İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Film sitesine nasil bir ceza gelir?

XxGenCxX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba, Benim bir film sitem var.

Mesela filmin sahibi nasil sikayetci olursa nasil bir ceza gelebilir?
Uyarip ben filmi kaldirsam yetermi ?

Birde birinden alan adi kayitlarinda adim gecmesse sadece uyari alindigini duydum.

Zaxs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilkbaşta uyarı gelir kaldırmassan sitenin erişimi turkiyeden durdurulur daha sonra evine tebligat gelir adresini telekomdan yada domainde verdiğin bilgilerden bulabilirler gerçi şuanda ftpye bağlanan ip adreslerinden buluyorlar sağlam bi avukatsa kolay bulur

sonra sana gelen tebligatta şu maddeler yer alabilir

Türk Ceza Kanunu Maddelerinin

MADDE 134. - (1) Kişilerin özel hayatının gizliliğini ihlâl eden kimse, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Gizliliğin görüntü veya seslerin kayda alınması suretiyle ihlâl edilmesi hâlinde, cezanın alt sınırı bir yıldan az olamaz.

MADDE 135. - (1) Hukuka aykırı olarak kişisel verileri kaydeden kimseye altı aydan üç yıla kadar hapis cezası verilir.

MADDE 136. - (1) Kişisel verileri, hukuka aykırı olarak bir başkasına veren, yayan veya ele geçiren kişi, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

eğer sana gelecek uyarıda yayından kaldırmassan!!!

MADDE 138. - (1) Kanunların belirlediği sürelerin geçmiş olmasına karşın verileri sistem içinde yok etmekle yükümlü olanlara görevlerini yerine getirmediklerinde altı aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir.

Şikâyet

MADDE 139. - (1) Kişisel verilerin kaydedilmesi, verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme ve verileri yok etmeme hariç, bu bölümde yer alan suçların soruşturulması ve kovuşturulması şikâyete bağlıdır.

vee şunu belirteyim burdaki hapis cezaları gözünü korkutmasın bunlar para cezasına çevrilebilir(eğer ilk suçunsa ve sabıkan temizse)

karşı taraf sana manevi tazminat davası açar bikaç milyar kopartabilir...

en akıllıca olanı uyarı gelince kaldırmak,,,

XxGenCxX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilkbaşta uyarı gelir kaldırmassan sitenin erişimi turkiyeden durdurulur daha sonra evine tebligat gelir adresini telekomdan yada domainde verdiğin bilgilerden bulabilirler gerçi şuanda ftpye bağlanan ip adreslerinden buluyorlar sağlam bi avukatsa kolay bulur

sonra sana gelen tebligatta şu maddeler yer alabilir

Türk Ceza Kanunu Maddelerinin

MADDE 134. - (1) Kişilerin özel hayatının gizliliğini ihlâl eden kimse, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Gizliliğin görüntü veya seslerin kayda alınması suretiyle ihlâl edilmesi hâlinde, cezanın alt sınırı bir yıldan az olamaz.

MADDE 135. - (1) Hukuka aykırı olarak kişisel verileri kaydeden kimseye altı aydan üç yıla kadar hapis cezası verilir.

MADDE 136. - (1) Kişisel verileri, hukuka aykırı olarak bir başkasına veren, yayan veya ele geçiren kişi, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

eğer sana gelecek uyarıda yayından kaldırmassan!!!

MADDE 138. - (1) Kanunların belirlediği sürelerin geçmiş olmasına karşın verileri sistem içinde yok etmekle yükümlü olanlara görevlerini yerine getirmediklerinde altı aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir.

Şikâyet

MADDE 139. - (1) Kişisel verilerin kaydedilmesi, verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme ve verileri yok etmeme hariç, bu bölümde yer alan suçların soruşturulması ve kovuşturulması şikâyete bağlıdır.

vee şunu belirteyim burdaki hapis cezaları gözünü korkutmasın bunlar para cezasına çevrilebilir(eğer ilk suçunsa ve sabıkan temizse)

karşı taraf sana manevi tazminat davası açar bikaç milyar kopartabilir...

en akıllıca olanı uyarı gelince kaldırmak,,,

Yani Ilk olarak bir Uyari gelir diyorsun ve uyari gelince kaldirirsam hic bir sorun olmaz.

Birde mesela Film Yükleyenin Site Adresi var filmin üstünde ve ben sitenin altina yasal uyari yazdim onlar beni kurtarmazmi?

Yardimin icin Tessekkürler!

Zaxs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yasal uyarıda neler yer alıyor ?

zaten avukatın başvuracağı ilk yer datacenter olacaktır illegal içerik yayınlanıyor diye yada avukat direk savcılığa verse bile savcılığın yapacağı ilk şey datacentera yazı göndermektir

yani şimdi benim filmimi yayınlasan sen elimde resmi belge olsa o filmin bende olduğuna dair o yasal uyarının hiç bir anlamı kalmaz çünkü o filmin hakkı benimdir ben sana izin(resmi belge) vermediğim sürece yayınlayamassın

XxGenCxX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yasal uyarıda neler yer alıyor ?

zaten avukatın başvuracağı ilk yer datacenter olacaktır illegal içerik yayınlanıyor diye yada avukat direk savcılığa verse bile savcılığın yapacağı ilk şey datacentera yazı göndermektir

yani şimdi benim filmimi yayınlasan sen elimde resmi belge olsa o filmin bende olduğuna dair o yasal uyarının hiç bir anlamı kalmaz çünkü o filmin hakkı benimdir ben sana izin(resmi belge) vermediğim sürece yayınlayamassın

Peki, Sikayetin gelme orani nekadardir?
Sitem daha yeni ve hic upload'um yok!

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
direk uyarı alıcan diye bir şey yok film veya eser sahibi direk site adında senin ad soyad vss bilgileirni ulaşır ve telif hakları ihlalinden sana dava acar.

Zaxs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gelmezz bilee :=) yanii o belli olmazda 2 3 senede birtane felan gelebilir

doğan medya gurubu çok titiz bu konuda

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
büzükleri yiyorsa şu video.google.com a bi tebligah yollasınlar bakıyım.kapatılsa direk google.com u engelliyecekler sub domaini engelleyemediklerinden denemiyorlar bile.ttnet arama motoru yapsın engellerler.yada bildikleri halde o kadar saçmalığı kendileri bile kabul etmiyor.

XxGenCxX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ark. hic ceza yigen arkadaslariniz varmi?

Veya Cinematrtube.net ve showstash.net sahiblerini taniyan varmi?

CaNeRiuM

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
en ufak örnek ReSSaM film ve mp3 yüzünden çok dava açıldı sitesinin erişimi kesildi ama paraya çeviriyordu :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5