İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Firefox sorunu

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba arkadaşlar,

uzun süredir ff ta yaşadığım bir sorunu paylaşmak istedim.

Mobile AMD Sempron 3600+
2*512 ddr2 ram
nvidia feforce go 6100 paylaşımlı VGA

yukarıdaki özelliklerde bir laptop ile 1 den fazla flash bulunan sitelere ( ör: ga ra nti*B an ka sı*Sitesi )

girdiğimde cpu kullanımı %99 u çıkıyor ve makine garip şekilde kasıyor.

ff ta kastıran sitenin açık olduğu tab ı kapattığımda veya kapatmadan açık olan başka bir taba geçtiğimde cpu kullanımı normale dönüyor.

böyle garip bir durumla karşılaşıyorum bu durum ff2 ve ff3 te de aynı şekilde devam ediyor.

bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim...

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
malesef ff'nin flash performansı çok kötü. bende seninki kadar ciddi problem çıkarmıyor ama makina özellikleri çok iyi olmasına rağmen ff flashlı sayfalarda cpu'yu sömürüyor resmen. hatta artık "flash görmüş firefox gibi" deyimini bile kullanmaya başladım :)

size tavsiyem flash blocker eklentisi kullanın. o zaman sayfalardaki flashları otomatik engelliyor, siz dilerseniz manuel çalıştırıyorsunuz.
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/433

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
evet kurdum eklentiyi,

yalnız bu çözüm değil bence, koca ff bu işe bi çözüm bulamıyormu yahu.

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet kurdum eklentiyi,

yalnız bu çözüm değil bence, koca ff bu işe bi çözüm bulamıyormu yahu.
Bence de kesinlikle çözüm değil. Flash gibi yaygın bir web ögesi için bu eklentiye mahkum kalmak tam bir işkence. Ama malesef firefox başından beri flash konusunda sorun çıkarıyor. Özellikle web sitelerindeki açılır flash bannerlar tam bir işkence.
Firefox 3'ten bu konuda umutluydum ama firefox 3, 2'den daha kötü.

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
evet öyle 3, 2 den daha kötü çıktı, o yüzden yazdım buraya, zaten 3 ü indirmemin tek nedeni buydu, düzeltilmiştir diye düşündüm ama maaselef :(

desperado64

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende ff2 flash ı bol sitelerde :D hata veriyordu.....ve kapanıyordu ff3 de bu düzeltilmiş eccuk :D ama flashla ilgili diğer sorunlar hala çözülmemiş...... işin içine flash girdiğinde IE kullnacaksın diğerlerin FF kullnacaksın .........

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet Firefox flash sitelerde çok kasıyor.Ayrıca flv oynatmada da performans düşüklüğü yaşıyor.

Opera bu konuda firefox 'un çok ötesinde.Opera da hiç kasılmıyor.Opera kullanabilirsiniz..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5