İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Firefox Sorunları

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Firefox ile yaşadığım en büyük sorunlar CPU zorlaması , kapattığım sayfaları hala altan alta yüklemeye çalışması ve en büyük sorunum ise arada bir sık kullanılanlar yani yer imleri bölümünün birden yok oluvermesi. Bu sorunları yaşayıp da çözenler var ise bilmek isterim.

Z

Zion

Misafir
CPU zorlaması kısmına katılmıyorum ama diğer sorunlar oluyor.
Eğer çok fazla kastığı bir anda (20 küsür tab) firefox'u kapatırsan tam olarak kapanmıyor ve yeniden açtığında "zaten açık, başka bir profille açar mısınız" benzeri bir uyarnın ardından "ok" deyince de bütün yer imleri gitmiş bir şekilde açılıyor.
Böyle bir durumda yeniden açmak yerine ctrl+alt+del tuşuyla çalışan prosesleri görüntüleyip oradan firefox.exe için görevi sonlandır (end task) yapıp yeniden açarsanız yer imleriniz gitmez.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
CPU zorlaması çok konuşulan bir olay. %99 ' lara vardığı anlar oluyor. Tabi diğer özelliklere bağlı da olabilir.

Az önce IE7 ' ı kurdum ve gayet başarılı buldum. 6 aydan fazladır firefox kullanıyordum. 2. kez sık kullanılanlarımın gitmesine çok kırıldım :) Firefox extensions olmadan çalışmak nasıl oluyor göreceğiz.

Z

Zion

Misafir
Hayatımda Opera'nın 3. sürümüyle tanıştığım günden bu yana hiç ie kullanmadım. Tab olayına aşık olmuştum. FF çıkınca da FF'ye geçiş yaptım. Şimdi ie de tab desteğiyle geliyor. Yine de ie'ye geçiş yapmayı düşünmüyorum. Bazı eksikliklerine rağmen FF kullanmaya devam edeceğim.
FF ile 20 pencere açan, ie ile 20 pencere açan; özellikleri aynı iki bilgisayarın CPU kullanımı karşılaştırılırsa ie'nin daha fazla CPU kullandığı görülecektir. Yalnız yüksek konfigürasyonlu pc'lerde durum biraz ie lehine dönüyor gibi. (Kesin değil, kişisel test) FF'un en büyük problemi kastığı anlarda kapatınca arka planda tam kapanmamış olması ve yeniden açınca da bütün yer imlerinin gitmesi. Bazen insanı çileden çıkarıyor ama yukarıda anlattığım şekilde yaparsanız yer imlerinin gitmesi problemi kalmayacaktır.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende FF kullanıyorum, gördüğüm tek eksi tarafı fazla uzun süreli açık olduğunda neredeyse ramın %90 kullanıyor olması. Tab olarak ortalama 15 kadar kullanıyorum. Yer imleri olayını süper yapmışlar, nerdeyse bir link yönetim programını andırıyor.

Herşeye rağmen yine de FF.

HighVoltage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet firefox un bazı zamanlar cpu zorladığı bir gerçek. ie'nin yeni sürümünü pek kullanmadım ama yinede FireFox u tek geçerim.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
HighVoltage' Alıntı:
evet firefox un bazı zamanlar cpu zorladığı bir gerçek. ie'nin yeni sürümünü pek kullanmadım ama yinede FireFox u tek geçerim.
Niye Opera'yı denemeyi düşünmüyorsunuz 2 tarayıcı var gibi konuşuyorsunuz anlamıyorum..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5