İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Fikir?

T

trgy

Misafir
Merhaba arkadaşlar,

Aklıma birşey geldi ama sormadan başlamıyayım dedim. İnternette özellikle ingilizce bloglarda bir çok tutorial(ders) bulunmakta. Bu dersleri işe yarayan dersleri yani aralarından seçtiğimiz dersleri web.iyi.net diye bir subdomain açıp çevirip yayınlasak sizin işinize yarar mı? Yoksa iyinet.com anasayfasına mı böyle birşey yapalım?

nettuts.com
psdtuts.com
grafpedia.com
tutorialzine.com

aklımdaki siteler. İngilizce bilmeyen ya da tam anlamayan arkadaşlar için çevirip yayınlasak işinizi görür mü?

KATILSANA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Oldukça mantıklı ama bunun için anasayfayı kullanma taraftarı değilim. :)

S.KRYC

0
İyinet Üyesi
Reaction score
22
Ama fazla abartıya kaçmamalı bence, yani subdomainler. ( xxx.iyi.net)
Subdomain şeklinde olursa daha iyi olur tabi.

Gookhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Fikir gayet güzel. Tebrik ederim. Ama subdomain iyi seçilmeli. Dersler Türkçe olacağından subdomain de Türkçe olmalı taraftarıyım.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Kesinlik çok iyi bir fikir, sonuna kadar destekliyorum. Ancak çeviri yapamam. Yoksa hiç düşünmeden yardımcı olmak isterdim.

Nerede yayınlanacağı bence hiç farketmez diyecektim ki girip anasayfaya baktım ( Çok güzel olmuş... ) ve oraya subdomain çok yakışır gibi geliyor.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Bilmeyen adamın işine yarıyacaktır tabiki, yeni bilgiler öğrenmeyi kim istemezki, ayrıca söz konusu alanda şuan ülkemizde büyük bir boşluk var yerinde bir proje olur.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
farklı domainlere açılmasını şahsen istemem, forum.iyinet.com canlandırılmalı

R

RadoyNet

Misafir
Forumun canlandırılması çok daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

Hatta özel makaleler sadece ücretli üyelerin görebileceği şekilde ayarlanabilir...

CanK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkçeleştirilip yayınlanması fikri çok güzel,ancak nerede yayınlanabilir iyi düşünülmeli forumu canlandırmak adına vbulletine entegre bir sistem kurulup makaleler yayınlanabilir.

T

trgy

Misafir
1-2 çalışma var fakat bayramdan sonra aktif edeceğim. 3 adet tasarımcı, 2 adet yazılımcı çalışacak yardımcı olacak bu olaylarda. ocak1 dediğimiz zaman ise tüm sistemleri hediyelerle birlikte aktif edeceğim. yani iyi.net in doğuş yılı 2011 diyebiliriz. :p

piSLiCk

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Drupal hakkında video ve makaleleri çevirirseniz çok işimize yarar çünki türkçe kaynak yok . Var olanda afedersin b0mb0k.

Rolleyes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
11
önce bi sorulabilir üyelere, hangi konuda yardıma ihtiyaçları var diye, ona göre 3 katagoriye ayrılı , x s a misalen. ona göre bir sub domain açılıp ana sayfada reklamı yayınlanabilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5