İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Film indirme ve Adsense hk.

ErcanKIZILKOCA

0
Onaylı Üye
Reaction score
25
Bir apk indirme sitem mevcut fakat linkleri play store yönlendiriyorum. Adsense onayı aldım fakat şöyle bir şey var. Film indirmede ekleyeceğim siteye. Örneğin abc filmi indir indirme linkini adf.ly gibi sitelere yönlendirip oradanda film sitesine yönlendirsem adsense için sorun olur mu?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
Zararlı yönlendirme olarak düşünür adsense. Uyarı gelir

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
Apk lar wrz mi

ŞeMSi

Empatik
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
112
Kesinlikle uyarı alırsınız. Alternatifleri iyice araştırın. Eğer bir çıkış bulursanız lütfen buradan bizi de bilgilendirin.

KaRNeC

İyinet Üyesi
Reaction score
260
Sitede verilen linklerden sorumlusunuz. İllegal bir siteye link vereceksiniz.
Sizin siteye insanlar ne için gelecek? Film izlemek için. Sizde olmasa da sizin önereceğiniz sitede. Peki bu illegal mi? Evet illegal. Sadece sitenin kapanması değil, Adsense hesabınızın da banlanmasına sebep olacaktır.
APK indirme sitelerinde linkler, indirme için Google'a yönlendiriliyor. Yani kurallara uygun uygulamalara.
Adsense şartları içinde içerik bölümüne dikkat edin.

ErcanKIZILKOCA

0
Onaylı Üye
Reaction score
25
Sitede verilen linklerden sorumlusunuz. İllegal bir siteye link vereceksiniz.
Sizin siteye insanlar ne için gelecek? Film izlemek için. Sizde olmasa da sizin önereceğiniz sitede. Peki bu illegal mi? Evet illegal. Sadece sitenin kapanması değil, Adsense hesabınızın da banlanmasına sebep olacaktır.
APK indirme sitelerinde linkler, indirme için Google'a yönlendiriliyor. Yani kurallara uygun uygulamalara.
Adsense şartları içinde içerik bölümüne dikkat edin.
Olayı çok yanlış anlamışsınız :) Ben film izletmiyorum. Örneğin abc film indir diyorlar. Bende film linkini o filmin kendi sitesine yönlendiriyorum veya fragmananına olay budur. Sizce ban yermiyim?

KaRNeC

İyinet Üyesi
Reaction score
260
Olayı çok yanlış anlamışsınız :) Ben film izletmiyorum. Örneğin abc film indir diyorlar. Bende film linkini o filmin kendi sitesine yönlendiriyorum veya fragmananına olay budur. Sizce ban yermiyim?
Evet yanlış anlamışım. Ban yemezsiniz de site yönlendirme sitesi gibi olur. Sitenin değer üretmesi lazım. Manuel spama düşebilirsiniz. Daha önce haber sitem düşmüştü.

Son düzenleme:

Utayist

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
22
Film konusunda zaten sıkıntı var bir de indirme olursa kaçamazsınız, her iki halde de damgalanırsınız.

Engin07

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
Bu konuda net bir bilgi bulunmuyor fakat bildiğim kadarıyla Fragman yayınlayan sitelere dahi Adsense artık çok fazla ılımlı yaklaşmıyor. Film inceleme siteniz bulunuyor ise bu sitede Adsense kullanabilirsiniz fakat adf.ly gibi yönlendirme siteleriyle filmin örneğin iTunes üzerinden satın alma sayfalarına yönlendirmek zararlı olacaktır ve Adsense tarafından pek hoş karşılanmayabilir.

Özellikle yenilenen Adsense onay sistemi daha hassas davranıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5