İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Fıkra - Avrupa birliği..

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Az önce biyerde gördüm gülelim mi ağlayalım mı bilmiyorum ama tahminim bu iş aynen böyle olacak :)

Yıl 2050. AB Komisyon Başkanı odasında otururken, yardımcısı içeriye heyecanla girer:

- Efendim, Türkiye tüm isteklerimizi yerine getirdi. Onları AB'ye alacak mıyız?
AB Başkanı:
- Yok canım, henüz olmaz. Git, duyur, tüm Türkiye İngilizce konuşacak, Türkçeyi yasaklıyorum.
- Efendim onu 5 sene önce yaptılar. Hatırlamıyor musunuz?
- O zaman söyle Kıbrıs'ı versinler..
- Efendim onu da 40 sene önce verdiler zaten...
- O zaman söyle Güneydoğu'ya özerklik versinler.
- Aman efendim, Türkiye'de Güneydoğu mu kaldı, 2020'de bağımsız devlet oldu ya orası zaten.
- O zaman söyle (sözde) Ermeni soykırımını tanısınlar.
- Efendim, sadece Ermeni soykırımı değil, Pontus, Yunan, Bulgar, Rus, Ukrayna, Moldova soykırımını bile tanıdılar, hatta Çanakkale savaşından dolayı İngiliz, Avustralya, Yeni Zelanda soykırımını bile tanıdılar ya.. Nasıl unuttunuz.
- Hmm o zaman söyle kokoreç yasaklansın
- Aman efendim, onu yemeği 2008'de bıraktılar.
- İsa aşkına, ya ne bileyim? Kınayı yasaklayın, yakamasınlar.
- Ooooo Beyefendi. Hatırlayacaksınız..Cumhuriyeti el birliğiyle yıkınca toplu kına yaktılar. Kına bu sarfiyata dayanamayıp bitince de kına yakmayı bıraktılar yıllar önce.
AB Başkanı düşünüp taşınır ve;

-EEEE... ALMAMAK İÇİN BİR SEBEBİMİZ KALMADIYSA

- DAĞITIN O ZAMAN AVRUPA BİRLİĞİNİ...

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
trajikomik olmuş
hem düşündürücü hem ürkütücü hem de komik ne yapsam bilemedim

acemipenguen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eheh güzeldi. atv'deki haber sonrasi oynayan cizgi komediden bir bolum geldi aklima.
Turkiye sonunda ab'ye girer ve Turkiyenin kapisi calinir. Borclular gelmistir... bu arada ab ulkeleri ab'den cikmis Turkiye tek bsina ab olarak kalmistir.

Ulu onder ne guzel demis ulu ulkesine guvenerek; “Başvurmayı düşünmüyoruz, ama davet ederlerse düşünürüz.”

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Bunların hiç biri olmayacak Allah'ın izni ile bizim ülkemiz bir zaman gelecek ki bir çok ülkeye başkanlık yapacak ortadoğu hakimi olacak ...
Bu tür sözde hikaye fıkra gibi yazıları içlerimize bazı şeylere ısınmamız için sokuyorlar ama hiç bi şekilde de bu yazıyı Türk Milleti olarak kabul etmiyoruz...
"Konu sahibi kardeşim sen lütfen yanlış anlama kelimelerimin senle alakası yok ..
Hayırlı Cumalar olsun ...

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bu adam Ortadoğunun lideri sayılıyor.

Kendimden emin olarak söylüyorum ki, Yakın gelecekte dünyanın da lideri olacak. Allah yolunu açık etsin.

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Bunların hiç biri olmayacak Allah'ın izni ile bizim ülkemiz bir zaman gelecek ki bir çok ülkeye başkanlık yapacak ortadoğu hakimi olacak ...
Bu tür sözde hikaye fıkra gibi yazıları içlerimize bazı şeylere ısınmamız için sokuyorlar ama hiç bi şekilde de bu yazıyı Türk Milleti olarak kabul etmiyoruz...
"Konu sahibi kardeşim sen lütfen yanlış anlama kelimelerimin senle alakası yok ..
Hayırlı Cumalar olsun ...

Hocam her cümlene katılıyorum fakat bu fıkrayı burada açmamın sebebi tam tersi bir düşünce, biz de kendi içimizde bizimle dalga geçildiğini anlamamız gerekiyor.

Bunun için açtım konuyu hem gülelim hem de durumun böyle olduğunu bilelim diye.

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Isteklerinin bir cogunu yerine getirmiyoruz getirmedigimiz sürece almazlar.

Bu forumda istekler var.Kurallar yani bu kurallari yerine getirmeyen üye nasil burada barinmiyorsa onlarinda kurallari var bunlara herkes uymak zorunda.

AB suan icin bizden iyimi iyi o zaman iyiyi istemek zorundayiz.Baskalarin basarisini cekemezlik yapmak yerine onlarin arasina karismaya calismamis lazim.

Zaten onlarin özentisinde yasamiyormuyuz sabah aksam onlar ile yatip kalkiyoruz. Zaten özenti yaptigimiz seyi adamlar icine sokacaklar bundan iyi birsey mi var?

bu hükümet ülkeyi iran gibi yapacak diyenler. Ertesi günde ab sokup ülkeyi oros... memleketi yapcaklar diyorlar.Bir insan bukadarmi kararsiz düsünce icerisinde olur. Yani düsünürde konusur ab gibi yapmak isteyen insan neden iran gibi yapmaya calissin ikisinden birini secer.Ab secmis adam. Hükümeti dincilikle suclayan adam durup sormaz mi kendine peki bu adamlar neden ab girmek istiyor direk abden kacmasi lazim degil mi ? diye.

T

trgy

Misafir
Ne abd ne ab.. :p Kendi yağımızda kavruluruz biz, çalıştıktan sonra kimsecik bişe yapamaz bize, tam tersi peşimizde koştururuz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5