İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

FIA türkiye hakkında soruşturma başlattı...

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KKTC cumhurbaşkanı Talat'ın birincilik ödülünü vermesiyle ilgili fia soruşturma başlattı...

Birçok kesim tarafından organizasyon başarısının yanında bu sene birincilik ödülünün verilmesiyle birlikte siyasi bi başarı olarakda görülen petrol ofisi türkiye gp şuan fia tarafından incelemeye alındı...

Haber kaynağı: ntv

Yorumlayan : ben :p

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
niye zorlarına gitti ki...
KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ'ni tanıma zevkini " böyle de olsa " tatmış oldular :)

güzel bir olaydı..tebrik ediyorum..gerçekten çok hoşuma gitti bu olay..

ceza meza bağlamaz. gelirse de gelsin:)

Aferin :D

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ceza aslında çok bağlayıcı çünkü formula nın türkiyeye getirisi çok fazla.. dünyadaki en kaliteli turisti getiriyor... çok yüksek meblalarda para bırakıyorlar ayrıca yaptıgımız yatırım küçümsenecek birşey diğil...

kassarulu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
para cezasına razıyımda
takvimden çıkarılırsa çok kötü olur. :(

ayrıca ulusal onurla bir alakası yok şimdi bizi sporu siyasete alet etmekle suçluyor dünya. Ne kadar inkar etsekte haklılar.

Ama yapılmalımıydı derseniz. karasızı oynamak istiyorum.

ismozalp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
İstemeselerde Seve Seve tanıdılar artık KKTC yi çok güzel bir olay oldu ceza gelirsede gelsin :D umurumda değil :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Iki senedir Guney Kibris Rum Kesimi takimi bayragiyla, flamasiyla 22 oyuncusuyla Turkiye'ye gelip Turkiye'deki takimlarla resmi mac yapiyor. Guney Kibris diye bir ulkeyi tanimiyoruz biz.

sertac82

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hiç bir şey ulusal onurdan daha değerli olamaz:)

ya kusura bakma favorites ama bunun kutsal onurla ne alakası var?
noldu başımız göğe mi erdi ödülü talat verince?
neyi ispatladık yani?
büyük bir başarı ile dünyayı türkiyeye getiriyoruz. sonra saçma sapan kompleksler bir de bunu onur mücadelesi haline getiriyoruz. takvimden çıkarsak kutsal onur nerelerimize patlar acaba?

madem bu kadar kutsal onurumuz var. bizde "tanımadığımız ülkede maç yapmayız, takımı da ülkemize sokmayız" diyelim. katılıyomusun?

sertac82

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Iki senedir Guney Kibris Rum Kesimi takimi bayragiyla, flamasiyla 22 oyuncusuyla Turkiye'ye gelip Turkiye'deki takimlarla resmi mac yapiyor. Guney Kibris diye bir ulkeyi tanimiyoruz biz.

ne yapalım peki angelo?
gelmeyin mi diyelim? peki dersek olabilecekleri göze alabiliyor muyuz?

ya arkadaşlar hep böyle kompleksli olmaktan kaybediyoruz. neden kendimizi küçük duruma düşürdüğümüzü an-la-mı-yo-rum!

aferin talata ödül verdirenlere. nasıl olsa tv ye çıkıp "biz milli gururumuzu öne sürdük" dediğinde ona inanacak bir sürü cahil insan var.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
ne yapalım peki angelo?
gelmeyin mi diyelim? peki dersek olabilecekleri göze alabiliyor muyuz?

ya arkadaşlar hep böyle kompleksli olmaktan kaybediyoruz. neden kendimizi küçük duruma düşürdüğümüzü an-la-mı-yo-rum!

aferin talata ödül verdirenlere. nasıl olsa tv ye çıkıp "biz milli gururumuzu öne sürdük" dediğinde ona inanacak bir sürü cahil insan var.

keşkeki inansalar.. Dediklerinin tamamına katılıyorum ama nasıl olurlarda türkiye '' de olan bir organizasyonda, ödülü verecek kişiyi türkiye ' ye saçma hakkı verilmişken, Talat verince böle efeleniyorlar... Nasıl perde arkası siyaset olur biliyormusun ? İşde bu tam bir örnekdir.Yıllarca tanımadığımız ülkeyle maç yapdık.Neden sence ? Perde arkasında, sporun içinde olan siyasetle. Sporun iki yüzü vardır.Birisi sanayi gibi görülen ve içinde para kazanılan ama bir yandanda spor yapılan ticari oyundur.2. yüzü ise işde böle ufak hareketlerle kazanılan ünvanlar, sıfatlar ve konumlardır..

