İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Firmaların ve Müşterilerin ciddiyeti, sağlanan hizmet ve başarı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Arkadaşlar bugün 2 konudan bahsetmek istiyorum.

Birincisi biz, Iyinet forumunda aşağıdaki şekillerdeki satış veya sponsor konularını istemiyoruz. Bunun nedenini az çok ciddi bir müşteri, ciddi bir portfoy sahibi olan firmalar bilip bize hak vereceklerdir.

Iyinet'te bundan sonra bu şekilde açılan konular kapatılacak yeterli düzenleme yapıldıktan sonra tekrar açılacaktır.

" hosting istiyorum 20 mb... "
" şu siteme sponsor olun... "
" ilk ay 20 ödicem reseller istiyorum... "
" 20 TL PARAM VAR HOST İSTİYORUM KALİTELİ OLSUN.. "

İkincisi olarak aşağıdaki şekilde satış konuları içeren mesajları istemiyoruz.

" 20 mb host 2 gb trafik sağlarım p.m atın..."
" ücretsiz host veriyorum msn ekleyin... "
" KAMPANYA 10GB 10 TL.. "

-
Çok basit şekliyle ve anlaşılır şekilde yazdım. Şimdi ise belirtmek istediğim bir kaç husus var.

Firma bazında konu açan arkadaşlardan ilk önce bir belge talep ediyoruz. Bu ağırlıklı olarak hizmetin kalitesini anlayabilmemiz ve satıcının ciddiyetini kavrayabilmemiz için gerekli.

Diğer bir hususa forum.iyinet olarak karışamıyoruz ama aşağıdaki bu bilgilendirmeyi yapmam gerekiyor.

Arkadaşlar açtığınız konuları kendim üzerinden değerlendiriyorum. Hiçbir şekilde 1mb bile host'a muhtaç kalsam, ciddiyetini kavramadığım bir hosting firmasından host alış-verişi yapmam. Ciddiyetini kavramam için bir firmanın logosuna ve açtığı konudaki Türkçesine bakana kadar incelerim. Bu benim çalışma prensibim ve bunun doğru olduğuna inanıyorum.

Kısacası bir firma bedava host sağlasın, benimde o an ölümüne bir hosting ihtiyacım olsun anlayabildiğim yanlışlıklar haricinde "XXX iNteRneT HiZMeTLeRi" şeklinde mesajını bitiren bir firmadan alış-verişi bırakın sadece alış bile yapmam.

Forumun düzeni ve sizin kaliteli firmalardan alış-veriş yapmanız açısından bu bilgilendirmeyi yapıyorum. Birazcık kişisel görüşlerimi kattım fakat uzun zamandır bu sektörde oluşum sebebiyle bir çok olayı doğru kavrayabiliyorum.

Bu konuyu yoruma açmamız gerekiyor, bunun üzerinden tartışıp doğruluğunu onaylayanlar ve onaylamayanlar şeklinde devam edip Etik olarak Iyinet'in hosting satıcılarına ve alıcılarına bakış açısını öğreneceğiz.

Iyinet olarak amacımız Bir alıcının ve satıcının sorunsuz, kaliteli ve hızlı bir şekilde alış-verişini gerçekleştirmesidir.

MehmetSEZEN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok doğru, benim en çok dikkat ettiğim husus dilimizi doğru kullanmaktır.Konularında öyle başlıklarda olmasını bizde istemeyiz,hiç kimse istemez çünkü çok kötü gözüküyor

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Belgesi olmadan satış konusu açanların konuları kitleniyor. Bu saçma. Çünkü konuyu açan hala ulaşılabilir durumda oluyor. Bence öncelikle bu konular gizli hale getirilmeli, belge açıklandığı zaman görünür kılınmalı. Aksi halde adamın iletişim bilgileri yayındayken konu kitlense ne olur kitlenmese ne olur. Adam zaten amacına ulaşmış satış ve iletişim bilgilerini yayınlamış olur.
Satış konusunu açan taraftada problem yaratıyor. Adam satış konusunu eklemiş. Belgesi henüz onay almadı diye konuyu kitlemişsiniz. ARadan 1 ay geçmiş belgesini almış. Ancak açtığı o konuyu hatırlamıyor olabilir. Ama ben o eski konuyu görünce bakıcam konusu kitlenmiş belgesi yokmuş, aradan zaman geçmiş halada ses çıkmamış demek yalan adammış diyicem. Oysaki adam unutmuş o konuyu belgesini alalıda aylar günler olmuş olabilir.

Tabi yukarıda belirttiklerim iyi niyetli düşünülüyorsa geçerli.

