İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

FDCServers :S şu 1 haftadır uçtu..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

UndeaD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Arkadşalar

FDCServers.net te devamlı kesilme yaşanıyor şu günlerde.. açık olduğundada bağlantı hızları çok kötü oluyor

32 bayt veri ile fdcservers.net [66.90.66.135] 'ping' ediliyor:

66.90.66.135 cevabı: bayt=32 süre=405ms TTL=54
66.90.66.135 cevabı: bayt=32 süre=404ms TTL=54
66.90.66.135 cevabı: bayt=32 süre=412ms TTL=54
66.90.66.135 cevabı: bayt=32 süre=401ms TTL=54
66.90.66.135 cevabı: bayt=32 süre=411ms TTL=54
66.90.66.135 cevabı: bayt=32 süre=410ms TTL=54

Kendi Serverimada Aynı Ping Düşüyor.. Normalde 220 - 250 arası oluyordu

İnş En Kısa Zamanda Düzelir..

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3aylık peşin ödeme ile dedicated almayı düşünüyordum bunları gördükçe uzaklaşasım geliyor neden sürekli bağlantıları kesiliyor fdcserver'ın anlamıyorum.

L

LNWServers

Misafir
Telekomdan ziyade bizde hollanda sunucularında problem yaşıyoruz, eğer fdc de transitte avrupada teleglobe yi kullanıyorsa sorun cıkıyor, ben tracert cektiğimde pingler teleglobe sunuculara girildiğimnde 400 mslere giriyor.

Human COLOR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
IndexServers' Alıntı:
telekomla ne alakası var onu anlamadım :)
telekom olsa diğer yurt dışındaki datacenterlarında açılmazdı.

Çok alakası var ve tamamen telekom ile alakalı .

Neredeyse her 1 saate bir routing değiştiren yurdumun Ttnet elemanları sayesinde , dün 100 ms ping attığınız , 12 route 'ta ulaştığınız bir yere , ertesi gün 500 ms ping atıp 22 route'ta ulaşabiliyorsunuz.

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
FDCServers'ta herhangi bir hat kesintisi bulunmuyor. Mevcut problemlerin tümü telekomdan kaynaklanıyor. 450 ms ping cevabı alırken bağlantınızı yenileyip denediğinizde 180-210 ms arası ping aldığınızı göreceksiniz. Gerekirse 10 kere deneyin. Peki siz bağlantı yenilediğinizde FDC mi düzelmiş oluyor ? tabii ki bunun telekomdan kaynaklandığını anlamış oluyorsunuz. Ayrıca FDCservers amerikadan türkiyeye en iyi pingi veren yerlerden biridir, ev1, staminus, layeredtech, theplanet gibi yerlerden en az 10-15 ms daha iyi ping vermektedir. Tabii bu o almaya da bağlı, 512 KBP/s adsl ile hiç bir zaman 195 ms den fazla ping aldığımızı hatırlamıyoruz. Ayrıca FDCservers'ın Eylül 2004 ayından itibaren olan uptime bilgilerini http://www.hyperspin.com/publicrepo...okj9sdmQdKoNVvtJimIxMrg7X2+v6OMREj2Xcp6ih4bM adresinden görebilirsiniz. FDC kesiliyor diye bir şey kabul etmiyorum ben çünkü biz ve müşterilerimizde bu şekilde problemler olmuyor. Önemli olan doğru kullanım, hız istiyorsanız bu sorunlardan etkilenmek istemiyorsanız Türkiye sunucu almanızı öneriyorum.

UndeaD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ticketlara verilen cevaplarda.. network problemi var uğraşıyoruz yazıyor ?

şunuda deniyorum sen telekom diyorsun ama almanyada bir win server var ona bağlanıyorum. ordan girmeye çalışıyoruım fdcservers ve kendi sitelerimden birine girmiyor.. ordadamı telekom sorunu oluyor ?

herzaman olmuyor ama yinede kesinti yaşanıyor..

