İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Firefox belası :)

damAster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam arkadaşlar.

Arkadaşlar kodları vereyim hemen işimiz kolay olsun :) :

Kod:
  <table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" style="border: 4px solid #333; border-collapse:collapse" width="774" id="AutoNumber1" height="170" bordercolor="#111111">
    <tr>
      <td width="766" height="1" bgcolor="#333333" bordercolor="#000000" colspan="2" background="http://forum.iyinet.com/images/menuBg.jpg">

</td>
    </tr>

<tr>
      <td width="766" height="7" bgcolor="#FFFFFF" bordercolor="#000000" colspan="2">
<font style="font-size: 1pt" face="Arial">.</font></td>
    </tr>

<tr>
      <td width="766" height="7" bgcolor="#FFFFFF" bordercolor="#000000" colspan="2" valign="top">
      <p align="center"><font style="font-size: 1pt" face="Arial">.</p></td>
    </tr>

<tr>
      <td width="766" [COLOR="Red"]height="74"[/COLOR] bgcolor="#FFFFFF"  bordercolor="#000000" colspan="2" valign="top" background="images/icerikBg.gif" align="center">
<b><font size="6">[COLOR="Red"]İÇERİK[/COLOR]</font></b></td>
    </tr>

<tr>
      <td width="100%" height="43" bgcolor="#333333" bordercolor="#000000"></td>
      <td valign="center" width="%0" height="43" bgcolor="#333333" bordercolor="#000000"> 
     </td>
   </tr>

</table>

Şimdi kodlarda İÇERİK yazan yere, mysqlden uzuun metin geliyor ve oturuyor. bazı sayfalarda da döngü ile kayıtları listeliyorum hücreler halinde falan. Fakat sorun şu ki, İÇERİK 'in geldiği TD nin height="74" şeklinde olan değeri, 1 2 satırlık veri için problem çıkarmıyor. Fakat uzun bi metin geldiğinde, şöyle 6 7 paragraf kadar bi yazı geldiğinde sql den, onu printledigimde, Firefox da ana tablo sola doğru kayıyor. Sorun bu...

bunun TD le olan ilişkisini şöyle keşfettim. Uzun veri gelen sayfaya baktım, tablo kaymış. Bide bu height="74" i gittim height="600" falan yaptım. Kolum kadar uzadı tabi hücre. Ama kayma sorunu gitti. Altta da içerik ten sonra boşluk kaldı. yani yettide arttı o yükseklik ona.

Fakat ben içeriğime göre bu height değerinin ne olacağını nerden bileyim? içerik 1 cümlede olur, 10 paragrafta. height i hangisine göre ayarlıcam? yada ne yapıcam ? :)

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Buradaki html kodunu alıp bir test.html dosyası oluşturdum.
html kodunun altındaki açıklamanızı olduğu gibi İÇERİK yazan yere kopyaladım.
firefox ve IE de açtım ikisi de sorunsuz gösterdi.
sonra o açıklama acaba kısamıdır diye 3 kopya yapıştırdım. yine kayma olmadı.
bu sefer aralara (satır aralarına) br koydum yine kayma yok.

sadece İÇERİK yazarken nasılsa (ortalama) aynı şekilde gözüktü.

SONUÇ: oraya veri tabanından gelen içerik görülmeden birşey söylenemez.
büyük bir ihtimalle veritabanından gelen içerikte html kodu olarak anlaşılabilecek kod yada kodlar var. eğer başka birşeyse sorun bu noktada yine oraya gelen ve sorun çıkartan içeriğik incelenmeden birşey söylenemez.

Saygılarımla

damAster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorun içerikte değil sanırım. Zaten henüz içeriğe uzun bi metin sokmadım. Sadece veri tabanındaki uyeleir listeliyorum yanyana hücreler halinde. Bu aşağıda gördüğünüz sayfada sorun oluyor.

untitled1copyfg0.jpg

Ayrıca deneme yanılma yaparak şunu tespit ettim. Döngü hücreleri alt alta basıyor güzelce. Ama veritabanında 20 kayıt varsa haliyle 20 kez tekrarlanıyor döngü ve 20 tane alt alta kayıt listelenyor. Bu listelenme sırasında 10. hücre de printlendiği anda sayfa kayıyor. Bunu sql query i sırayla LIMIT 1 2 3 4 5 .. diye artırarak gördüm. LIMIT 9 a kadar sayfa kaymıyor yani ilk 9 kayıtta. 10. kayıt printlendigi anda kayıyor. Acaba 10. kaydın verilerindemi sorun diyip 10. kaydın tüm alanlarını boşalttım. bom boş hücre olarak printlendi 10. kayıt yani. Yinede kayma geçmedi. Çünkü height= değeri 10 tane tablo luk sığıyor. 11. 12. 13. tablo girdiğinde height e sığmıyıp aşağı doğru zorluyor hücreyi tabiri caizse. sonrada bozuluyor. DB de 9 tane üye olsa sorun yok. 13 14 tane üye olduunda sığmıyor hücreye. Height i ne yapsam anlamadım gitti

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5