Burada türkiye ' nin yaptığı bir hata bulunmamaktadır.Aksine çok güzel bir hamle yapmıştır.Kimsenin de buna karışmaya hakkı yoktur.Sonuç açıklandığında ceza alacağımızı hiç sanmıyorum.Zaten F1 ' in patronuda türkiye ' ye bayıldığını en favori pistlerinden birisi olduğunu defalarca dile getirdi.Bu işde o adamın azından çıkacak sözlere bakacaktır.

manyetic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kırk yılın başında doğru bir iş yaptılar.

tabi bunun sonuçları biraz acı olabilir ama olmuş bi kere.

pişman olacak bir durum yok sonucuna katlanacağız.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hareketin yapılmış olması güzel ama takvimden çıkarılmayı göze alarakmı yaptılar bunu bilemiyorum...

sertac82

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
keşkeki inansalar.. Dediklerinin tamamına katılıyorum ama nasıl olurlarda türkiye '' de olan bir organizasyonda, ödülü verecek kişiyi türkiye ' ye saçma hakkı verilmişken, Talat verince böle efeleniyorlar... Nasıl perde arkası siyaset olur biliyormusun ? İşde bu tam bir örnekdir.Yıllarca tanımadığımız ülkeyle maç yapdık.Neden sence ? Perde arkasında, sporun içinde olan siyasetle. Sporun iki yüzü vardır.Birisi sanayi gibi görülen ve içinde para kazanılan ama bir yandanda spor yapılan ticari oyundur.2. yüzü ise işde böle ufak hareketlerle kazanılan ünvanlar, sıfatlar ve konumlardır..

Burada türkiye ' nin yaptığı bir hata bulunmamaktadır.Aksine çok güzel bir hamle yapmıştır.Kimsenin de buna karışmaya hakkı yoktur.Sonuç açıklandığında ceza alacağımızı hiç sanmıyorum.Zaten F1 ' in patronuda türkiye ' ye bayıldığını en favori pistlerinden birisi olduğunu defalarca dile getirdi.Bu işde o adamın azından çıkacak sözlere bakacaktır.

bilinçli mi yapıldı bilmiyorum. ama bu iş böyle yapılmamalıydı. bu olaydan yine biz zarar görücez. milyar dolarlar kazanırken üstüne çok güzel şekilde ülkemizin tanıtımını yaparken son derece gereksiz, amaçsız, beceriksizce saçma sapan politik bir oyuna girdik.
ha ceza alırsak bunun sorumlusu bizzat bu olaya mahal vermiş kişiler olacak. milli gururumuzu da kına niyetine bir yerlerimize yakarız! ahlar vahlar içinde milyar dolarlar da gider! bu milli duyguların bir hiç uğruna sürekli başımıza iş açmasından bıktım! git milli duygunu başka yerde savun kardeşim. ne diye bu ülkeye zarar veriyosun?

alıntı yaptım diye sana yazdığımı sanma beceriksiz ;) gerçi diycen ki "sanki burayı okuyolar kardeşim..." haklısın :D

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
talat dediğiniz adam ben türk değilim diyen adam zamanında ;

buyrun;

ayrıca boyle şeyler formulada değil adam gibi ab konseyinde yapılır.
"türkiye, bazı gericilerin anavatanı olabilir ve benim anavatanım değil." (19 aralık 1997-kıbrıs gazetesi)

"türkiye’nin bizi kurtardığını söyleyebilirsiniz, ancak burada yeterinden fazla kalmıştır. denktaş, kıbrıs türkleri’nin değil, türkiye’nin stratejik çıkarlarını korumaktadır." (25 eylül 2001-ingiliz the guardian)

"denktaş, egemenlik gibi bir konuya takılıp kalmıştır. ctp olarak artık böyle saçma konularla vakit geçirilmesine izin vermeyeceğiz." (19 mayıs 2002-yenidüzen gazetesi)

"türkiye’nin kıbrıs’taki varlığı uluslararası hukuka aykırıdır." (19 eylül 2003-vatan gazetesi)

"eylemlerimizde ab fonlarını kullandık. fullbright, british council ve ab fonlarını kullanarak, çeşitli etkinlikler, seminerler ve konferanslar düzenledik. genç kadınlar motive edildi. abd’de fullbright fonları ile 20 türk, 20 rum kadını eğittik. bu kadınlar, dönüşte annan planı’nı desteklemek için yapılan eylemlerde önemli roller oynadılar." (29 mayıs 2003-yenidüzen gazetesi)

"otorite kimse... senin görevin otoriteyi değiştirmektir. demokratik yolla, silahlı mücadeleyle, gerilla faaliyetiyle, kavga çıkararak veya seçimle..." (24 şubat 2003-yenidüzen gazetesi)

"planımızın ikinci aşamasına gelmiş bulunuyoruz. referandumla rejimi ve devleti yıkacağız, meşruiyetini yok edeceğiz. referandum sonucuna dayanarak anlaşmaya da biz imza koyacağız. denktaş bizi temsil etmez, denktaş’la da hesaplaşacağız." (10 mart 2003-volkan gazetesi)
bunlar talatin sözleri

ismozalp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Arkadaşlar hafiften siyasete girdik gibi ama neyse devam :D ben mesajımda KKTC den bahsetmiştim yani M. Ali Talat tan bahsetmedim Caesar lafım sana değil :D burda kişi önemli değildi bence kişi sonuçta KKTC yi temsil ediyordu ve amaç KKTC yi bir devlet olarak göstermekti ; )

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5