İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Fatura ödeme merkezleri dolandırıcılığı!!!

KraL82

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar bu konuda sizleri uyarmak istiyorum sakın faturalarınızı bu tür yerlere ödemeyin çünkü bugun bu konuda benimde dilim yandı. 10 gün önce elektrik faturamı ödemeye dışarı çıktığımda acele bir işim çıktığı için bankalarda sıra filan olduğu için, bu fatura ödeme şubelerinden faturamı yatırdım birde + 1 tl komisyon verdim! neyse bugun eve bir ihbarname geldi elektrik borcunuzu ödemediğiniz için kesilecektir diye aslında hiç şaşırmadım 2 gün öncede aynı sorun telefon faturasında çıkmıştı neyse ödediğim faturayı alıp o şubeye gittim birde ne görim orada yeller esiyor öğrendimki adam 2 aydır kestiği tüm faturaların parasını alıp kaçmış! size diyeceğim kesinlikle bu tür yerlere paranızı kaptırmayın o yerlerden aldığınız makbuzda hiç bir işe yaramıyor.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bir çoğumuz banka hesabı var ve internet bankacılığı da aktif durumda. Bu durumda en mantıklısı hesabımız üzerinden faturaları yatırmak değil midir. Hem bu şekilde bankanın kesitiği senelik ücretten de kurtulmuş olursunuz. Ayrıca +1 TL'de komisyonlar vermezsiniz.

Geçmiş olsun. Bu gidi durumlar iyice sıklaşmaya başladı ve insanlar bunu bir yöntem olarak kullanıyorlar galiba.

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Bir çoğumuz banka hesabı var ve internet bankacılığı da aktif durumda. Bu durumda en mantıklısı hesabımız üzerinden faturaları yatırmak değil midir. Hem bu şekilde bankanın kesitiği senelik ücretten de kurtulmuş olursunuz. Ayrıca +1 TL'de komisyonlar vermezsiniz.

Geçmiş olsun. Bu gidi durumlar iyice sıklaşmaya başladı ve insanlar bunu bir yöntem olarak kullanıyorlar galiba.

Kesinlikle katılıyorum...

KraL82

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

sağolun... bende internet bankacılığını kullanıyorum ailemin yanındayım şu anda o yüzden onlarda teknolojiye alışık olmadıkları ve faturadan makbuz bekledikleri için :) sonuç bu oldu.
bu durumlar şu sıralar çok olduğunuda öğranmiş oldum. düşünsenize adamın kestiği faturanın hiçbir değeri yok yani adam ne bir bankanın nede devletin garantörlüğünde değil. ama bu tür yerlere bu kadar kolay nasıl işyeri açma yeri veriyorlar anlamıyorum...

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Öncelikle geçmiş olsun,
Bende yagmayok'a katılıyorum. Faturalarımı otomatik ödemeye bağladım, fatura ödeme tarihinin son günü banka otomatik olarak ödeme yapıyor. Ne ödeme sırasında zaman kaybediyorum nede başımı ağrıtıyorum. Zaman zaman faturalarımın tamamının çıktısını alıp maliyet hesaplaması yapmamda mümkün oluyor. Bu sayede tüketim konusunda tedbirler üretmeye kendimi teşvik etmiş oluyorum.

KraL82

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Öncelikle geçmiş olsun,
Bende yagmayok'a katılıyorum. Faturalarımı otomatik ödemeye bağladım, fatura ödeme tarihinin son günü banka otomatik olarak ödeme yapıyor. Ne ödeme sırasında zaman kaybediyorum nede başımı ağrıtıyorum. Zaman zaman faturalarımın tamamının çıktısını alıp maliyet hesaplaması yapmamda mümkün oluyor. Bu sayede tüketim konusunda tedbirler üretmeye kendimi teşvik etmiş oluyorum.

teşekkürler... haklısınız. evdekilerede bunları anlatmak lazım :D

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13

Geçmiş olsun,

Bende internet bankacılıgı kullanıyorum fakat 6 öncesine kadar çevremizde yürüme mesafesinde* ne banka nede atm vardır, bu yüzden faturaları aracı kurumlar ile yatırıyordum.

Her zaman için banka veya atm olmuyor malesef.

6 ay kadar önce 5 dk yürüme mesafesine garanti bankası açıldı ve en sonunda kurtuldum, bankamatik para yarıtıyorum, cep şubesinden de tüm işlemleri ücretsiz yapıyorum :D

*yürüme mesafesi olarak 1 saatlik yola bile giderdim, en yakın banka arabayla 20dk uzaklıktaydı

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
geçmiş olsun ? Ama genel konuşman yanlış sonuçta onların arasında bir çok firma aylardır çalışıyor bunlarda aynen bayilik veriyor yani güvenlisini sizin bulmanız gerekiyor.

Birde peki bu olaydan sonra polise,savcılığa suç duyurusunda bulundunuz mu?

KraL82

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
geçmiş olsun ? Ama genel konuşman yanlış sonuçta onların arasında bir çok firma aylardır çalışıyor bunlarda aynen bayilik veriyor yani güvenlisini sizin bulmanız gerekiyor.

Birde peki bu olaydan sonra polise,savcılığa suç duyurusunda bulundunuz mu?

arkadaş güvenlisini senin bulman gerekiyor demişsinde bu devirde babamızın oğluna güvenemiyoruz değilmi nasıl güvenlisini bulacaz bir açıkla istersen!

suç duyurusunda bulunmadım fazla bir ücret değildi o yüzden. yüksek para kaptıranlar şikayette bulunmuştur mutlaka binlerce kişinin parasını çalmış çünkü adam.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5