İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Filtremi sandbox mu ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Arkadaşlar merhaba 5 aylık bi sitem var son günlerde arkadaşlarımın demesine rağmen backlink kastım. Şöyle bir sorunum var son 1 haftada eklediğim konular google aramalarında çıkmıyor ama site:siteadi.com böyle sorguladığım zaman konuları indexlediğini görüyorum aramalarda yok bunun adı nedir geçici bir dalgalanmamı yoksa filtre veya sandboxa adımmı ?

Eski konularım yerinde duruyor aramalarda hiç bir gerileme yok sadece yeni eklediklerimi google genel aramalarında gözükmüyor. site:siteadi.com burdan sorgulayınca görüyor.

fu4t

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sandbox bitmiş siten :)) kanka dedim sana o kadar dofollow ekleme diye :)

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Normal aramalarda çıkıyormu peki, yani sorun sadece yeni eklediğin içeriklerdemi?

sadece yeni eklediğim içeriklerde genel aramada çıkmıyor ama site:siteadi.com xxx mesala diye konu ekledim indexlendiği gözüküyor.

son eklediğim mesala anasayfada gözüküyor başlık adı ama konu url indexlenmiyor malesef.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Anladım, eğer bahsettiğin gibiyse sandbox yada filtre değil. Sadece düşük öneme sahip konular ekliyorsun yada kopya içerik ekliyorsun. Eklemiş olduğun konular senden önce rakip sitelerin yada yapı olarak sitenden güçlü yapıya sahip siteler tarafından eklendiyse böyle bir sorun ortaya çıkıyor.

Eğer siten son günlerde büyük bir hit düşüşü yaşıyorsa, site adın ve ana arama kelimen şeklinde aramalarda siten görünüyorsa sorun yok demektir bir süre sonra düzene girecektir ama kopya içerikten kaçınmanı öneririm, bu şekilde devam ederse filtreye girebilirsin evet. Eğer söylediğim şekliyle siten arama sonuçlarında çıkmıyorsa malesef filtre ve sandboxdan bahsetmemiz daha doğru olur.

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Anladım, eğer bahsettiğin gibiyse sandbox yada filtre değil. Sadece düşük öneme sahip konular ekliyorsun yada kopya içerik ekliyorsun. Eklemiş olduğun konular senden önce rakip sitelerin yada yapı olarak sitenden güçlü yapıya sahip siteler tarafından eklendiyse böyle bir sorun ortaya çıkıyor.

Eğer siten son günlerde büyük bir hit düşüşü yaşıyorsa, site adın ve ana arama kelimen şeklinde aramalarda siten görünüyorsa sorun yok demektir bir süre sonra düzene girecektir ama kopya içerikten kaçınmanı öneririm, bu şekilde devam ederse filtreye girebilirsin evet. Eğer söylediğim şekliyle siten arama sonuçlarında çıkmıyorsa malesef filtre ve sandboxdan bahsetmemiz daha doğru olur.

Bu cevabın olduğunu düşünüyorum gerçekten güzel bi bakış açısı. Özgün kendim yazarak karıştırıp içerik girmeye devam ediyim o zaman. Umarım düzelir.

Bide şöyle birşey varmış google bi nevze siteyi teste tabi tutuyormuş bi kaç arkadaşa da sordum google deneme amaçlı gidişat nasıl diye böyle bir uygulama yapıyormuş. Doğruluğu varmıdır ?

Eklemiş olduğun konular senden önce rakip sitelerin yada yapı olarak sitenden güçlü yapıya sahip siteler tarafından eklendiyse böyle bir sorun ortaya çıkıyor.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Fazla kasmadan orjinal içerik gir ersin, yani asıl ziyaretçi çektiğin kelimelerle ilgili orjinal içerikler gir örneğin günde 3-5 tane yeterli. Sonra yavaş yavaş düzelmeye başlar o halde.

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Fazla kasmadan orjinal içerik gir ersin, yani asıl ziyaretçi çektiğin kelimelerle ilgili orjinal içerikler gir örneğin günde 3-5 tane yeterli. Sonra yavaş yavaş düzelmeye başlar o halde.

Anladım. Peki imleme sitelerini kullanmalıyım mı ? digg.com tusul.com oyyla.com gibi

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Eğer nofollow link veriyorlarsa kullanmanda bir fayda görmüyorum ben, örneğin sen "Ersin yola çıktı" diye bir makale girişi yaptın ve en önemli kısımları olan 2-3 satırını bir imleme sitesinede gönderdin, o site sana nofollow link verdiyse sadece içeriğini paylaşmış oluyorsun ve kendi kendine rakip çıkarmış oluyorsun. Eğer normal link verirse elbette faydalı.

