İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Fckeditör, .htaccess ve 404 hatası

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Fckeditör scripti kullanıyorum. Sitemde seo için ana dizinde .htaccess dosyası oluşturdum. Fakat bu .htacces dosyasından dolayı Fckeditör'ü kullanamıyorum. www.site.com/fckeditor/editor/fckeditor.html yazdığım zaman 404 hatası alıyorum. Ana dizindeki .htaccess dosyasını sildiğim zaman sorun kalmıyor, fckeditor.html'i görebiliyorum. Böyle karmaşık bir sorun var başımda. Daha önce karşılaşan veya önerisi olan birisi var mı acaba ?

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorunu çözdüm arkadaşlar. Daha sonra karşılaşacak arkadaşlar için anlatıyorum.
Yukardaki gibi .htaccess'den kaynaklanan bir sorunla karşılaşılırsa ; fckeditor/editor/ içindeki fckeditor.html dosyası index.php olarak değiştirilmeli. Buraya kadar yapıldığında not found yerine forbidden hatası alacaksınız. Bunu da düzeltmek için fckeditor klasörünün içindeki htaccess.txt dosyasını .htaccess olarak değiştirdiğiniz zaman sorun düzelecektir. Hem firefox hem de ie için.

//Yukarıda böyle demiştim. 404 ve forbidden hatalarını çözdü. Ama şimdi de editör kullanılamıyor. Editör gözüküyor fakat işlem yapılamıyor. :(

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorun tam olarak : ana dizindeki .htaccess yüzünden, fckeditor.html'i index.php'ye yönlendirmesinden kaynaklanıyor. .htaccess'de böyle bir yönlendirme kodu yok. Sadece rewrite kodları var bazı dosyalar için. Sorun hakkında mantık yürütebilen var mı acaba ?

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorun çözülmüştür. .htaccess dosyasında alakasız bir kural sonucu bu hata alınıyor.

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
RewriteRule ^(.*)_(.*).html$ /dosya.php?id=$2&baslik=$1

.htaccess'teki kural böyleydi. Ama hala anlayamadığım fckeditör'ü nasıl etkilediğidir. Ben, çare olarak kuralı değiştirdim :) Başına klasör ismi koydum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5