İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Facebook'u geçmeye geliyoruz! :o

T

trgy

Misafir
inşallah tutar proje
reklam için ne kadar ayırdınız? facebook benzeri reklam döndürme uygulayın mantıklı sistemleri var

Reklam işine gelince. Bu tarz projelerde reklamla bir yere kadar gelebilirsin ama reklamı insanlara yaptırırsan çok büyük yerlere gelirsin. Milyarlarca lira harcanıp hiçbirşey olamayan proje örneği çok veririm ben sana. Hiç para harcanmadan başarılı olan projelerin örneğini ise vermeme gerek yok. (facebook, twitter)

Çok düşündük inanın çok düşündük. Ne yaparsak farkımız olur ne yaparsak bunu tuttururuz diye ama sonunda bulduk sanırım.

Kısa bir ipucu vereyim. Kullanıcılar para kazanabilecek, alışveriş yapabilecek.

@mathi
Dediğinde haklısın, dediklerini biliyorum ama niche sitelerle gidebileceğin yer bellidir. İnternet ortamında bu site bunun aynısı diye kimse birşey diyemez ve dava edemez. Facebooktr.com diye açsak aynı işelmi yapsak hak talebinde bulunabilirdi.

Facebook'a ilk arkadaşlık sitesi sahibinin dava açması gerekli o zaman. Facebook2un arkadaşlık sitesinden farkı yok. Tek farkı arama özelliği bakacak olursak. Sana yakın kişileri bulmana yardımcı oluyor.

Farkı yukarıda ipucunda söyledim ve oldukça büyük bir fark bu. Facebook'ta direk alışveriş yapabileceğin bir ortam yok. Yemek siparişi verebileceğin bir yer yok mesela. yapamazlar mı yaparlar ama farkı ilk yaratan önde olur.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Yazılacak bir sürü eleştiri var aslında ama illaki düşünülmüş şeylerdir. Eh bunları düşünüp karar verildiyse burayada fikir yazmak ikna etmeye çalışmak gibi olur :) İnanmış yola çıkmışsınız, umarım iyi şeyler başarılır.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Eminmisin trgy :hihi: Facede direk alışveriş yapabileceğiniz prgramları var en sonda işyerilerine özel birşey çıkardılar (yani yapıyorlar yapmıyorlar değil).Ayrıca o dava konuşarında kazın ayağı göründüüğü gibi olmuyor .

Ama yapmak istediğin az çok tahmin ettim ancak biraz yerleşimle oynasanız birkaç benzer özelliği çıkartıp yerine yensiini koysanız da işe risksiz girseniz sizin için en iyisi.

Tabi öneri öneridir , sorumluluk kabul edilmez:D

T

trgy

Misafir
Eminmisin trgy :hihi: Facede direk alışveriş yapabileceğiniz prgramları var en sonda işyerilerine özel birşey çıkardılar (yani yapıyorlar yapmıyorlar değil).Ayrıca o dava konuşarında kazın ayağı göründüüğü gibi olmuyor .

Ama yapmak istediğin az çok tahmin ettim ancak biraz yerleşimle oynasanız birkaç benzer özelliği çıkartıp yerine yensiini koysanız da işe risksiz girseniz sizin için en iyisi.

Tabi öneri öneridir , sorumluluk kabul edilmez:D

o alışveriş olayı farklı. biliyorum bir eklenti sayesinde direk satış yapabiliyorsun ama onu da yönlendirme ile yapıyorsun. Bizim ilk hedefimiz yerel yani Türkiye olduğu için ve 2-3 yıl da böyle olacak bildiğin internet sitesinden hiç çıkmadan alışveriş yapacaksın.

Yemek siparişi vermek için ymeek sepetine gitmeyeceksin oradan yemek siparişini vereceksin.

yerleşim konusuna gelince. Ben oynadım zaten bunlar ilk çizilmiş halleri.