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Eğer nofollow link veriyorlarsa kullanmanda bir fayda görmüyorum ben, örneğin sen "Ersin yola çıktı" diye bir makale girişi yaptın ve en önemli kısımları olan 2-3 satırını bir imleme sitesinede gönderdin, o site sana nofollow link verdiyse sadece içeriğini paylaşmış oluyorsun ve kendi kendine rakip çıkarmış oluyorsun. Eğer normal link verirse elbette faydalı.

Anladım. Güzel bilgiler teşekkür ettim :)

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
osahin nofollow yararsız değildir

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
test ettim sahin
nofollow pagerank etkisi yoktur sıralamada yükseltir sizi

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
O zaman şöyle açıklamakta fayda var, nofollow link eklemek sitenizin yükselmesinde hiç yoktan iyidir mantığı ile etkisi vardır. Oda şununla ilgili eğer site adresiniz bir yerde geçiyorsa google o siteyi indexliyor örnek verecek olursak, http://nz.video.yahoo.com/watch/4224079/11350761?v=4224079 bu adamlar bu videoları keyiflerinden eklemiyor yahoo gibi sitelerde adlarının geçmesini istiyor sadece. Yoksa aramalarda bundan daha fazla bir etkisi yok. Bu konuda Matt Cuts' a ait yazılarda var yada diğer seo konusunda uzmanlaşmış kişilerin yazılarına bakabilirsiniz. Ben bir etkisi olduğuna inanmıyorum özellikle imleme siteleri gibi sitelere içerik göndermenin bir etkisi olduğunu hiç sanmıyorum. Dediğim gibi sadece içerik paylaşmak bu, olayın özü bundan başka birşey değil benim izlenimlerimde bu yönde.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Birde yine Matt Cutts' a göre sitelerimizde sürekli link verip tümden nofollow' lar ile doldurmakda sakıncalı, yani bu internetin gidişatı açısından sakıncalı. Örneğin forumlar için belirli bir seviyeye gelmiş kullanıcıların ekledikleri yazılardan nofollow' un kaldırılmasını ve yeni sitelere merhaba demeyede olumlu bakıyor. Bunu bir güvensizlik eki olarak görüyor yani google, bu yüzden de ben nofollow link almayı olumlu bulmuyorum. Çünkü bu gibi kişiler arama motorlarının arama stratejilerinin gelişmesini sağlıyor onların düşünceleri çok önemli ne zaman bir nofollow lafı açılsa bu adam "spam" dan bahsediyor. Her ne kadar natürel olmayı göstersede ben dikkatli olmayı seçiyorum.

deviL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
5 aylık siteye link kasmak sana hiçbirşey kazandırmaz. Hergün 1 link almak yeterli diye düşünüyorum. Bir siteye sağlam backlink kasmak için en az 9-10 ayı devirmiş olması gerek, sağlam içeriklerle. Bendede var 2 aylık bir site , aynı sorunlar bendede mevcut. Eklediğim içerikler bir çok sitede olan içerikler, arada kendi makalelerimi yayınladığımda sıralamada çıkıyor. Diğer içeriklerde çok ileri sayfalarda veyahut yok. O yüzden yeni siteye backlink kasmak kadar zararlı birşey yok.

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Arkadaşlar dediklerinizi biliyorum. Bir risk bi nevi benim anlamadığım nokta şu ilk defa böyle birşey ile karşılaşılaşıyorum önceden yoktu tekrar söyliyim.

Atıyorum "İyinet eskiden çok hareketliydi" böyle bi konu girdim google genel aramasında kesilinkle çıkartmıyor ama google de site:siteadim.com net eskiden çok hareketliydi diye arattığım zaman ortalama 5 dakika önce indexlendi ibaresi çıkıyor. Bu geçici birşeymi yoksa ilerki günlerde eski halini alıcak mı benim için önemli olan bunlar :) Bilindik şeyleri yapıyorum gerçi özgün içerik ekleme tasarımda oynama ping atma webmaster tools vs.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Arkadaşlar dediklerinizi biliyorum. Bir risk bi nevi benim anlamadığım nokta şu ilk defa böyle birşey ile karşılaşılaşıyorum önceden yoktu tekrar söyliyim.

Atıyorum "İyinet eskiden çok hareketliydi" böyle bi konu girdim google genel aramasında kesilinkle çıkartmıyor ama google de site:siteadim.com net eskiden çok hareketliydi diye arattığım zaman ortalama 5 dakika önce indexlendi ibaresi çıkıyor. Bu geçici birşeymi yoksa ilerki günlerde eski halini alıcak mı benim için önemli olan bunlar :) Bilindik şeyleri yapıyorum gerçi özgün içerik ekleme tasarımda oynama ping atma webmaster tools vs.

"site:siteadresin.uzantin" diye arattığın zaman 1. sayfada çıkan içeriklerin taglar mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5