İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Soru Farkında olmadan Aşırı sosyal imleme

tRiumph

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,

Geçenlerde bütün wordpress sitelerimde kullandıgım bir eklentiyi kurdum, bu zamana kadar yaptıgım ayarların aynısı yaptım ve üzerinde biraz düşünme fırsatım oldu. Bu eklenti siteye eklenen her konuyu, üye oldugunuz sosyal paylaşım sitelerine otomatik olarak gönderiyor.

Bu siteleri kontrol ederken linklerimde kısaltma olmadıgını gördüm.

Örnegin : siteadresi.com/makale.html

Bütün linkler bu şekilde.. Diyelim ki günde 30 içerik giriyorum siteye ve 5 adet sosyal ağ üyeliğim var. 30 adet link X 5 site = 150.

Günlük TAM 150 LİNK.

Böyle bir durumda aşırı sosyal imleme yapmış olurmuyuz ?

Faydalımıdır yoksa zararlımı?

Önerilerinizi ve tavsiyelerini bekliyorum değerli arkadaşlar.

İyi forumlar dilerim.

Quiescence

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba hocam, dediğinizin tam tersini yaparsanız daha faydalı olucağı kanısındayım. Örneğin; günde 5 makale girin, 1 hafta sonra o 5 makaleyi sosyal imleme yapın. Yani 5 makalenin her birini 30 sosyal imleme yapın. 5(içerik) x 30(sosyal imleme) = 150 daha iyi olur.

Günde 5 içerik girip direk imletirseniz iyi olucağını pek düşünmüyorum. Makaleleri yazdıktan sonra 3-4 gün beklemeniz de fayda var.

tRiumph

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba hocam, dediğinizin tam tersini yaparsanız daha faydalı olucağı kanısındayım. Örneğin; günde 5 makale girin, 1 hafta sonra o 5 makaleyi sosyal imleme yapın. Yani 5 makalenin her birini 30 sosyal imleme yapın. 5(içerik) x 30(sosyal imleme) = 150 daha iyi olur.

Günde 5 içerik girip direk imletirseniz iyi olucağını pek düşünmüyorum. Makaleleri yazdıktan sonra 3-4 gün beklemeniz de fayda var.

Size kesinlikle katılıyorum hocam. Bildiğiniz gibi bu işlemi yaparken eklenti kullanıyoruz. Zamanlama yapabileceğim bildiğiniz bir eklenti varmı?

Quiescence

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam, sosyal imleme için zamanlama yapabileceğimiz eklenti yok.
Birden fazla site yönetmiyorsanız, manuel imleme yapın. Manuel link almak zahmetli bir iş ama emin olun iyi sonuç alırsınız. Bizzat kendim denedim. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5