İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

farklı iplere subdomain eklenebilirmi?

008

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam bende A ip adresli birmakinada ana domainim var.
Ben ise B ip adresli başka bir makinada bu domaine ait subdomain kullanmak istiyorum. Bu yapılabilirmi yapılırsa nasıl.

Not: Benim aklıma gelen bind üzerinde sub domaini diger ip ye yönlerdirmek ordada normal sub domain gibi eklemek. Olurmu acaba ?

WoLeRiNe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Subdomaine "A" kaydı ekleyip 2. sunucunun ip adresine yonlendireceksin. Yada Subdomaine "NS" kaydında 2. sunucuda kullandığın nsleri kullanacaksın. 2. sunucudan gidip subdomain.domain.com a host açacaksın.

008

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok teşekkürler ns ayarlarını diger serverın ip si olarak girince oldu, yardımlarınız için tekrar teşekkürler...

thereX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hıms. peki diyelim ki arkadaşlar benim sunucumda 3 ip var kendime ait ve benim domain'im; abc.com ve 1.1.1.1 ip'sinde barınıyor. ancak ben diyelim x1.abc.com 'u 1.1.1.2'de barındırmak istiyorum ve bu 1.1.1.1 ve 1.1.1.2 ip'si aynı makinada ve windows kurulu / plesk panel kullanıyor. bunu nasıl yapıcam ? iss'e mi girmem gerekli ?

thereX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
WoLeRiNe' Alıntı:
acb.com panelinden x1 için A değerini 1.1.1.2 olarak ayarlanan gerekli.

Cevabın için teşekkürler fakat bu domain; aynı sunucuda yani bir makinaya her 2 ip'de tanımlı.

Ama şöyle yapsam mesela; benim account'uma 1.1.1.1 ve 1.1.1.2 iplerini de kullanma hakkı versem olur mu ?

S

.SErKAn.

Misafir
Tam olarak sorduğun şey, host edilen bir domaine ait subdomaini başka bir hosta bağlamak mı tam anlayamadım?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5