İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Fenerbahçe Şampi....

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Kusura bakmayin da yaptiginiz konusmalari orta okulda yapmiyorduk biz. GS'in cok iyi futbol oynamadigi mac da yenildiginden bahsetmisiz biz, futbolda sansini bazen kendin yaratirsin basari budur demisiz. Siz yok zamaninda soyle koyduk boyle koyduk tarzi yaklasimlar, ne komik seyler bunlar.

Kadrosu kor topal demisiz, mondragon en iyi kaleci bunlar bunlar olmayaydi, su futbolcusu bonus bunlar bunlar olmayaydi, hasan sas zamaninda soyle koydu, hakan sukur zamaninda onun biraktigi yere basti. Takima yeterli takviye yapilabildi mi? hayir. Tesislesme yapilabildi mi ? hayir. Gerekli finansal atilim gerceklestirilebildi mi? Hayir. Bizim anlatmaya calistigimiz buydu. Hemen sigma olmouclar, 1800 lu yillara inen istatistikler yazilip cizilmis.

Biz istatistiki yorum yaptik bugune dair, Fenerbahce-GS catismasi da yapmadik. Fenerbahce bu sene bunlari bunlari yapti GS'de su nedenlerden dolayi yapamadi dedik. Iste boyle 1 paragraf kisisel yoruma 217 sayfa su takimi bogazladik, bu takim Fenere bi macta 12 gol atti diye cevap verince, Turkce'miz de buna "kuyruk acisi" diyoruz.

Verilmesi gereken asil cevap icin buyurun asagiya:

"Evet Fenerbahce gercekten iyi atilimlar yapti, biz de sampiyonlukta hala esit sanstayiz umariz maddi sikintilari atlatip eski guzel gunlerimize geri donecegiz."

Alllah'tan GS'nin zihniyeti bu sekilde islemiyor da, cok rahat gelecegin takimini kurmus baskanimiz ile gonullerimiz ferah.

G

GS1905.org

Misafir
tamam güzel hos da, bu sezon kac mac rahat bir sekilde fenerbahcenin maclarini izleyebildin. Fenerbahcenin futbolu seni tatmin etti mi?

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Angelo' Alıntı:
Kusura bakmayin da yaptiginiz konusmalari orta okulda yapmiyorduk biz. GS'in cok iyi futbol oynamadigi mac da yenildiginden bahsetmisiz biz, futbolda sansini bazen kendin yaratirsin basari budur demisiz. Siz yok zamaninda soyle koyduk boyle koyduk tarzi yaklasimlar, ne komik seyler bunlar.

Kadrosu kor topal demisiz, mondragon en iyi kaleci bunlar bunlar olmayaydi, su futbolcusu bonus bunlar bunlar olmayaydi, hasan sas zamaninda soyle koydu, hakan sukur zamaninda onun biraktigi yere basti. Takima yeterli takviye yapilabildi mi? hayir. Tesislesme yapilabildi mi ? hayir. Gerekli finansal atilim gerceklestirilebildi mi? Hayir. Bizim anlatmaya calistigimiz buydu. Hemen sigma olmouclar, 1800 lu yillara inen istatistikler yazilip cizilmis.

Biz istatistiki yorum yaptik bugune dair, Fenerbahce-GS catismasi da yapmadik. Fenerbahce bu sene bunlari bunlari yapti GS'de su nedenlerden dolayi yapamadi dedik. Iste boyle 1 paragraf kisisel yoruma 217 sayfa su takimi bogazladik, bu takim Fenere bi macta 12 gol atti diye cevap verince, Turkce'miz de buna "kuyruk acisi" diyoruz.

Verilmesi gereken asil cevap icin buyurun asagiya:

"Evet Fenerbahce gercekten iyi atilimlar yapti, biz de sampiyonlukta hala esit sanstayiz umariz maddi sikintilari atlatip eski guzel gunlerimize geri donecegiz."

Alllah'tan GS'nin zihniyeti bu sekilde islemiyor da, cok rahat gelecegin takimini kurmus baskanimiz ile gonullerimiz ferah.

