İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Fikirleriniz Önemlidir?

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Bu konuda yanlış kanıya varmışsınız. Sitesine, tasarımına göre bu görüş kesin değildir. Bazı sitelerde tam tersi farklı renk kodları ile reklamları göstermek daha faydalı olabiliyor. Bunu anlamanın en iyi yolu sitede denemeler yapmaktır ki yaptığınızı söylemişsiniz.

Bence kesinlikle tasarım değişikliğine gitmelisiniz.

Kolay gelsin.
Yalvarmana gerek yok fakat bence hatalı yerleşim tarzları bunlar daha doğrusu para kazanmak istiyorsanız böyle siteler açmayın. İçeriğinde bilgi olsun ve insanlar bilgiden faydalanabilsin oysa bu sitede sadece reklam gördüğüm için 1 saniye içerisinde kapattım. İnsanı teşvik eden birşey yok öncelikle bunu sağlamalısın.

arkadaşlar haklısınız, bişey demiyorum.. önerileriniz nelerdir..

Hugo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
osahin'in önerisini mutlaka dikkate almalısınız.

X

Xman

Misafir
Çok fazla kod yerleştirilmiş, şu açıdan yorum yapacağım, ziyaretçi olarak girsem 1 dakika bile kalmaz çıkarım siteden, arka plan bembeyaz, linkler cart mavi direk göz alıyor, tasarımı biraz daha bakılabilir yaparsan, yerleşim bence ondan sonraki adım olmalı.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Söylemek istediğim şu, ben x konusunda bir sayfa açtım bu konuda hizmet veren firmaları buldum ve sizin x konusundan alabileceğiniz adsense gelirinin belkide 10 katını kazanıyorum.

Yıllık kazancım sadece 1 sayfadan 30.000 dolar gibi bir rakam, fakat bahsettiğim site tamamen özgün ve kullanıcıların referans alabileceği, üniversitelerde tezlerde görebileceğiniz, resmi kurum ve kuruluşların referans gösterdiği bir site. Dolayısıyla faydalı içerik, faydalı site ile birlikte olduğunda hedef kitleme bunu tanıtım reklam alabiliyorum rahatlıkla. Hatta reklam alacağım kişileri ben seçebiliyorum, bunun yanında ben (halkın dili ile) bilgisayarcıyım, bu sayede ulaştığım insanlara sattığım bilgisayarların verdiğim servis hizmetini hiç katmıyorum bile. Bu sitem örneğin sağlık konusunda ve sağlık sektöründeki firmalar hedef kitlem, şimdi kaçımız adsense ile herhangi bir sağlık konusunda (sadece tek konuda) yıllık stabil olarak 30.000 dolar kazanıyor? Açıkcası para kazanmak için böyle şeylerle uğraşmayın.

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
yüzlerce tema denedim.. varsa bildiğiniz veya önerebileceğiniz bir tema :(

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
evet tema güzel şimdi kuruyorum..
bu tema üzerindeki reklam yerleşimi hakkında yardımcı olabilir misiniz acaba
isterseniz admin şifresiniz pm olarak göndereyim :(

X

Xman

Misafir
Benim önerim konu başlıklarının altına 468x15 bağlantı reklamı 5 birimli, her konunun altına 468x 60 resimli banner ve yan menüde günlük hakkında kısmına 300 x 250 metin reklam yeterli olacaktır. Tekil yazı ve arşiv yazılarınada aynı yerleşim uygulanırsa hem performans artar hemde ziyaretçiyi boğmaz reklamlar.

Bu arada tema güzel durmuş, öncekine göre çok daha makul duruyor, ince ayarlarını yapıp, peşinden reklam yerleşimine geçebilirsin.

ilquer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
amacım para kazanmak değil aslında; günde bir tık bile olsa bir şeyleri başardığım için çalışma isteğimi hızlandıracaktır.
3 aylıkbir site için hitim ve alexa sıralamam çok iyi bence..

----

Küfürlü hitap etmek yasaktır.

Hugo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Söylemek istediğim şu, ben x konusunda bir sayfa açtım bu konuda hizmet veren firmaları buldum ve sizin x konusundan alabileceğiniz adsense gelirinin belkide 10 katını kazanıyorum.

