İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Firefox'a Google kazığı!

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Google, yaptığı resmi açıklama ile, Firefox 5 ve daha sonra gelecek olan diğer Firefox sürümleri için Google Toolbar; yani Google Araç Çubuğu desteği vermeyeceğini duyurdu. Bu kararın nedeni olarak ise, tarayıcının artık yeterince gelişmesi ve Google Araç Çubuğu'nun sunduğu pek çok şeye zaten sahip olması gösterildi.

Açıklamada ayrıca tüm Firefox kullanıcılarına teşekkür eden Google, "bugüne dek bizlere verdiğiniz destek ve aracı daha da iyi hale getirebilmemiz için paylaştığınız tüm geri dönüşler için teşekkür ederiz" dedi.

Geçtiğimiz Haziran ayında Internet Explorer için yeni Araç Çubuğu sürümünü indirilmeye sunan Google'ın Firefox kararı, ister istemez kafalarda soru işaretleri de uyandırıyor. Bilindiği gibi Google ve Mozilla'nın arası, özellikle Chrome'dan sonra asla eskisi gibi olmamıştı. Google'ın, överek de olsa Firefox'u bir kenara itmesini iki dev arasındaki ilişkinin bir sonucu olarak görenler de yok değil.

yusufsk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zaten çokta gerekli değil Google Toolbar. İsabet olmuş..

amewrika

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PR için kullanıyordum eskiden ama artık gerek yok

nurah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İlgiç bir karar olmus ama mozilla ile yarişmda sıkıntı yasadiginin bariz bir ornegi gibi geldi bana .

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Google Toolbar Çok Gerekli Değil :)

Firefox Dev Adımlarla İlerliyor

crossia

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Mozillaya gerçekten hak veriyorum bu konuda şimdiye kadar desteklediler de ne oldu gerçekten isabetli bir karar olmuş ;)

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
site istatistiklerinize bakıyor musunuz. benim farklı alanlardaki sitelerin istatistiklerinde gördüğüm genelde şu şekilde: ie %60, chrome %26, firefox 12% geri kalan diğerleri. siz firefox a karşı zorlandığını mı düşünüyorsunuz? firefox u zamanında google adsense reklamları zıplama yaşattı. hatta rekor filan kırılmıştı. neyse, i.e. kullananlar maalesef halen azımsanmayacak düzeyde. chrome daha büyük pay alabilmek için zayıf rakibinden destek çekip kendi gücünü artırmak niyetinde anlaşılan.

Scap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Google, yaptığı resmi açıklama ile, Firefox 5 ve daha sonra gelecek olan diğer Firefox sürümleri için Google Toolbar; yani Google Araç Çubuğu desteği vermeyeceğini duyurdu. Bu kararın nedeni olarak ise, tarayıcının artık yeterince gelişmesi ve Google Araç Çubuğu'nun sunduğu pek çok şeye zaten sahip olması gösterildi.

Açıklamada ayrıca tüm Firefox kullanıcılarına teşekkür eden Google, "bugüne dek bizlere verdiğiniz destek ve aracı daha da iyi hale getirebilmemiz için paylaştığınız tüm geri dönüşler için teşekkür ederiz" dedi.

Geçtiğimiz Haziran ayında Internet Explorer için yeni Araç Çubuğu sürümünü indirilmeye sunan Google'ın Firefox kararı, ister istemez kafalarda soru işaretleri de uyandırıyor. Bilindiği gibi Google ve Mozilla'nın arası, özellikle Chrome'dan sonra asla eskisi gibi olmamıştı. Google'ın, överek de olsa Firefox'u bir kenara itmesini iki dev arasındaki ilişkinin bir sonucu olarak görenler de yok değil.

Eşşek öldü ortaklık bozuldu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5