T

trgy

Misafir
Belgesi olmadan satış konusu açanların konuları kitleniyor. Bu saçma. Çünkü konuyu açan hala ulaşılabilir durumda oluyor. Bence öncelikle bu konular gizli hale getirilmeli, belge açıklandığı zaman görünür kılınmalı. Aksi halde adamın iletişim bilgileri yayındayken konu kitlense ne olur kitlenmese ne olur. Adam zaten amacına ulaşmış satış ve iletişim bilgilerini yayınlamış olur.
Satış konusunu açan taraftada problem yaratıyor. Adam satış konusunu eklemiş. Belgesi henüz onay almadı diye konuyu kitlemişsiniz. ARadan 1 ay geçmiş belgesini almış. Ancak açtığı o konuyu hatırlamıyor olabilir. Ama ben o eski konuyu görünce bakıcam konusu kitlenmiş belgesi yokmuş, aradan zaman geçmiş halada ses çıkmamış demek yalan adammış diyicem. Oysaki adam unutmuş o konuyu belgesini alalıda aylar günler olmuş olabilir.

Kilitlendiği zaman konu alta kayıyor ve kaybolup gidiyor. Bir süre sonra da temizlik yapılıyor zaten.

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52

Darkart belgesi olmayanların konularının kilitlenmiş olması olayını bende düşündüm ve bu konu için zaten web site ve iletişim bilgilerini de sileceğim konulardan artık.

İkinci bahsettiğin konu ise unutma konusu. Ben içeriği sildikten veya konuyu kilitledikten sonra firmanın unutma gibi bi söz konusu olmaması lazım. İnsanlık hali unutulabiliyor ama bunun için yapacağımız pek bişey yok. Ya konuyu tamamen silmeliyiz ya da o kişi konusunu unutmamalı. Bu tür istekler olursa konunun silinmesi ozaman hem konuyu açanın hemde bizim açımızdan en iyisi olur.

Ayrıca Google'de indexlenmeye zarar vereceğini düşünürsek belirli süre kalan konulara şuanda birşey yapamıyoruz. Ama diğer konularda düşünülüp mantıklı hareket edilecektir..

Ek: trgy'ın açıklaması soruya tam cevap olmuş galiba. Forumun zamanla temizlenmesi ve konunun alta kaymasını da düşünmek lazım.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
İşte bende o yüzden "konuyu kitlemeyin" diyorum. Gizli hale alın göremesin kimse. Adam kendini ispat ederse görünür hale getirirsiniz.
Ama siz hali hazırda post atılmış neden silelim derseniz o ayrı. İyi niyetten kastımda buydu.

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
İşte bende o yüzden "konuyu kitlemeyin" diyorum. Gizli hale alın göremesin kimse. Adam kendini ispat ederse görünür hale getirirsiniz.
Ama siz hali hazırda post atılmış neden silelim derseniz o ayrı. İyi niyetten kastımda buydu.

Post kasılmış aman silmeyelim gibi bir tavrımız yok günde kaç mesaj ve konu siliniyor ve aylık temizlik yapıldığında kaç mesaj siliniyor bunu biliyor görüyoruz zaten.

Söylediğimiz şey "konuyu kitleyeceğiz" değil zaten bazı durumlarda iletişim bilgileri silinir bazı durumlarda da konu kilitlenir bu o mesajın içeriğine bağlı diye düşünüyorum. Söylediğin şekilde unutur bence yanlış, bir firma 1 hafta içerisinde 20 tane kampanya yapıyorsa bu dediğin doğru unutur ki öyle firma da unutsun zaten.

T

trgy

Misafir

Dediğini şimdi anladım Darkart. Bir süre kilitleriz bir süre sonra görünmez hale getiririz bir süre sonra da tamamen temizlik. Çünkü direk görünmez hale getirdiğimizde adam tekrar tekrar açıyor.

Teşekkür ederim önerin için.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Yok Turgay tam olarak öyle değil. Aslında ne yapmanız gerektiğinden çok benim gördüğüm problemi yazarsam daha açıklayıcı olacak. Çözüm için belki aklıma gelmeyenler olabilir çünkü.
Mesela;
xxx hosting firması, kampanyası için konu açıyor. Ama adamın belgesi yok. Ya da kötü niyetli. Sende kullanıcılar mağdur olmasın diye konuyu kitliyorsun normal olarak.

