İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Fake Pr Nedir? Nasıl Yapılır? Nasıl Anlaşılır?

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Fake Pr Nedir?
Fake pagerank adı üstünde sahte pagerank değeridir.Sitemize gelen googlebot larını kandırarak fake pr yapılabilir.Ve tüm google toolbarlarında bu fake değer görünür.

Nasıl yapılır?
Yapılışı benim bildigim kadarıyla iki yol mevcuttur.
Birincisi sayfa koduna yerleştirilen googlebot u kandırma amaçlı php kodudur.
PHP:
<?php
if (strstr($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'], "Googlebot")) {
header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
header("Location: http://www.belgeler.org/");
exit;
}
else {
//normal sayfa kodumuz
};
?>
Görüldüğü gibi googlebot geldiği zaman direk belgeler.org a yönlenerek onun pr değeri okutulmakta ve bunun sonucunda sayfamız belgeler.org un pr değeri olan pr7 yi almakta.
İkinci yol ise direk prli domaini prsiz domaine yönlendirme yada tam tersi prsiz domaini pr li domaine yönlendirme.
Nekadar sürede sitem pr değeri kazanır diye bir soru soracak olursanız bende tam emin değilim ama 1-3 hafta arası sürebilir.

Fake Pr Nasıl Anlaşılır?

http://www.seologs.com/pr-check/pagerank.html?url=www.sistembilgisi.com
burda çok güzel çalışan bir site var (arasıra yoğunluk nedeniyle işlem yapmasa bile)Bu siteden domainlerin pr sinin fake olup olmadığını anlıyabilirsiniz.Ve fake ise fake pr değereine sahip gerçek siteyide göstermekte.

http://www.sistembilgisi.com/webmaster-haberler/fake-pr-nedir-nasil-yapilir-nasil-anlasilir.html
Şimdilik elimden geldiğince yazdım bişiler.Eksiklerimiz hatalarımız muhtemelen vardır.Tamamlarsanız sevinirim.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Herkes bilsin.Webmaster forumunda millet birbirini kandırır hale geldi.Bana kullanmak nasip olmadı :D

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Aslında bende çok düşündüm ama millet bu konuda harbiden bilinçsiz, forumdan arkadaşlar var fake pr li domain alan yazık değil mi?
Yazmışken hepsini yazalım bu konuda ilk tr döküman olsun nasıl olsa birileri yazıcak.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bence iyi olmuş, fake pr lar artarsa salım satım değişim işlemlerinde herkesin ilk yapacağı şey pr ı fake mi değil mi diye bakmak olur.
ayrıca fake pr olup olmadığını anlamanın en kolay yolu sitenin cache ine baktığınızda görünen site ile cache deki sitenin aynı olup olmadığını gözlemlemektir ama aynı olması bile fake pr olmadığı anlamına gelmez. o yüzden http://siteexplorer.search.yahoo.com/ adresine girip url i yazın ve gelen sayfada inlinks kısmına bi göz atın. gerçekten o pr yi hakedecek bi sitemi değil mi backlinklere bakarak anlayabilirsiniz.

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar benim aklıma takılan şu oldu, fake pagerank'a karşı google neden bir önlem almıyor (veya alamıyor mu) ve toolbarlarında bu fake değeri gösteriyor.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
googlebot u kandırmak bu kadar basit.
Pr neden önemli domainin daha hızlı ve iyi indexlenmesi ,arama motorlarında üstünlük.
Ama bu fake pr domaine hiçbir fayda sağlamıyor, google işin burasını düşünerekten pek önemsemiyor sanırım.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Bekleyin bekleyin az kaldı, google bu yöntemle yönlendirme yapan sitelere hoş bir sopa hazırladı :p

utkuts

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fake pr bize hiç bişey kazandırmıyorki. İsterse pr 10 gözüksün nolur.

Paylaşım için tşk +rep

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Aslında yarar şöyleki, pagerank siteleri var genelde alman siteleri pr değerleride yüksek ilk yeni bir site açtınız, pr değeri sahte diyelim bunun için 1 ay beklediniz, pr 8 ile genelde tüm o sitelerin ilk sayfasında çıkarsınız fake pr değeri aldığınız site ve yöntemleri iptal ettiniz bu pr değeri hemen silinmeyeceği için muhtemelen 3 ay sonra pr değeriniz 5 olacaktır kısa bir tahmin tabi... Ama pr değerinin ne kadar faydalı olduğuda tartışılır bir konudur. :)

JaMeRoN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bunu öğrendiğimz iyi oldu hatta geç bile kalmış olabilridik.

2pac

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
:O dostum bunu kullanmanın herhangi bi yan etkisi varmı :D google amca anlayıpta cezalandırmaz dimi :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5