Biz buna güzel Türkçe'mizde " Kendini Avutma " diyoruz..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
"futbolda sansini bazen kendin yaratirsin basari budur demisiz" Turkce konusuyorum GS1905. Bir cok mac da guzel futbol izledim, guzel oynanmayan maclarda da yenmeyi bildiler. Iyi , kotu , caiz, ayip , gunah , olmali, olmamali diyor muyum? Kotu oynanan maclarda yendiler diyorum. Kendini avutmak, olmayan birseye karsi olmus gibi ic huzur yaratmaya calismak ise, fenerbahcenin tesislesmemesi mi olmadi, parasal gucunun yukselmesi mi olmadi, hangisi olmadi da kendimi avutuyorum? Fenerbahce soyle iyi takim, boyle iyi futbol oynadi, herkesi ipe dizdi bre heyt mi dedim. Soylediklerim acik, iyi kotu sifat yargisi yapmadan verisel yaziyorum, daha fazla polemige girme/yin.

M

mavidusler

Misafir
Angelo' Alıntı:
Soylediklerim acik, iyi kotu sifat yargisi yapmadan verisel yaziyorum, daha fazla polemige girme/yin.
Ben de verilere dayalı olarak yazdım onları zaten. Sizin içinizde hala 6alatasaray geyiğini yapanlar, her 6 kasımda sanki Fenerbahçe Galatasaray'ı ömrü hayatında sadece bir kez o gün yenmiş gibi 6-0'ı ananlar var. Bence Galatasaray'lılara akıl vereceğine git biraz da onlara akıl ver. Bizim tepkimiz onlara zaten. İlk mesajı hatırlıyorsan içinde Fenerbahçe'yi tebrik var. Mesaj akışını bu hale getirenler sizinkiler.

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şampi... demiştim ve fbyi tebrik etmiştim... Ama şampiyon dememiştim.. Şimdi biraz daha fikstürü inceledimde..

Galatasaray Şamp... ;)

G

GS1905.org

Misafir
Angelo' Alıntı:
"futbolda sansini bazen kendin yaratirsin basari budur demisiz" Turkce konusuyorum GS1905. Bir cok mac da guzel futbol izledim, guzel oynanmayan maclarda da yenmeyi bildiler. Iyi , kotu , caiz, ayip , gunah , olmali, olmamali diyor muyum? Kotu oynanan maclarda yendiler diyorum. Kendini avutmak, olmayan birseye karsi olmus gibi ic huzur yaratmaya calismak ise, fenerbahcenin tesislesmemesi mi olmadi, parasal gucunun yukselmesi mi olmadi, hangisi olmadi da kendimi avutuyorum? Fenerbahce soyle iyi takim, boyle iyi futbol oynadi, herkesi ipe dizdi bre heyt mi dedim. Soylediklerim acik, iyi kotu sifat yargisi yapmadan verisel yaziyorum, daha fazla polemige girme/yin.

ya arkadas, ben sana sadece bir soru sordum, senin yazdiklarina cevap vermedim ki...bak bakalim fenerbahcenin tesislesmsi ya da parasal gücünün yükselmesi ile ilgili bir sey yazmis miyim. Türkceyi az cok anliyorum ;)

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
son dakika gollerini yarım gol saymıyolar ya maç 90 dakika