Fakat bunun kimseye hayrı olmuyor. Çünkü adamın iletişim bilgileri hala orada mevcutken konuyu kitlesen ne olacak? Adam zaten amacına ulaşmış ve konuda iletişim bilgileri çıkıyor. Bir çok kişi onu bir kenara not etmiş olabilir. Belgeye ya da kilide dikkat etmeden sitesine girmiş olabilir vs.vs. Hatta konusu bir kaç saat sonra google da bile listelenmiş olabilir. E ne işe yaradı konuyu kitlemen? Ticarete uygun olmayan bir adamın ekmeğine yağ sürmüş oldun. Hemde önlediğini sanarak.

Belki bununla ilgili eklenti yazılabilir. Adamın konusu yine kitlensin ama konu içeriğini ve başlığı engelleyip anlaşılır bir div içine sağlıksız oldugu belirtilebilir. Hatta belkide linkleri gizleyen bir eklentiyi biraz kurcalasan sonuca çabuk ulaşabilirsin bilemiyorum.

Bu arada rica ederim. Olumlu şeyler olmasını senin kadar istiyorum.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Yazıda

Tek buna katılamıyacam...Sonuçta sponsor araması bir insanın oldukca doğal , niye bu tarz konular kapatılsınki ?

Edit : Bu arada eski kırmızı kartlarım gitmiş silene teşekkürlerimi iletiyorum...:D

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Yazıda

Tek buna katılamıyacam...Sonuçta sponsor araması bir insanın oldukca doğal , niye bu tarz konular kapatılsınki ?

Edit : Bu arada eski kırmızı kartlarım gitmiş silene teşekkürlerimi iletiyorum...:D

Sponsor aramasından değil dostum. Sponsor'u tek satırlık bir mesajla arayan kişilere yönelik o mesaj. :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Sponsor aramasından değil dostum. Sponsor'u tek satırlık bir mesajla arayan kişilere yönelik o mesaj. :)

Hımm ok ozaman , soru işareti olmasın ...Çoğu kişi internete küçükken başlıyor ve bazen yapabildikleri hiti hem değerlendiremeyip hemde getirdiği masrafları karşılayamıyorlar.Sponsorları burda çok deslekliyorum ben şahsen:D

Bu açıda düşünmek istiyenler için güzel projeler çıkabilir bi düşünün hostingciler ;)

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Belgesi yoksa açmasın konu...

not: bende de sarı kırmızılar var

bilgislem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,

Belgesi ve vergi mükellefi olmayan şahısların hosting satmak için burayı kullanmaması gerekiyor.

Kişisel fikrim

Saygılar

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Firmanın belgesi var ya da yok. Adam konu açar size ne. Nasıl ki 3 kuruş bilgisi olmayan ahkam kesiyorsa oda açar konusunu. "Senin belgen yok konu açma" dediğinizde adamda "peki abi açmam" diyeceğini düşünecek kadar mısınız yahu :D
Bunu forum kontrol edecek başka yolu yok.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Firmanın belgesi var ya da yok. Adam konu açar size ne. Nasıl ki 3 kuruş bilgisi olmayan ahkam kesiyorsa oda açar konusunu. "Senin belgen yok konu açma" dediğinizde adamda "peki abi açmam" diyeceğini düşünecek kadar mısınız yahu :D
Bunu forum kontrol edecek başka yolu yok.
Belgesi yok, yoldaymış, konu açmış; öyleyse silinsin konusu. Hepsi bu kadar; yok beklemeye al, yok kucakla, yok şu-bu; strese gerek yok :)
Düşüncemdir

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Belgesi yok, yoldaymış, konu açmış; öyleyse silinsin konusu. Hepsi bu kadar; yok beklemeye al, yok kucakla, yok şu-bu; strese gerek yok :)
Düşüncemdir

Belirtmek istediğim olay buydu aslında ama direkt olarak söyleyemedim açıkçası. Bu konu sadece saçma sapan isteklerde bulunan müşteriler ve saçma sapan ürün satmaya çalışan hosting firmaları içindi..

Belgesiz satış zaten forumda yasak bununla ilgili de yumuşatma çalışmaları değil daha da aktif olarak bu yasağın üzerine gitmeyi düşünüyoruz.

Açıkçası 20 tane "satıyom alıyom" konusu yerine 5 tane tam anlamıyla iç rahatlatan ve diğer müşterilere/firmalara örnek olabilecek konular daha mantıklı..

Bakalım kısmet, bu konunun gidişatı üzerinden "belge, silinme ve görünmezlik" haricinde öneriler bekliyoruz. :)

Edit: Belirtilen önemli husus firmaların ve müşterilerin ciddiyetidir. Bu konuda mesajımızı verdiğimiz için konuyu kilitliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5