İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

fdcservers hakkinda bilgi

I

iyiyiz

Misafir
http://www.fdcservers.net/fdcvps.html bu sayfada alt tarafta VDS #5 bölümü var

VDS #5
512MB RAM
40GB Disk Space
100Mbit connection
unmetered transfer ---> unmetered transfer dedigi sey sinirsiz trafik mi demek?
Free control panel
IRC allowed
up to 60 free IPs
only $99/month

Özellikleri ve fiyati belirtmis.Ben önce burayi file hosting(video,müzik) olarak kullanip 3-4 ay deneyecegim daha sonrada olumlu olursa burasi buraya gecmeyi düsünmekteyim,hosting isinden anlayan arkadaslar bunu bir degerlendirebilirlerse sevinirim,hosting konusunda acemiyim.

saygilar.

Evocel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fdc iyidir evet sınırsız transfer oluyor =) Bw olayında en çok bw bulabileceğin sunuculardan biridir bence hiç düşünme direk taşın derim

F

fenerli

Misafir
VDS yerine aynı fiyata bir dedicated server veya server yönetimi bilginiz yoksa +30 $ fazla vererek managed dedicated server almanız daha verimli olacaktır.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
VPS,VDS diyor.Yani paylaşımlı sunucu.dedicated değil :
dikkat, dikkat.
Unlimited BW pek tavsiye edilmez.Bağlantı hızından kesilir. (Diye biliyorum)

I

iyiyiz

Misafir
fenerli' Alıntı:
VDS yerine aynı fiyata bir dedicated server veya server yönetimi bilginiz yoksa +30 $ fazla vererek managed dedicated server almanız daha verimli olacaktır.

Tabiki böylede olabilirdi ancak bana sinirsiz trafik gerekli,yani söyle diyim trafik sorunum olmamali,önce file hosting olarak kullanacagimi eger 3-4 ay hizinda ve sürekliliginde bir kalite görürsem oraya tasinacagimi söylemistim,tavsiye edebileceginiz bir yer varmi?

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır, sınırsız trafik demek değil, ölçülmeyen trafik demek. Yani 100Mbit connection kaç VDS için paylaştırılıyorsa bir hesap yaparak saniyede ne kadar trafik limitin olduğunu ve onu da 30*24*30 ile çarparak da aylık ne kadar limitin olduğunu bulabilirsin.

C

cappytoi

Misafir
100Mbiti 20 VPS 'de kullanıyor (ki o bile iyi) olabilir dikkat etmek lazım

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyiyiz' Alıntı:
Tabiki böylede olabilirdi ancak bana sinirsiz trafik gerekli,yani söyle diyim trafik sorunum olmamali,önce file hosting olarak kullanacagimi eger 3-4 ay hizinda ve sürekliliginde bir kalite görürsem oraya tasinacagimi söylemistim,tavsiye edebileceginiz bir yer varmi?

@uyuz, arkadaşımız güzel yazmış.100mbit bağlantı havuzunda kaç tane VDS varsa, hızın ona göre düşecektir.
File hosting kullanacağın için de, hız önemli bir etken olmalı sanırım senin için ?
Ben de bir ara FDC kullanıyordum.256k adsl ile 20kb/sn 'yi görmedim.15-16kb/sn ile geziniyordu.Hatta 10kb/sn 'in altını bile görmüştüm :)

Bazı Alman şirketleri de Unmetered BW veriyorlar.Fakat daha sonra geride ağlayan çok insan kalıyor.

Eğer aşırı BW kullanılmayacaksa 1000BW yeterli olabilir. (SAVVIS)
Yetmez diyorsan FerraHost'un 2000BW'lik sunucuları bulunuyor. (http://www.ferrahost.net/v2/hizmetler.php?page=dedicated)

Sadece 2 tavsiye verebildim.Dedicated almadan fazladan araştırma yapmak gerekiyor :)

İyi çalışmalar

D

DeVriM

Misafir
aman aman dostum vps alma neden dersen ben dediğin paketten aldım
1.olay pop3mail çalışmıyor
2.serverload 30lara 40lara kadar çıkıor ve sunucu 2.güde down oluyor

yani ortak çift cpu kullnıyor ısınma olayı birden oluyor

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
DeVriM' Alıntı:
aman aman dostum vps alma neden dersen ben dediğin paketten aldım
1.olay pop3mail çalışmıyor
2.serverload 30lara 40lara kadar çıkıor ve sunucu 2.güde down oluyor

yani ortak çift cpu kullnıyor ısınma olayı birden oluyor

Bak unutmuşum.İlk önce VPS almıştım.4xopteron cpu vardı sanırım.Fakat buna rağmen server load'ı %3600'larda bile gördüm.Site açılmaz duruma geliyor.Sitenin açılmadığı yerden de download hızını sen düşün artık :) Nedenini de php script çalıştıran kullanıcılar demişlerdi.
Ama diyorsan ben zaten deneme amaçlı alıyorum.Denemeni de tavsiye ederim.

I

iyiyiz

Misafir
Önerileriniz ve yardimlariniz icin tesekkür edecegim gercekten kafam karisti,biraz daha aratirma yapmak lazim demekki.

DeviLLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fdc den dedicated im var güzel memnunum aylık 2500gb band harcıyorum en az herhangi bi yavaşlama yok. bazen sorun oluyor ayda 1 kısa süreli oda. onun haricinde ticket yani helpdesk sayesinde sorununa hemen cevap geliyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5