İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

FDCservers serverimi kapatti

yeux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar bugun fdcservers 10 aydir kullandigim serveri kapatti, sebebini sordum sadece bunu soylediler baska bir aciklama yok (server has been terminated for stealing an entire C class of ips). Tam olarak ne oldugunu anlayamadim, konu hakkinda bilgisi olan arkadaslar biraz aydinlatabilirmi beni. Simdiden tesekkurler hepinize.

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
C class ip çaldığınızı iddia etmekteler. Sanırım size tahsis edilen ipler dışında, farklı ipleri eklediniz sisteme. Bu sebepten ötürü bunu söylemişler. İşin kötü yanı suspendleme filan değil direk sunucu iptali gerçekleşmiş.

yeux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hmm ip çalmanın ne olduğunu anladım en azından. En son temmuzda server ı yeniden kurdurmuştum, o zamandan beri ip ayarlarını hiç değiştirmedim. Durduk yere neden böyle bişey olduğunu anlamadım. Helpdesk leride bir açıklama yapmıyor. Zaten 2 tane site vardı serverda datacenter değiştirme zamanı gelmiş demekki. teşekkürler ilginiz için.

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
FDC bu tür konularda çok hassas hiç bir şekilde tölerans tanımıyor keza botnet bulunan sunuculara örnek verirsek herhangi bir uyarı yapmıyor direk terminate ediyorlar hesabı zaten bunlar kullanım sözleşmesindede belirtiliyor. Okumak isteyen olursa orada görebilir fdc yapacağı her hareketi gizli tutabilir vs.

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
FDC yoğun talep alan bir verimerkezi. Helpdesk dışında da bu tip işlemlere pek ağırlık veremiyorlar. Ama şahsi kanaatim yeni farkedilmiş olduğudur. Bu tip bir işlemi de anlattığınız gibi sunarsanız, sanırım gerekli işlemleri anlayışla yapacaklardır.

yeux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Simdi yanit geldi fdc den, 66.90.103.xxx ip lerine sahip bütün sunucular benim serverın mac adresine yönleniyormuş ve problem bu sabah oluşmuş (yanlış anlamadıysam). Böyle bir probleme nasıl ben sebep olmuş olabilirimki? Kendilerine daha açıklayıcı biçimde yazdım fakat yardımcı olmak gibi bir amaçları yoktu. Tek cümle yanıt vermişler "server has been terminated".

Biraz önce yolladıkları mesaj:
The entire 66.90.103 subnet was set to your mac address. Every single server in the data center on that subnet was offline up until I unplugged your server. The issue occurred this morning. The server has been terminated.

Herhangi bir önerinizmi varmı acaba?

yeux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ana ip için subnet ayarı yapmadım, ama ekstradan aldığım ip lerde fdc nin verdiği 255.255.255.248 i kullandım. ama dediğim gibi bunları 7-8 ay önce yapmıştım ama sorun dün ortaya çıkmış.

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
FDC terminate eildi demişse olay bitmiştir, hiç yorma kendini bunun yerine ne yapacağına acil kaar verip yeni bir servera taşın gibi gibi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5