İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

FDCServers SAÇMALIĞI !

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
bu yazıyı tamamen fdc servers'dan sunucu almayı düşünenleri vazgeçirmek için yazdığımı baştan belirtirim.

başıma gelen abuk subuk durumu okuduktan sonra tepkinizi çok merak ediyorum :)

20.08.2007'de fdcservers'dan bir adet server kiraladım. sunucu optimizasyonu yapılırken os de sorun yaşandığı için 05.09.2007 de sunucuyu reinstall ettirdik.

Ayın 20 si gelip ödeme yaparken tek serverim olmasına rağmen 2 serverim olduğunu fark ettim durumu ticket açıp bildirdim onlarsa 2 serverim olduğunu (!) iddia edip durdular. Daha sonra hata yaptıklarını kabul ettiler ve özür dileyip 20.08.2007'de alınan sunucunun kayıtını panelimden sildiler 05.09.2007'de reinstall sonrası ekledikleri sunucuyu bıraktılar

Ve ben 20.09.2007'de sunucumun ödemesini yapmıştım. Zaten ödemeyi yaptıktan sonra 2. serverim (!) olduğunu fark ettim.

Bunca saçmalık yetmiyormuş gibi pek zeki datacenter fdcservers'in başıma açtığı yeni belaya gelirsek,

panelimdeki 2 serverdan birini silerken 20.08.2007 de başlayanı sildiler ve 05.09.2007 kaldığı için benden 2 gün önce yani 05.10.2007 de ödeme istediler. Üstüne üstlük benim serverim 109 USD idi, şu anda bu ödeme 129 USD. (05.09.2007 de zam geldiği için ve serverim o tarihte alınmış olarak gözüktüğü için haybeden 20 USD daha istiyorlar bu ap ayrı bi durum)

sonuç olarak bu datacenterin yaptığı AKILSIZ işler yüzünden ayın 20'sinde yaptığım ödemenin ardından 05'inde bir daha ödeme istiyorlar.

dün geceden beri durumu en ince detayına kadar anlattım. af edersiniz ama öküz olsa anlardı derdimi, anlamamak için kendilerini adeta paralıyorlar ve sorunu çözmeye yanaşmıyorlar.

sanıyorum haybeye bir 129 usd daha ödiyeceğim.

FDCSERVERS'dan kesinlikle uzak durmanızı ÖNERİRİM.

peace

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hakkatten, resmen gözünün içine baka baka parayı vericeksin sende.. Git 200 dolara başka yerden al ama haksızlığa tahammul etme!

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
komedi ya :D 1 alanı 2 veriyolar :D

MedyaServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
benzer bir konu benimde başıma başka bir veri merkezinde gelmişti.
1 Adet sunucu sipariş geçmeme rağmen panelime 2 Adet eklendiğini gördüm.
Sunucu kurulmadan önce panelime eklendiği için zamanında fark ettim ve bildirdim durumu. :)

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:D süper kampanya :D layerad varken digerlerimi salla gitsin :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5