Yıllık kazancım sadece 1 sayfadan 30.000 dolar gibi bir rakam, fakat bahsettiğim site tamamen özgün ve kullanıcıların referans alabileceği, üniversitelerde tezlerde görebileceğiniz, resmi kurum ve kuruluşların referans gösterdiği bir site. Dolayısıyla faydalı içerik, faydalı site ile birlikte olduğunda hedef kitleme bunu tanıtım reklam alabiliyorum rahatlıkla. Hatta reklam alacağım kişileri ben seçebiliyorum, bunun yanında ben (halkın dili ile) bilgisayarcıyım, bu sayede ulaştığım insanlara sattığım bilgisayarların verdiğim servis hizmetini hiç katmıyorum bile. Bu sitem örneğin sağlık konusunda ve sağlık sektöründeki firmalar hedef kitlem, şimdi kaçımız adsense ile herhangi bir sağlık konusunda (sadece tek konuda) yıllık stabil olarak 30.000 dolar kazanıyor? Açıkcası para kazanmak için böyle şeylerle uğraşmayın.

Burada tam olarak anlatmak istediğinizi anlayamadım. Değinmek istediğiniz nokta bu tarz yaklaşımlar içinde olma gerekliliğimi.

wp için şu temayıda bir inceleyebilirsiniz.
http://www.fadonet.net/2008/11/08/wordpress-theme-zindi/

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Wordpress tema ve yerleşim diye düşünerek bir yere varılamayacağı konusu. Özgün olunmalı, kendisine bir özgün tema dahi yapamıyorsa bir site özgünlükten bahsetmek doğrumu bilmiyorum ama bu birdaha kullanıcıların girme gereği duymayacağı bir site görünümünde.
Söylediğim açık aslında, benim sitemi sık kullanılanlara ekleyenler ve ana sayfası yapanlar olarak girenlerin sayısı gerçekten bir hayli fazla. Bu belkide hitimin %15 gibi bir rakamını oluşturuyor. Bu kıstas olmalı, yoksa wordpressde reklamı nereye yerleştireyim diye düşünüyorsak bu sitenin bir getirisi olmaz, bundan bir yıl sonra bakalım hosting parasının birkaç katından fazlasını kazanmamış olacaktır.

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Wordpress tema ve yerleşim diye düşünerek bir yere varılamayacağı konusu. Özgün olunmalı, kendisine bir özgün tema dahi yapamıyorsa bir site özgünlükten bahsetmek doğrumu bilmiyorum ama bu birdaha kullanıcıların girme gereği duymayacağı bir site görünümünde.
Söylediğim açık aslında, benim sitemi sık kullanılanlara ekleyenler ve ana sayfası yapanlar olarak girenlerin sayısı gerçekten bir hayli fazla. Bu belkide hitimin %15 gibi bir rakamını oluşturuyor. Bu kıstas olmalı, yoksa wordpressde reklamı nereye yerleştireyim diye düşünüyorsak bu sitenin bir getirisi olmaz, bundan bir yıl sonra bakalım hosting parasının birkaç katından fazlasını kazanmamış olacaktır.
bu konuda haklısın.. amacım çok paralar kazanmak değil.. sitemin masrafları çıksın benim için yeterli.. bu konuya yorum yapan herkesin söylediklerini not ettim ve bütün söylediklerinizi uygulayacağım..
saygılarımla..

Birde Şimdi Bakar mısınız, nasıl olmuş?

ElektroNikotin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ziyaretçilere reklamları tıklatmak için reklamları o kadar da gözlerine sokmaya ya da saklamaya gerek yok aslında.Yanlışlıkla tıklasınlar diye reklamları öyle bir yerleştiriyoruz ki ziyaretçi inadına tıklamıyor.Halbu ki ziyaretçinin gözüne sokmadan yazının sonuna bir tane reklam koyduğumuz zaman tıklanma oranlarında gözle görülür bir artma meydana gelecektir çünkü ziyaretçi yazıyı okuyup beğendiyse yazıyı yazan kişiye de bir şeyler kazandırma ihtiyacı duyuyor..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi