otomatik kapatılsın. Neden açılıyo ki zaten?

Şahsen benim bi sayfam olsa ve böyle sayfa çok olsa ama kimse şikayet etmese inadına kapatmazdım bu düşünceyle ters gitmek için. Karanlığa sövmek yerine bi mum yakmayı denediniz mi hiç hayatınız boyunca? Yasaklarla değil, birlikle çözülür bu iş.

Not: Benim üstteki postumu direk üstüne alınmana gerek yoktu Fbbasket. Sadece ilk 2 satırım senin içindi ama bu konuda baya gocunuyorsun sanırım, kusura bakma.

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
Şikayet et kapatılsın sayfa, olmuyor mu? Sende git onların dinine küfret o zaman. Onların liderine küfret. Mail at. İsteyen her şekilde istediğini alabilir siz sadece direk çözüm olsun istiyosunuz. O kadar üşengeçsiniz ki, kapatılsın ya ben görüyorum yeter. Şikayet etmeyeyim, otomatik kapatılsın. Neden açılıyo ki zaten?

Şahsen benim bi sayfam olsa ve böyle sayfa çok olsa ama kimse şikayet etmese inadına kapatmazdım bu düşünceyle ters gitmek için. Karanlığa sövmek yerine bi mum yakmayı denediniz mi hiç hayatınız boyunca? Yasaklarla değil, birlikle çözülür bu iş.

Not: Benim üstteki postumu direk üstüne alınmana gerek yoktu Fbbasket. Sadece ilk 2 satırım senin içindi ama bu konuda baya gocunuyorsun sanırım, kusura bakma.

hocam sende git dinine küfret diyorsun o zaman bizim ne farkımız kalıyor onlardan amaç onların seviyesinemi düşmek ?

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Madem onların yaptığını seviye düşmesi olarak görüyorsun, ne diye forumlarda kıvranıyorsunuz kapatın facebooku kapatın diye? Seviye düşüren insanlar muhattaba alınmaz benim bildiğim ya da her türlü iş çevrilir arkasından. Siz sanırım direk koşmaya çalıştınız emeklemeden.

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
Madem onların yaptığını seviye düşmesi olarak görüyorsun, ne diye forumlarda kıvranıyorsunuz kapatın facebooku kapatın diye? Seviye düşüren insanlar muhattaba alınmaz benim bildiğim ya da her türlü iş çevrilir arkasından. Siz sanırım direk koşmaya çalıştınız emeklemeden.

tabiki seviye düşmesidir hangi meshep hangi ırk din ile alakalı küfür ve gereksiz şeyler yapar bu seviye düşmesi değilde nedir ? facebook u kapatın diyince seviye düşüklüğünemi gidiyoruzki siz bunu ima etmeye çalışıyorsunuz ? kimse emeklemeden koşamaz seviye düşürenle tabiki muhattap olunmaz biz seviye düşürenlerle muhattap olmuyoruz zaten o seviye düşürenlere imkan sunanlar işte onların yakasından tutmaya çalışıyoruz

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Yahu ne yapsın adamlar? Sayfa açılımını mı yasaklasınlar? Ne kadar akıllısınız siz ya imkan sunanlar diyorsunuz bi de. Adamlar zorla tutup açtırıyor değil mi gelin bi dinlere küfredin kendimize gelelim üzerinizden prim yapalım diye. Az insan gibi düşünün robot gibi değil ya, böyle konularda hep karşınızdakini haksız buluyorsunuz. Allaha mı küfretmiş? KİİM? Yanında kim varmııış? Osman mıı? Bişey yapmamış, şerefsiz, Allahsız, kitapsız..