Bir ek özellik daha söyliyeyim, twitter gibi takipçi olanağınız da var. :)

tutar mı tutmaz mı o bilinmez tabi ama denemeden de birşeyi yanıtlayamayız. Tutma olasılığı belki yüzde 10 hatta daha az ama binde 1 bile olasılık olsa denemeye değer bana göre. :)

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
arkadaşım başarılar. Biliyoruz ki facebook ile birlikte ORKUN diye bir Türki yapımı face vardı ve çok duyulmuştu ama detayını bilmiyorum olayın. Ancak bn orkununda cok tuttugunu biliyorum yani olmayacak şey değil ince eleyip sık tutulmalı ve güzel bir başlangıç ve reklamla olmayacak iş değil. Elbetteki farklı şeyler sunulmalı aksi takdirde kimse bu siteye gelmeyecektir. Bakın bnm tavsiyem isteyen kişi hesabını direkt kapatabilmeli isterse dondurmalıdır. Bunun ayrımını yapınız. Facebook kimlerin elinde bilinmez ama kimin elindeyse milyonlarca kişinin her türlü bilgisi elinde ne olursa olsun bu böyle. Bu gibi ayrımları ve kişisel hakları ön planda tutmanızda rağbet görebilir.

T

trgy

Misafir
Dediğin orkut sanırım o google'ın elinde şu anda. Google onun üzerine çalışmalar yapıyor şu sıralar.

Ben de tekrar söylüyorum biliyorum farklı şeyler olmazsa kimsenin gelmeyeceğini onun üzerine yoğunlaştık. Taban olarak facebook ve twitter'ı aldık onun üzerine ekstra özellik ekledik diyebiliriz.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Bencede o şekil olmalı şimdi şöyle düşün kardeş bizde sonucta izleyiciyiz takip ediyoruz yorumluyoruz birçok kişinin kararıda bizim gibi olcaktır hemen hemen. Her zaman farklılık. Farklılık ama cazibeside olmalı elbette. Bunları yaratmadan en azından başlamayınız. Geç olsun güş olmasın demişler. Aceleye gerek yok. Tam giriş yapmak en iyisidir. Kolay gelsin

T

trgy

Misafir
Mayıs ayı 15-30 u arası açmayı düşünüyoruz. Açılış 100.000 üye tamamlandığında olacak. :)

roymand

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
öncelikle hayırlısı olması dileğiyle facebook geçme biraz abartalı olmuş 550 milyon kişiyi geçmek pekde kolay olmasa gerek :) türkiye çapında bir yerlere gelebilir resimler sitenin gayet iyi olacağını gösteriyor hayırlısı diyelim :)

PR3D4T0R

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
100.000 Üye'mi?

Hocam Ne Yaptın Ya,Site Açık mı Şu Anda?

T

trgy

Misafir
Açılış şekli o şekilde olacak. bir internet sitesi düşün 100.000 üye olursa açılacak kim merak etmez kim haber yapmaz kim yaymaz? :)

Bu tarz reklam politikaları var aklımda hepsini bir bir uygulayacağım.

dipnot: 100.000 rakamı ilk hedef ama duruma göre değişecek bir olay bu.

PR3D4T0R

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Hocam Şimdi Anlamadığım Şey Var.

100.000 Üye,Site Açılmadan Nereye Üye Olacaklar?

Size Faks'mı Çekicekler Üye Olmak İçin?

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Üye olunabilecek, sistem açık olmayacak. Yani siteden tam yararlanamayacaksınız. Sistemi merak eden ve görmek isteyen hevesli üyeler yayacak, iyice yayılacak böylece popüler olacak.

Ama sosyal ağ için zor.

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
Adres ver bakem trgy. Üyelik modülleri çalışıyordur heralde? Ben üye olmak istiyorum. Yarın öbür gün ilk üyemizdi diye tanıtırsın :p

T

trgy

Misafir
Hocam Şimdi Anlamadığım Şey Var.

100.000 Üye,Site Açılmadan Nereye Üye Olacaklar?

Size Faks'mı Çekicekler Üye Olmak İçin?

Şöyle düşün bir internet sitesi var açılmak için 100.000 üye istiyor. Sen bunu merak edip üye olmaz mısın?

Sadece kayıt formu koyacağız insanlardan kayıt alacağız bir de sayaç koyacağız 100.000 üyeden geri sayacak. Tabi işin içine biraz hile katarak durumu heycanlandıracağız. ;)

Arkadaşlar bu işler fanteziye kaçmadan olmuyor :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5