İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Fikrim Geldi :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
arkadaşlar geçen gün aklıma geldide hem sizinle paylaşıyım dedim hemde yanlış düşünüyosam yazdıklarınızdan illa bişiler çıkartırım kendime diye düşündüm...

Konu banner...

Hepimiz biliyoruz ki fazla hit demek banner ın yani reklamın istediği noktaya ulaşması anlamına gelmiyor. Bu konuyla ilgili bir çok site var. Biliyosunuz hepiniz, üye oluyorsunuz ve browserı 2-3 saat açık bırakmanız yeterli kredi toplamanız için kafi bir zaman. Ben bile denemiştim :) sitem yeniydi ve gunluk ancak 50-60 tekilim oluyordu, ama o site sayesinde 2 gunde 3000+ ya ulaşmıştım...Tabi 2 gun sonra kapadım...Ama internet ortamında bakıyorumda herkes hit peşinde geziyor. İçeriğe bakıyorum bomboş bir site veya forum olmasına rağmen gunluk 2-3 bin tekilden bahsediliyor. Peki bu nasıl banner yayını için rağbet görebiliyor? Sadece ordan gelen ziyaretçilermi esas alınıyor yoksa gezdiği sayfa sayısımı veya sitenizde ne kadar kaldığımı? Bana kalırsa bir çoğu için bunların önemi yok gibi. O zaman bu durumda ciddi reklamlarıda bu tarz sitelere vermemek gerekiyor sanırım?
Sonuç olarak tekil hitin bannerlara olan etkisinin çok olduğunu sanmıyorum zamanında bunu deneyerek başarısız olmam gelen kısır hitleri içinde fake oldugunu düşünmemi sağlamıştı. Çünkü artık topikler için bile adam tutuluyor...
Bunları sormamdaki amaç bu konu hakkında ciddi atılımlarda bulunucak olmam. Ama öyle hostingçiler gibi değil. Yani "bizim adresimiz, telefonumuz ve faxımız var" gibi zaten olması gereken ama bu bir lüks bişiymiş gibi yansıtarak değil. Sağlam bir sermaye ile altyapı oluşturarak ilk başlarda yurtdışı olmak üzere başlangıç yapmak. Gerçekten ciddi yani :)...

Neyse...Kafamdakiler hızlı hızlı bu kadar sayılır. Fikri olanlardan ziyade konuya vakıf olan, tecrübe yaşamış kişiler yazarsa çok sevinirim.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
konuyla alakalı herkes bişiler yapıyorda bir tek satır fikir üretebilecek kişi yokmu aramızda yaa :(

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Ben pek birşey anlayamadım, eğer saçma sapan içerikli sayfaların bannerler ile reklam aldığını bunların etkili olduğunu düşündüğünü söylüyorsan yanılıyorsun bence... Ben üstüne para verseler öyle sitelere reklam vermem doğrusu...
Artı olarak boş hiti ne yapayımki? Benim siteme gelecek olan ziyaretçi sitemin konusu ile gerçekten ilgilenen ziyaretçi olsun isterim... Yoksa hiçbir işime yaramaz öyle olsa günde 10.000 tekili olan 10 siteden popup alırım 100.000 tekilli sitem olur...
Bana 100 ziyaretçi gelsin o sitenin içeriği ile ilgilenen yeter...

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet bende birşeyler yazmak istedim ama arkadaşın dediği gibi net olarak birşey ortaya koymamışsın. Hit hakkında osahin arkadaşımıza katılıyorum.Zaten siteyle ilgili gelen kişilerin sitenin içeriğine uygun reklamlara da tepki gösterip verimli sonuçlar çıkardığını düşünüyorum.

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben pek birşey anlayamadım, eğer saçma sapan içerikli sayfaların bannerler ile reklam aldığını bunların etkili olduğunu düşündüğünü söylüyorsan yanılıyorsun bence... Ben üstüne para verseler öyle sitelere reklam vermem doğrusu...
Artı olarak boş hiti ne yapayımki? Benim siteme gelecek olan ziyaretçi sitemin konusu ile gerçekten ilgilenen ziyaretçi olsun isterim... Yoksa hiçbir işime yaramaz öyle olsa günde 10.000 tekili olan 10 siteden popup alırım 100.000 tekilli sitem olur...
Bana 100 ziyaretçi gelsin o sitenin içeriği ile ilgilenen yeter...

Arkadaş da saçma sapan içerikli sitelere reklam alışverişini durdurmak istiyor galiba.Çok karışık anlatmış.

DEKAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende anlamadım.. anlaşılır bir edit bekliyoruz :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5