Firmaya domain satışı? Fiyat ve izlenecek yol?

Desix

0
İyinet Üyesi
Katılım
18 Ocak 2005
Mesajlar
523
Reaction score
0
Merhabalar,

Şu an bir Türkiye'deki bir firmadan elimdeki 2-3 domain için görüşme teklifi aldım.

Bu yollardan geçen arkadaşlar varsa satış işlemlerini nasıl gerçekleştirdiler öğrenebilir miyim? Domain sahip değişikliği ve ödeme durumları ile ilgili nasıl yol izledikleri konusunda bilgi alabilir miyim?

Bir de şimdiye kadar böyle firmalra filan sattığınız domainler filan varsa en çok ne kadar fiyata satış yaptınız öğrenebilir miyim? Sakıncası yoksa domain adresleri ile de yazabilirsiniz fikir vermesi açısından.

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
 

darXis

0
İyinet Üyesi
Katılım
6 Mayıs 2003
Mesajlar
864
Reaction score
0
Konum
izmir
Koç, Doğan Holding, Sabancı gibi birkaç büyük firmaya alan adı satmışlığım var. Hepsinde faturalı ve sözleşmeli satış yapmışımdır. Eğer bu tarz bir imkanın varsa faturanı kes, sözleşmeni imzalat paranı al tam 3 adım :). Fakat böyle bir imkanın yok yada uğraşmak istemiyorsan yeni açtığımız site olan www.domanik.com üzerinden %2 gibi makul bir rakam ile alan adı alım satım aracılık işlemini yapabilriz.

afiet
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
Üst