İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Finansal Bilgi Danışma

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ben de onu söyledim, kredi skor sistemi olduktan sonra puanı yetene ver. Sokakta standda önüne gelene değil.

axl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
vakıfbankın B tipi likit fonları hep aklımdadır ama şu anakadar alma girişiminde bulunmadım

ne dersin uzun vadeli yatırım için vakıf b tipi likit uygunmu

yada hangi bankanın hangi tip fonunu tavsiye dersin

önemli olanlar;

lot bedelinin düşük olması
spekülasyondan etkilenmeyen, istikrarlı
uzun vadeli yatırım amaçlı

X

Xman

Misafir
Vakıfbank B tipi likit fon faiz, hazine bonosu, devlet tahvili ve repo karışımından oluşur, kesinlikle zarar ettirmez istikrarlı olarak artar ancak getirisi vadeli mevduatla başabaş derim, bu fonun mevduata göre tek avantajı istediğin an istediğin kısmını karıyla bozdurabilirsin hemde 7/24. Adı üstünde B tipi likit ;)

axl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
teşekkürler

vakıfbanktan bir hesap açtırıp yatırıma başlayalım :)

axl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
aklıma takılan birşey oldu

bu tip fonların ana kaynağı faiz gelirlerine dayanıyor

peki geliri faiz dışında olan mesela reel kaynaklara dayanan gelirli bir fon grubu varmı
altın, döviz, kâr ortaklığı (ama borsa olmasın) vs vs
varsa neyi tavsiye edersin

X

Xman

Misafir
vakıfın altın fonuda mevcut, ama sanırsam altının değer artışı dışında onada bir kar ( faiz) veriyorlar.

İçinde faiz olmayan yatırım aracı bulmak çok zor, eskaza bulursanda bırak getiriyi zarara bile girebilirsin örneğin borsa vb.. gibi.

Berk Uçar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
ahmet abi benim hesabıma sürekli 10 tl giriyor 10 tl çıkıyor, çokca küçük işlemler yapıyorum banka bu hareketliliğe takmaz dimi?

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Altın ne zaman yükselir hocam sence?Para lazım bilezik bozdurcaz ama yükselcekse biraz daha bekleyebiliriz.

X

Xman

Misafir
Limit olayı yoktur, kara para şüphesi olmadıkça banka senin hesabınla ilgilenmez, maliye bakanlığı veya bankanın dikkatini çekmesi için milyon liralar düzeyinde ve aşırı sayıda işlem olması gerekir, senin 300-500 liranla kimse ilgilenmez :)

X

Xman

Misafir
Altın ne zaman yükselir hocam sence?Para lazım bilezik bozdurcaz ama yükselcekse biraz daha bekleyebiliriz.

son 15 gündür döviz ve altın düşüyor borsa çıkıyor, kısa süre sonra borsa da kazananlar kar satışı yapıp altın veya dövize geçeceklerdir. 1-2 hafta içerisinde bir artış olacağını düşünüyorum.

cang0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam ben öğrenciyim, borsa döviz falan bunlardan gelir elde edebilirmiyim diye düşünüyorum ama hiç bi bilgim yok bana yardımcı olabilirmisiniz saygılar.

X

Xman

Misafir
Paranızı miktarına göre çeşitli yatırım araçlarına yönlendirebilirsiniz, bunun için piyasayı takip etmeli, yükseleceğine inandığınız yaıtım aracını tercih etmelisiniz. Benim sizi direkt olarak yönlendirmem doğru olmaz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5