Bırakın bu işleri Allah aşkına. Biraz düşünün, kendinizi onun(Mark) yerine koyun. Dininizin adamı olun. Dininiz size herkesi asıp kesmeyi söylemez, İslam hoşgörü dinidir. Ama sizde hoşgörü diye birşey yok.

ss waffen

0
Yasakli Uye
Reaction score
6
hocam kendı adıma konusuyorum facebook kapatsın demıyorum sadece önlemler bıraz artsın
dıne ALLAHA soven zaten karaktersızdır faceye bunlar ne bole dıyemezsınız sanal alem herkes kral ama unutmayalım bız anadolunun cocuklarıyız hosgoruluyuz ama hosgorude bı yere kadar bu kadar basıt bı konuda bıle anlasamıyorsak tartısmanın hıc bı anlamı yok cunku kımse bı orta yol aramıyor
kımı kapatılsın dıyor kımede sanane kıskandın mı dıyor cok yanlıs bence zaten turk mılletı 1938 den berı devamlı kaybedıyor neden ortak akıl olusturamıyoruz

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
Yahu ne yapsın adamlar? Sayfa açılımını mı yasaklasınlar? Ne kadar akıllısınız siz ya imkan sunanlar diyorsunuz bi de. Adamlar zorla tutup açtırıyor değil mi gelin bi dinlere küfredin kendimize gelelim üzerinizden prim yapalım diye. Az insan gibi düşünün robot gibi değil ya, böyle konularda hep karşınızdakini haksız buluyorsunuz. Allaha mı küfretmiş? KİİM? Yanında kim varmııış? Osman mıı? Bişey yapmamış, şerefsiz, Allahsız, kitapsız..

Bırakın bu işleri Allah aşkına. Biraz düşünün, kendinizi onun(Mark) yerine koyun. Dininizin adamı olun. Dininiz size herkesi asıp kesmeyi söylemez, İslam hoşgörü dinidir. Ama sizde hoşgörü diye birşey yok.

tabiki dinimiz hoş görü dinidir buna kimsenin bir şey dediği yok sadece o konu değilki neler neler o konu olsa amenna facebook ta şikayetlerde bulunursun ama bir çok konuda insanlar mağdur oluyor buna duyarsız kalıpta destek vermekmi daha mantıklı yoksa kapattırmak için çaba göstermekmi şikayet diyorsunuz kimi tiye aldı facebook sizin attığınız mesajımı yoksa hasan, hüseyin meralin attığı mesajmı ?

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Tiye almıyor diyenler hiç şikayet ettimi bir sayfayı veya kapatılan sayfalardan profillerden haberileri varmı ?

Ben 10 tane şikayet ediyorsam 8 i mutlaka kapanmış oluyor.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Arkadaşlar konuyu açma sebebimin çok dışına çıkmış, büyümüş gitmiş olay.

Facebook kullanan 500milyon insan var. 500 milyon kullanıcısı olan bir platforumun eleştirilecek yerleri mutlaka ama mutlaka olacaktır.

Atatürk'e sövüyorlar, dine sövüyorlar diye facebook kapatılsın diyen arkadaşlar. Kusura bakmayın ama sizin yaptığınız korkup davadan kaçmaktır!

Facebooku tüm dünyada yasaklayamazsınız. Sadece Türkiye'de yasaklansa, elin gavurunun 100 sayfası varsa 100bin sayfa olur aleyhimizde. Bize düşen birlik olup yasaklamaktır bu sayfaları, foruma konu açın bu sayfayı şikayet edelim diye hepberaber destek oluruz.

Facebook çok fazla kullanmam, ama lise arkadaşlarımla bir toplatı olacak olsa facebooktan haberleşiriz, yada ilkokul hocamı bulmuştum facede. Düşünce olarak çok güzel bir proje tartışmasız. Hatta geyiği vardı ilk zamanlar, facebookta ebemide bulucam inşallah diye :)

Sadece zararlarını görmeyin, zararı olsa bile faydası daha fazla diyenlerdenim. Gençlerde birsüre sonra bıkarlar, hayatın facebook olmadığını anlarlar. Buda bir hevestir, fazla sürmez kimsede bence.

Bu konunun açılış sebebi:
Masum insanların resimlerini kullanıp, facebook profili ve sayfası açmak. Abaza, şerefsizler çok var, en az 250 yorum gidiyordur her bir fake kız resminin altına. İntahar çözüm değil ama çözümü burda arayanlar oluyor demekki. Bu tür başkasını kullanıpta haram kazanç kullananlara gösterin siteminizi lütfen.

Gwindor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
benimde telefonlarımı mirc sohbetlerinde kız ismiyle dağıtıyolar bende gideyim öldüreyim kendimi daha neler.

kızın durumu çok üzücü açıkcası çok üzüldüm resimlerinde gördüğüm üzere ama böyle intahar sebebi olmaz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5