Q

QuicK

Misafir
Arkiler ;
Konuyu bastan sona okudum.. Bu 6 : 0 oLayına fazla takilmissiniz. Biliyormusunuz ? Sene bilmem kac galatasaray 7 Kişi ile Fenerbahce'yi 7-0 Yenmisti. Ve Fenerbahce o maglubiyetten sonra kurulus tarihini degistirip 1907 yapmıstı. :D
Ust taraf espri idi..
AĞLARI YIRTAN GOL
Metin Oktay'ın ağları yırtan golü, Türk futbol tarihinin en ilginç olaylarından biridir. 1959 yılında iki grup halinde yapılan Türkiye Ligi maçlarının finalinde Galatasaray-Fenerbahçe karşı karşıya gelir.
10 Haziran 1959 günü İnönü Stadı'nda oynanan maçın 39.dakikasında soldan dalan Metin Oktay, Fenerbahçe'nin santrhafı Naci Erdem'i geçtikten sonra ceza alanına girdiği anda müthiş bir sol vuruş yapar. Özcan Arkoç'un bakışları arasında ağlara giden top oradan da dışarı çıkar.
"Ağları yırtan gol" olarak tarihe geçen bu olay herkesi şaşkına çevirir. Golden sonra Fenerbahçeli futbolcular ağları kontrol etmekten kendilerini alamazlar.
Sarı Kırmızılı takım bu maçı Metin Oktay'ın tek golüyle 1-0 kazanır.
YIL 1911,YER FENERBAHÇE
Galatasaray-Fenerbahçe rekabetinin en unutulmaz olaylarından birisi 1910-1911 sezonunda yaşanmıştır. 12 Şubat günü Kadıköy'deki Union Club sahasında yapılacak maça, aşırı lodos nedeniyle bazı Galatasaray'lı futbolcular karşıya geçemez. 11 kişilik takımı tamamlayamayan Galatasaray, Fenerbahçe sahasındaki maça ancak 7 kişi çıkabildi. İnanılmaz bir inançla mücadele veren 7 kişi Fenerbahçe'yi kendi sahasında 7-0 yendi. Sarı Lacivertli takım da bu maçta kalecisi Ali Said'in sakatlanıp çıkması sonucu 10 kişi ve kalecisiz oynamak zorunda kalmış ve gol yiyenin kaleyi bir diger arkadaşına devretmesi şeklinde öteki futbolcularda bir bir kaleye geçmiştir.
Türk futbolu yurt dışına ilk kez 1911 yılı Eylül ayında çıktı. Ve bir Türk takımı, Avrupa sahalarında ilk maçını 11 Eylül 1911 günü, Macaristan'ın Kolojvar kentinde, bu kentin adını taşıyan Kolojvar takımıyla yaptı. Bu Türk takımı Galatasaray idi.
Kaynak : http://www.milliyet.com.tr/content/futbol/gs/unutulmayanlar.html

Ek olarak : Galatasaraylı degilim. Anti Fenerbahceliyim :)

T

tahtakale

Misafir
GALATASARAY ' IN 100.YIL KUTLAMA
AKTİVİTELERİ PROGRAMI

10.00 Papa ve prens Rainer için saygı duruşu

10.05 lö marseyez

10.10 Kız ve erkek basket
takımlarının küme düşüşleri -
Canlandırma

10.30 Yüzme takımının komple
Fenerbahçe'ye transferi - Dia gösterisi

11.00 Takım otobüsünü taşlama - Kültürfizik
aktivitesi

12.00 Ultraaslandan hırsiz haciii tezahuratı
- Florya Halk Türküsü

13.00 Eski açık 6 desene - Belgesel film
gösterimi (Korku ve dehşet)

14.00 Liseli sanatçı Candan Erçetin'den
100.yıl marşı : Elbetteee...Bazen küme
düşüp bazen çıkacagııızzzz

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
onu bunu bırakın galatasarayı yendik bu hafta hıncımızı aldık. geçen sene bizi şampiyonluk yarışından uzaklaştıran galatasaray ı bu sene biz şampiyonluktan etmiş olacağız. Bunlada yetinmeyip 2. liğide elinden alacağız. şmapiyonlar ligine katılma hakkı kazanacağız. Hangi takımlı olduğumu siz düşünün artık :) anladınız siz anladınız...

E

erotikbul

Misafir
:) lazyo :)
bak nasıl da bildim.

Önemli olan 100. yılda ne yaptığın değil, 100 yılda ne yaptığındır. Bu sene !FB şampiyon olursa, ciddi söylüyorum, 2007 dahil 4 sene üstüste şampiyon olacaktır ve Türk futbolu, içinden çıkılmaz bir bataklığa girecektir. Şu an tohumları atılıyor bu bataklığın. Davut Dişli denilen kara mafya yönetiyor futbolumuzu malesef. Ersun Yalan da menajerlik oyunları ile takım kurarak, milli takımı yönetmeye çalışıyor. ( Benim bildiğim, Hakan Şükür her türlü oyunda oynuyor, ama !?)

Hala tesisleşmeden bahsedenlere ise münasip bir şekilde, münasip bir şeyle gülüyorum şunu hatırlatarak; Şampiyonlar Ligi Finali için Istanbul'a gelen takımlar, Florya Metin Oktak Tesisleri'nde maça hazırlanacak. Ayrıca, marifet 50 bin kişilik stat yapıpda köy takımlarına yenilmek değildir. Marifet kapasitesi ufak da olsa, 20 bin kişiyi 100 bin kişi olarak hissettirebilmektedir rakibe. Not: "Kimse bana burada 22 bin kişinin olduğuna inandıramaz." MALDİNİ

Bu sezonun tartışmasını yaparsan hangi birine gireyim ki. CL'de 2 maçta 10 gol yediğinize mi ? Yoksa, Zaragoza (!) ya ezilmenize mi ? Yoksa, Aurelio ve Alex'in Song'un yaptığı hareketi yapıp, ceza almamasına, Song'un da ceza alıp Galatasaray'ın 2 maçta kalesinde 4 gol görmesine mi ? Yoksa, 2 kez Talex in balıyla yendiğiniz G.Birliği'ni taciz edip saha kapatma cezası almamanıza mı ? Ya da son olarak, size geçirmesi muhtemel, Umit Karan'ın uyduruktan 3 maç ceza almasına mı ?

