İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Farklı siteler ve kanallar?

S

seyran

Misafir
Merhaba benim iki farklı konuda iki sitem var. Sitelerimden biriyle adsense üyeliğim var. Diğer sitemi de adsense sistemine eklemek istiyorum. Bunu nasıl yaparım. Kanal açarsam ikinci sitemde de birinci sitemle ilgili reklamlar mı gösterilir? Yoksa kendi konusuna ait reklamlar mı gösterilir? Bunu nasıl yaparım?

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kanal açmanın mantığı şudur;
siz nereden ne kadar kazanç sağlıyorsunuz bunu anlayabilmenin yoludur; nereden derken aynı site içinde farklı sayfalarda bile kanal kullabilirsiniz.

bir sitede reklam çıkma mantığı tamamen o sitedeki içereği bağlı birşeydir. yani iki sitedede kendileriyle ilgili reklamlar çıkar.

gidin hesabınıza girirn (googlda) ve orada istediğiniz boyut ve renklerde reklam kodu oluşturun ikinci sitenize yapıştırın.

eğer iki sitenin tıklama ve para bilgilerini ayrı ayrı görmek istiyorsanız bir kanal açıp 2. sitenin reklamını kanal ile gösterin.

S

seyran

Misafir
Ama aynı reklam gösteriliyor?

Adsense başvurduğum site mp3 sitesi. Kodları ebooklar ile ilgili siteme ekleyince yine mp3 reklamları gözüküyor ama ben ebookla ilgili reklamlar gözükmesini istiyorum. Bu nasıl olacak?

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynısı gözüküyor olması; 2. sitenizin indexlenmediği (hangi reklamların çıkacağının belirlenmediği) anlamına gelebilir. bu noktada genel hizmet reklamları çıkıyor muş gibi değerlendirebilirsiniz. yada benim de bilmediğim bir durum sözkonusu ...

bilge_bey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yenı host ve yeni kanal eklenince tıklamalar anında hesaba gecer mı yoksa indexlenme yahutta en basta uye olurkenkı gıbı bır kabul edılme asaması varmıdır olan bır hesaba yenı bır sıteyı kanal olarak ekleyınce?

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
anında görebilirsiniz. yani 20-30 dk içinde istatistikler hesabınıza geçiyor. kazançlarda tabi...

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Copyrighted Material
In order to avoid associations with copyright claims, website publishers may not display Google ads on web pages with MP3, Video, News Groups, and Image Results.

adsense kurallarindan alintidir

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 usteki hayda ile baslayan mesajimdan dolayi adminden uyari bile aldim, sanki kufur ettim, konuyu acan arkadasim sen alindin mi bundan ki admin arkadasimiz gocundu???

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5