İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Fatura Kesmek? Vergi Ödemek?

PDET

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Beyler, kazandığınız paraların vergisini ödüyor musunuz?

Şahsen ben ödemiyorum. Paypal kullanıyorum ve müşterilerimi yurtdışından buluyorum. Bu durumda vergi ödemek gibi bir sorumluluğum olduğunu düşünmüyorum. Çünkü Türkiyeye ve Türk insanına bir hizmet vermiyorum. Paramı yurtdışında kazandığım için vergi vermem gerekmiyor diye düşünüyorum.

Peki sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz. Vergi veriyor musunuz? Verilmeli mi verilmemeli mi? Hangi durumlarda verilmeli? Vesaire........????

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu tarz konu ve sorular kırılgandır.
Benim size tavsiyem bu soruyu mali konularda danışılacak kişilere (muhasebeciler/mali danışmalarlar vs..) danışın.

Rûmî

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Almanyada vergilerini tikir tikir ödemen lazim. Müsteriler yurtdisindan olsa bile.

Bence Profesionel calisan bir sirket vergilerini öder. Yani almanyada böyle. Burda Fatura vermessen, seni Profesionellerden saymiyorlar. Yani Sirket olduguna dair bir delil. Burasi böyle...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bence Profesionel calisan bir sirket vergilerini öder. Yani almanyada böyle. Burda Fatura vermessen, seni Profesionellerden saymiyorlar. Yani Sirket olduguna dair bir delil. Burasi böyle...

o dediğin şeyi türkiyede aynıdır.. sadece almayan için degil.. büyük firma reklam vermek istese hemen fatura ister senden yoksa zaten vermez bir iş yaptırı fatura ister vs..

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bir devletin kazanç kapısı sadece vergilerdir, vergi vermediğinizde o devlette yaşayan tüm insanların hakkını yemiş olursunuz... Ayrıca devlet gelir vergisi alamazsa dolaylı vergilere yüklenir, böylece dünyanın en pahalı benzinini, en pahalı elektriğini vs kullanmak zorunda kalırız.

Bu yüzden şu pahalı, bu pahalı demeye hakkımız kalmaz...

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gelir vergisi, gelirinden belirli bir % olarak alınır. gelirini ister johnny den sağla ister mehmetten...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5