Pislik !FB nin paçalarından damlıyor.. Geçirdiğimiz, hakem faciaları sizin başınıza gelseydi ne olurdu acaba çok merak ediyorum.

Ayrıca, 2 senedir şampiyonluğunuzu Azize'ye borçlusunuz. Daum'un taktiği ile kazandığınız, kazanabileceğiniz bir başarı yok çünkü. Bu sene Alex'i çıkarınca (attığı gol ve asist olarak) Fenerbahçe, orta sıralardaki bir takımın attığı golden daha az gol atmış oluyor. Daum'un Alman felsefesi ile son dakika balımuz tutuyor diyen arkadaş da yanılıyor bence. Eminim, Daum kokain yolluyor futbolculara. :p

Ne derseniz diyin, Her !FB'liye kafadan ezik gözü ile bakarım. Bu sene şampiyon olmamız ise gerçekten zor, ama bence puan farkı azalacak, fakat gene !FB şampiyon olacak. Yapılmadık pislik kalmadı, ama yenileri bulunur herhalde ?..

Dileğim, Galatasarayımın bu sezon şampiyon olup, futbolumuzu pislikten kurtarması..

TFF.jpg

Kısa adı Fenerasyon olarak da bilinir.
Ayrıca, Umit Karan Ankaraspor'a geldiğinden beri kırmızı kart görmemiş. Ne perhiz ne lahana turşusu bu 3 maç ceza bilen var mı ?

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hehehe yaşasın antifenerliler.... Şampiyon Trabzonspor :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Alex takimin futbolcusudur, Alex benim evimin kapicisi degil ki. Neden attigi golleri assistleri cikartiyoruz anlamadim.. Eger soyle olursa, bu boyle olur tarzi yaklasimlardan mumkun oldukca kacinalim. Soyle mesela ben de yapacak olsaydim, bu tartismayi su sekilde surdururdum cok onceki mesajlarimda:

galatasaray duzgun bir finansal ve idari yapida olsa, takimlari kume dusmez, futbolcularina para oder bir kurum olurdu. Bir takimi baskani da sampiyon yapabilir, orada iskele babaligina durmuyor adam. Bostan kaynak gazini veriyorsunuz, Sukru Saracoglu ile bir turlu ne idugu belirlenemeyen Ali Sami Yen'i karsilastirmak buyuk bir zihinsel basaridir, saygi duyuyorum.

T

tahtakale

Misafir
Angelo' Alıntı:
Alex takimin futbolcusudur, Alex benim evimin kapicisi degil ki. Neden attigi golleri assistleri cikartiyoruz anlamadim.. Eger soyle olursa, bu boyle olur tarzi yaklasimlardan mumkun oldukca kacinalim. Soyle mesela ben de yapacak olsaydim, bu tartismayi su sekilde surdururdum cok onceki mesajlarimda:

galatasaray duzgun bir finansal ve idari yapida olsa, takimlari kume dusmez, futbolcularina para oder bir kurum olurdu. Bir takimi baskani da sampiyon yapabilir, orada iskele babaligina durmuyor adam. Bostan kaynak gazini veriyorsunuz, Sukru Saracoglu ile bir turlu ne idugu belirlenemeyen Ali Sami Yen'i karsilastirmak buyuk bir zihinsel basaridir, saygi duyuyorum.
Evet, alisamiyen stadına %100 çürük, burda seyirciler büyük tehlike altında diyorlardı.Sonra gittiler, bir sıva + boya yapıp stadı sağlam (!) hale getirdiler.
Adamlar kendi taraftarını bile düşünmüyor.Yarın bi gün Allah korusun bi çökme olursa, suçunuda fenerlilere atarlar (çok zıpladılar, stat çöktü)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5