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
türkiye telekom sorunu oldugunu herkes biliyor ve kabul ediyor.ama arkadaşın dediği anda sorun yoktu.benim arkadaşımın bir serverıda fdc de ona bağlanmak imkansızdı.Her datacenterda bağlantılarını yenileyebilirler yada sorun yaşayabilir.Benim söylemek istediğim sorun telekomda oldugunda bu sadece fdc mi etkilenir yoksa amerikadaki tüm datacenterlarmı?yoksa biz haftada en az 2-3 gün telekomdan çekmeye mahkum edilmişiz :)

P

Politie

Misafir
bence sorunsuz

fdc serversı konusuyoruz fdc servers dıger dc ler gıbı uydudan degıl yer altı kablosuyla alıyor bızden buyuzden bolgesel kesıntıler olabılıyor 2 yıldır kullanıyorum sorunsuz ayrıca az evvel arkadasın dedıgı gıbı 512 le ne yapabılırsınız 2048 bızbıle etkılenıyoruz fakat sunu soylıyeyım turkiyedekı fırmalar para etmez hız mukemmel ama fdc den beter kesıntı 3 buyuk fırmayıda denedım hatta bırısıyle mahkemeligim saygılar

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
FDC'de network problemleri anlık olarak bildiriliyor, ayrıca network kesintisi yaşansa neredeyse 2.5 yıldır %99.8 UP oranı olması mantıklı mı sizce ? yoksa hyperspin yalan mı söylüyor ? Biz 2 yıldır çalışıyoruz FDC ile bazı yaptıkları saçmalıklarından(durduk yere sunucu kapatılması, ödeme karışıklığı, bazı zamanlar birbirlerinden haberleri olmaması gibi) şikayetimiz oluyor zaman zaman, hizmetlerinden yana bir şikayetimiz yok. Ayrıca bonkör ve dinleri imanları para olmayan bir data center diyebilirim. Bir çok müşterimize AMD 1400 yerine AMD 2400 ya da Celeron 2200 vermişizdir. 80 GB Disk yerine 300 GB disk kullananlar da cabası. Kesinti olacağı zamanlar da bayilerine 2-3 gün önceden bildiriliyor ve belirttikleri saatler arasında gerçek kesintiler yaşanıp bakım çalışması yapıyorlar. 2 sene önce bizim de böyle şikayetlerimiz oluyordu ama biraz da tecrübe meselesi. FDCservers'ı Türkiye'de FDCTurkey akladı diyebilirim ve ilerleyen zamanlarda geniş bir belge derleyerek burada yayınlamayı düşünüyorum.

Hoşçakalın

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Politie' Alıntı:
fdc serversı konusuyoruz fdc servers dıger dc ler gıbı uydudan degıl yer altı kablosuyla alıyor bızden buyuzden bolgesel kesıntıler olabılıyor 2 yıldır kullanıyorum sorunsuz ayrıca az evvel arkadasın dedıgı gıbı 512 le ne yapabılırsınız 2048 bızbıle etkılenıyoruz fakat sunu soylıyeyım turkiyedekı fırmalar para etmez hız mukemmel ama fdc den beter kesıntı 3 buyuk fırmayıda denedım hatta bırısıyle mahkemeligim saygılar

Uydudan backup yaparlar yapsalar. Uydu backupları rezil bişidir uydu demek 1200ms demek 1.2 demektir. 1200 ms site acılsa ne olur acılmasa ne olur ?

fdc nin bir cok fiber backupı war. Ayrıva almanyadan bağlanamıyan benimde başıma geldi aynen denedim amerikadaki başka bir serverımdan bağlanabiliyordum. yani gerçekten avrupada sorun oluyor cogent flndir bişidir :)

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Problemli bir yer olsa neden bu kadar sunucuyu FDC'de barındıralım ki. Belli düşünce kalıplarının dışında olmayanlara konuyu anlatmak zor tabii.

S

seven7

Misafir
FDC kadar uyduruk bir yer gormedim zaten.... ( bana gore ) herkes istedigini alir tabi ozgurdur...

captainzap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sunucu kiralamk istiyorum ama ona da şu an gücüm yetmiyor ama kiralayacak olsam ilk geleceğim yer fcd , artık sitelerimi hostingler taşıyamıyor :(

B

Baria

Misafir
fdc bence baglantıda berbat kim ne derse desin. unmetter olmanın dez avantajları.
geçen gün deneme yaptım kendi makinemden, fdcdeki server ile 150 kb indiriyordum saniyede dosyayı( 2 serverde denedim)

başka bir serverde ise 600 kb iniyordu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5