İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

fikir üretelim, hemde çabucak.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Geçenlerde tartışmıştık , şu danimarkalıların Allah'ın elçisi Muhammed (S.A.V) 'a yaptıkları terbiyesizliği ve bende öneri getirmiştim , bizde tam tersini yapalım diye , tamam yanlış olurmuş , olabilir katılıyorum itirazda etmedim..

ama inanın aramızda tartışarak çözülmeyecek bu konular , saldırılar devam edecek kesilmeyecek ,.

tartışmaktan ziyade fikir üretmeyi öneriyorum.

üretelim, üretelim ,üretelim.

isimciNet

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Geçenlerde tartışmıştık , şu danimarkalıların Allah'ın elçisi Muhammed.cc yaptıkları terbiyesizliği ve bende öneri getirmiştim , bizde tam tersini yapalım diye , tamam yanlış olurmuş , olabilir katılıyorum itirazda etmedim..

ama inanın aramızda tartışarak çözülmeyecek bu konular , saldırılar devam edecek kesilmeyecek ,.

Dipnot: Allah'ın elçisi Muhammed.cc değil Allah'ın elçisi Muhammed (S.A.V) olacak. ALLAH(C.C) dir doğrusu...

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçenlerde tartışmıştık , şu danimarkalıların Allah'ın elçisi Muhammed (S.A.V) 'a yaptıkları terbiyesizliği ve bende öneri getirmiştim , bizde tam tersini yapalım diye , tamam yanlış olurmuş , olabilir katılıyorum itirazda etmedim..

Nasıl üreteceksin ki.İnsanlarda değişik bir soğukkanlılık bir vurdumdumazlık var.Ateş paçamızı yakıncaya kadar harekete geçmek ateşe öteden görmek huyumuz değil.
Ben butip yanlışkara karşı devletlerin birşey yapmaması karşısında hekerlarımızın yaptıklarını destekliyorum.Bu forumda buna yanlış diyenler çıkmıştı tartışmıştık.Bunun tek yolu bu.Adam adam değilki ona hekerlık gibi kırıcı bozucu bir müdahale de yanlış olsun.
Sonra bir üzücü birşey de ortaya bir fikir atınca karşısında bir karşı fikir sunmak yerine " olmaz öyle " vs demek. Sadece baltalama.Öyle olmaz ama nasıl olur cevap yok.

ortak bir çalışma yapılır ve bana ne düşerse yaparım.Fikir üüretmek kısmı içinde katkımı yapıyorum.
1-Bu siteleri engelleyecek o ülkenin yasal mekanizmalarına mail gönderimleri yapılmalı
2- etkili olmazsa
hekerlar desteklenmeli.

saygılar..

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
peki , o zaman önce nedenlerden gidelim, bu tür saldırıların artmasındaki sebebler ve çözümleri ne olabilir.

neden son bir senedir , Türk milletine karşı bu saldırılar artmiştır , fikri olan varmı acaba,

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkler avrupa sahnesinde daha çok konuşulur olduğunda bunu hazmedemeyenlerin saldırları da artmıştır.

hayis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
salt türklerle alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum.medeniyetler çatışması yarası uzun süredir kaşınmaktaydı zaten 11 eylul olayının ardından dinsel çerçevede tamamen günyüzüne çıktı.usame bin laden ve arkadaşlarının saldırıları islam adına yaptıklarını açıklamaları, müslüman olmayanlara hatta müslüman arap olmayanlara karşı dahi takındıkları tavır, nasılki bizlere karşı benzer açıklamalar/davranışlar söz konusu olduğunda bizlerin canını sıkıyor ve duygularımız ile hareket etmemize neden oluyorsa, bazı fanatik hristiyanların veya islam karşıtlarının da benzer davranışlar içine girmelerini kendi adıma normal karşılıyorum.

ancak, içinde bulunulan tutum, ve islam dininin peygamberine edilen hakaret elbette son derece can sıkıcı ve karşı tutumda bulunmayı gerektirecek derecede.

yanılmıyorsam, "size taş atana siz gül atın" sözü islam dini peygamberine aitti.eğer bir tepki konulacaksa topyekün, bu söz çerçevesinde konulması hem sağduyumuzu ve anlayışımızı göstermek hem de zaten kötü bir durumda olan ilişkileri daha da zedelememek açısından faydalı olacaktır görüşündeyim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5