İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Fake profıl yasagı konu devamı..!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

asi1903

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://forum.iyinet.com/facebook/199573-fake-profil-satisi-yasagini-kiniyoruz.html konusu kilitilendiği için bu konuyu açmak mecburıyettı kaldım..! Öncelikle Adminin demokratik olmaktan bahsedıp konuyu acık tuttugunun söylemesi ardından moderatörün konuyu kilitlemesi sizin adınıza üzücü bi olay.. Adminin hicbi otoritesi söylediği sözlerin sizi üzerinizde hiçbi hükmü yokmus anlasılan..! "Yasal olmayan bir şeyi yasaklarken size sormak zorunda değiliz." diyorsunuz fakat facebooktan gerçekleştirilen ticaretlerin hangisi yasal bana söyler misiniz? Benim bildiğim kadarıyla bir ticaretin yasal olabılmesı ıcın devlet tarafından herturlu ıznın alınmıs olması ve fatura ıle belgelendırılmesı lazım.. Yoksa ben mi yanlış bılıyorum ? Tutturmusunuz bı yasallık lafıdır gıdıyor. butun tıcaretler yasal bı tek profıl satısı yasal degıl öyle mi?

worker

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Fake = Sahte

Bana göre sahtekarlık, konuyu açmışsınız %90 ı yerinde bir karar diyor yorum yapanların
Yeni konu açmakta nesi anlamadım .

asi1903

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Fake = Sahte

Bana göre sahtekarlık, konuyu açmışsınız %90 ı yerinde bir karar diyor yorum yapanların
Yeni konu açmakta nesi anlamadım .

madem %90ı yerınde bır karar dıyor ozaman yapsınlar anketı cıkan sonucları görelım.. Sahtekarlık diyorsun fakat Facebook Anasayfada yandaki reklamları cıkanlar sahtekarlık yapmıyorlar mı ? madem öyle onun tıcaretı de yasaklansın..!

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Benden habersiz yapılan bir işlem değildir konunun kilitlenmesi. Konuyu kilitleyen moderatör değildir. Kendisi sitenin sahibi ve adminidir. Konu kilitlenmiş. Fakat siz hala devam ediyorsunuz. Sitemizde profil satışı YASAKTIR. Bu kadar basit. Üyelerin kuralları sorgulama hakkı yoktur. Hangi sitede bunu yapabilirsiniz? Kaldı ki biz yine düşüncelerinizi dile getirin diye konuyu açık tuttuk. Fakat siz eleştiri olayını abarttınız. Kanunen suç olmasının yanında, ahlaki açıdan da sakıncalı bir durum profil satışı. Sizin annenizin, kız kardeşinizin, eşinizin resimleri kullanılarak, sahte profiller açılsa, o resimlerin altına ağıza alınmayacak yazılar yazılsa ne hissederdiniz? Bizlerin başına böyle bir durum gelmedi çok şükür. Fakat bu konudan dolayı mağdur olan çok kişi gördük. Diğer siteler bizi bağlamıyor. Fakat İYİNET çatısı altında, ahlaksız durumlara yada ahlaksız olabilecek durumlara müsaade etmiyoruz. Bu kadar basit.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Bu mantığa göre adam öldürmeyi ve hırsızlık yapmayı da ankete koymalıyız.
Sonuç ne çıkarsa ona uymalıyız. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5