İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

File Upload calismiyor

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bir kac gundur makinamda bulunan image upload icin kullandigim scriptler calismiyor isin komik tarafi hic mudehale etmedigim halde ayrica $_FILES['dosya']['error'] komutunun sonucu 0 olarak dönüyor yani başarılı olduğunu söylüyor.
copy komutunda mi sorun var yoksa file upload da mi isin icinden cikamadim.
phpinfo() ile php.ini icinde file_upload in acik oldugunu gormekteyim.

Peki durup dururken bu nasil olur ayrica copy komutunun sonucu hata olarak donuyor or die dedigimde sonuc veriyor ancak hata kodunu gormek icin gerekli olan kodunda ne oldugunu bilmiyorum...

file upload uzerinde calismis ve bana bir cozum soyleyebilecek biri varsa cok memnun olurum..

Simdiden tesekkurler

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bende bilmiyorum sildim en bastan yazdim kod hatasi dicem degil cunki ayni script diger serverimda calisiyordu.. yenisini php manual dan faydalanarak yazdim..
Tek fark su

$_FILE yerine $HTTP_POST_FILE kullandim birde temp file ve file name i tanimlamasi yaptim asagidaki gibi

Kod:
$tempfile = $HTTP_POST_FILE['tempfile']['tmp_name'];
$filename = $HTTP_POST_FILE['filename']['name'];
copy($tempfile,$filename) or die("Dosya kopyalanamadi");

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5